Diferansiyel kilidi hakkýnda..

Başlatan dogan54, Mart 22, 2007, 01:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolga

vallaha anladým ! lütfen kimse baþka bir þey yazmasýn  :P
Tolga

taiga

Bu fren hamlesini sevdim...
Öðrenmemiz iyi oldu...
Doðan abi,
Geçen sene kaldýrýma çýkýp bir tekeri boþta býraktýydým...
Diff kilitle ilerlediydi...
Hatta ön ve arkada iki teker ayrý denediydim...
Diff kilitli ilerlediydi...
Ama diff kilitlemeden açýkçasý hatýrlamýyorum, dikkatimi çekmediydi...
Demek kilidi takmazsak gene ilerlemez tek teker basmazsa...
Öðreniyoruz aracýmýzýn özelliklerini...

Tolga

hiç dýþardan sipariþ veren yokmu?
Tolga

Yevgeni

Bizim aramýzda bildiðim kadarýyla yok.

Bir yol bulamazsak ya Rusya'dan ya da Ýtalya'dan bir yerlerden getirteceðiz sipariþle..

Tolga

en ucuzu nerde? internette varmý? yoksa bulgaristan'dan eldenmi almak lazým?
Tolga

dogan54

orta difransiyel kilidini (küçük kolu) çýkarýrken ön tekerlekler düz duruyorsa daha kolay çýktýðýný fark ettim..Tekerlekler saða veya sola dönükse daha zor çýkýyor,bilginize.
4x4 baska,
NiVA baska..

reis

yusuf resme bakýlýrsa sudan çýkmýþsýnda süratin neydi öle yýrtmýcasýna bigörüntüvar
LANET OLSUN ÝÇÝMDEKÝ BU NÝVA SEVGÝSÝNE

Yevgeni

Sað arka patinaja düþünce su fýþkýrtýyor, sürat yok gibi bir þey..

reis28

þu þekilde görünen gibi bir dif kilidi lazým askýda kaldýnmý kilitliyorsun devam cýktýktan sonra kilidi acýyorsun normal defransiyel bu sistem niva yada uygulana biliyor erco usta ugraþýyordu uygulanmasý kolay ve maliyeti düþük bir sistem
DURSUN USTA 05364629668

diff-lock86

Alıntı yapılan: dogan54 -  Mart 31, 2008, 10:08:20
orta difransiyel kilidini (küçük kolu) çýkarýrken ön tekerlekler düz duruyorsa daha kolay çýktýðýný fark ettim..Tekerlekler saða veya sola dönükse daha zor çýkýyor,bilginize.
doðru.
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

niva07

Modifiye edilmemiş fabrika çıkış bir Niva için en imkansız durum hangisi oluyor ? Yani ne olursa yandık demek  ??? Çapraz askıda kalınırsa mı yoksa, yan yatıldığında mı.

Yevgeni

reis28

her ikiside capraz askýda kaldýnmý bir caresi bulunur  kurtulursun da yan yattýnmý kaporta boya falan biraz masraflý olu yor aracý sen genede yanýnýn sýrtýnýn üstüne getirme me ye gayret göster CLINOMETER, EÐÝM ÖLÇER,kulanmaný tafsiye ederim ölçülere uyarsan sýrtýn yere gelmez
DURSUN USTA 05364629668

niva07

Alıntı yapılan: reis28 -  Mayıs 28, 2008, 08:49:04
her ikiside capraz askýda kaldýnmý bir caresi bulunur  kurtulursun da yan yattýnmý kaporta boya falan biraz masraflý olu yor aracý sen genede yanýnýn sýrtýnýn üstüne getirme me ye gayret göster CLINOMETER, EÐÝM ÖLÇER,kulanmaný tafsiye ederim ölçülere uyarsan sýrtýn yere gelmez

tavsiye için teþekkürler  :)