NIVA' LARDA KULLANILAN TÜM YAÐLAR

Başlatan Niva67, Şubat 17, 2015, 09:37:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Uguldama huyu olan aparat genelde diferansiyeldir..

av.mehmet

Alıntı yapılan: bkerti -  Mart 28, 2015, 10:50:13
Safta kaucuklu gress bastýrdým 2 ay filan oldu ama uguldama var yine .  Debrýyaja basýnca kesiliyor . Sanýrým safttan gelýyor.  Mehmet bey nývayý sattýnýz mý yoksa Týsanda girebilir mýyýz bu yaz yeþil nývayý.
Debriyaja bastýðýnda kesiliyorsa þanzýmandan geliyor olma ihtimalide var ama.
Yok satmadým yeþili. Çok kararsýzým, sýfýrý gelecekmi gelse bile tekrar modifiye ile uðraþmak gözümde büyüyor. satmayadabilirim. Benim satma nedenim sýfýr niva almak içindi ama elimdekiyle devam edebilirim. Bu yaz Mersine nivayla gelme planým var, tabiki Tisanada gelirim ve tanýþýrýz umarým  :)
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

bkerti

Tanýsýrýz inþallah bende nýva ile geliyorum tek araç olunca :) Sanzýman yaðýný da 2 ay once eklettým ama 80w 90 sanýrým ince geldi.

av.mehmet

lada türkiyenin sitesine bak bulunduðun þehirde anlaþmalý servis varmý?ben antepte sitede belirtilen servise geliyorum çok memnunum.

bkerti

Yavuz abý dýfransýyelýn ne olduðunu henuz çözemedim :). Bugün aracýn altýna yatýp. Puturu kontrol ettim Baya bir ývýr zývýr var altta en çok dönen silindir hoþuma gýttý. Onun saft olduðunu tahmin edýyorym. Arazi sanzýmaný kulaklarýný gördüm sanýrým. Bastýklarý sac saglamdý. Ama hepsini uyduruyor da olabilirim. :). Sanzýmaným tofas sanýrým. Çünkü nývanýn ký gýbi üstten açýlýp içine yað eklenen výdasý filan yok. 92 ler 4 ileri mý 5 ileri mý oluyor normalde ? Cunku býrý bana senin aracýn 4 olmasý lazým demiþti ama beþ ileri. Belki tofas tan kaynaklý bilmiyorum. Býrgun ne olduðunu cozunce býrgun yaglamatý kendim yapacaðým inþallah. Ateþleme kurcalamasý bitti sýra aktarmalarý bozmaya geldi :) birde bugün kaportada boya soktum biraz kazara su stýckerý yolla artýk da iþlevsel kullanayým :)

bkerti

Anlaþmalý servisi buldum ona gittim ama turda bu var dediler. 80-90 yaný. Ama yeniden yaglatacagým çünkü ince geldi. Havalar ýsýnýnca iyice ýncelecek. Sanzýmanýn ýsýsý kaçta olmalý acaba. Termostat takýlý bende en çok 40 lara çýkýyor genelde 22 derece bu havalarda. Ama standartý ne býlemeyorym.

av.mehmet

Tam ortadaký yuvarlak kýsým kovan, onun içinde ayna mahrutininde oldugu diferansiyel var

av.mehmet

Diferansiyel ve þanzýman yaðý ince oluyor, bende yeni deðiþtirttim. Sýcaklýk kaç derece olur onu bilemiyorum :-\

muhammedcelik1983

Defransiyel 140 numara þanzýman 90 numara daha incesi kece ve contalarda terleme hatta sýzdýrma yapabiliyor

bkerti

Benim þanzýmanda o yað eklenecek somun yok. Kuþ serisi herhalde.

NÝVACI

Zavallý niva
bari þaft hangisi onu öðrenseydin. :-X
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

bkerti

Aman Burhan amca ogrenmeyeyým. Kesin onuda bozarýnm:)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Mart 30, 2015, 08:30:37
Benim þanzýmanda o yað eklenecek somun yok. Kuþ serisi herhalde.

Evet, senin þanzýman orijinalinden biraz farklý galiba..

Mal, sahibine benzermiþ!.. ::)  Sen de farklýsýn!.. :)

Deðilmi ki sen, arazi vitesi ile aracý 90' a vurdurdun, bir de hala '' gitmiyor!'' diye þikayet ediyorsun,
senden korkulur vallahi!.. Senin sorularýna cevap verirken, biraz fazla düþünmek gerekiyor.. :(

bkerti

Arazi vitesinde 90 aslýnda benim degil gaz ayarcýnýn denemesinde oldu Suat amca. O söyledi. Ben panik ve þokla dusunemedým zaten. Ama dun gece kendime olan kýzgýnlýgýmdan uyuyamadým yine. Birden dank etti ben de bastým ama 50 de kaldý. Acaba koklemedým mý dedim. Ama sonradan gazcý araca alýþýk olmadýðýndan dolayý yakýn on camýn hýzý fazla gösteren etkýsý ile 50 yý ýbreye hýc bakmadan 90 yorumlamýþ olabilir mý diye düþünüp kendimi avuttum. Umarým haklýyýmdýr. Çünkü düzgun asfaltta yokuþ aþaðýya kokune kadar bastýgýmda 140 gordugum lakin tamamen duzlukte 110-120 anca yapan aracýmýn takvýyede 90 yapmasý için motoru yakmak lazým sanýrým. Ya da ben kendimi avutuyorum elin oðlu abandý gaza kokledý. Normalde aracý babama dahi kullandýrtmam. Ama dun þuurum Kapandý resmen. Hemen aksamustu kýlýstrs antik kentine gidip oralardaký traktör yollarýnda oldukça yoðun çamur da denedim takvýyeyý. Aslýnda ilk defa bu kadar yoðun çamur yaptým. Batsam gidip köyden tafktor filan cagjracaktým. Çok zevklýydý. Yurusem batacagým balcýktan çok guzel yol aldý bu kadar arazi kabiliyeti olduðunu bilmiyordum hasta oldum araca. Lakýn forumda okuduðum tavsiyeler uzerine benzinde kullandým. Acele etmeden yavas yavas hareket ettim çok zevklýydý. Birde demirden çapa benzeri bir malzeme yapmýþtým. Ne kadar ise yarar bilmiyorum ama batarsam malum çok agaç yok burada el Vinci ile çekmeyi de deneyecektým ama gerek kalmadý. Sanzýman dediðin gibi deðiþmiþ. Zaten üstten yað eklemek için plastik kýsmý çýkartýrken araziye almýþtým. Hareket etmeden bursktýgým için bir gun once hiC aklýma gelmedi. Sanzýmanýn da deðiþik olduðunu görünce topladým býraktým. O arada vitesi unuttum. Kafam da da surekli arýza yapacak kaldýðý için dedim yine bozfuk. :)

rahmieken

araziye aldýðýnda ( low ) gerçekten 90 görülüyor. bir kere bizim buralarda birileri fena kaþýndý. benzin+low ýþýktan ýþýða coþtuk. sonuçta karþý taraf camý açmýþ aðlamaklýydý. ama görüyor 90'ý. çok büyük sorun mu bence hayýr arada senede 1 denenebilir. niye hayýr kýsmýný açýklayayým. devir meselesi kurallara uygun kalýyor. normal halde 140 yapmaya çalýþmaktan çok farký yok. kilometelerce gitmiyorsun. ýþýklardaki suv sahipleri kafa karýþýk bakabiliyor :D