34 EU 3389

Başlatan Harun, Mayıs 30, 2010, 02:26:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kaneruslu

Mum sprey oto boya malzeme satan yerlerde var abi , sen aynalara uygula kalanýnýda kritik yerlerine kullanýlýr.Detay olarak sana resimli gösteririm

Harun

Niva ile 10 yili devirmiþiz vay be.
Tek araç olarak her yere götürdü getirdi varolsun.
10. yili lanet salgýna denk geldi, gezip tozamadýk ama olsun.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 25, 2021, 11:21:03
Niva ile 10 yili devirmiþiz vay be.
Tek araç olarak her yere götürdü getirdi varolsun.
10. yili lanet salgýna denk geldi, gezip tozamadýk ama olsun.

masallah hocam, daha nice 10 yillara insallah, keyifli gezilere...
No mud, no fun...

Harun

Eyvalah Mehmet,

Amin diyelim, aracýn vintage çalýþmalarýnda ara verip, kaporta boya iþlerine giriþme niyetindeyim bir 10 yýl için daha.

Daha 46 bin km de ve yeni araba almak TR de malum... >:( >:( >:(

Biz ayrýlamayýz gibi duruyor onunla :)

Yevgeni

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 26, 2021, 02:30:34
Eyvalah Mehmet,
kaporta boya iþlerine giriþme niyetindeyim

Babacandar alýp boya tabancasýný giriþmiþ, boyamýþ Niva'yý.
Ýþi ele alýrken danýþ bence kendisine.
Bir tür kendin piþir kendin ye..

Harun

Alıntı yapılan: Yevgeni -  Ocak 27, 2021, 11:45:49
Babacandar alýp boya tabancasýný giriþmiþ, boyamýþ Niva'yý.
Ýþi ele alýrken danýþ bence kendisine.
Bir tür kendin piþir kendin ye..

Çürüðü çarýðý ayýklama iþi olmasa ben de öyle edecem de...
Jantlarý boyayacam misal havalar düzelince.
Yine de Babacandar abime bir biat edeyim müsait zamanda.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 26, 2021, 02:30:34
Eyvalah Mehmet,

Amin diyelim, aracýn vintage çalýþmalarýnda ara verip, kaporta boya iþlerine giriþme niyetindeyim bir 10 yýl için daha.

Daha 46 bin km de ve yeni araba almak TR de malum... >:( >:( >:(

Biz ayrýlamayýz gibi duruyor onunla :)

internet ortaminda yeni Niva'lar gormeye basladim, tamamen degismis tasarim, karizmasindan eser kalmamis bence, VAZ'in Patriot'u ile Pajero Pinin karisimi gibi geldi bana nedense, yeteneklerini tabi ki denemek görmek gerek, bakalim ne zaman cikacak piyasaya, bir de yakindan gormek lazm.. tabi fiyat meselesi apayri konu :(

No mud, no fun...

Yevgeni

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 28, 2021, 10:31:14
internet ortaminda yeni Niva'lar gormeye basladim, tamamen degismis tasarim, karizmasindan eser kalmamis bence, VAZ'in Patriot'u ile Pajero Pinin karisimi gibi geldi bana nedense, yeteneklerini tabi ki denemek görmek gerek, bakalim ne zaman cikacak piyasaya, bir de yakindan gormek lazm.. tabi fiyat meselesi apayri konu :(

Mehmet o gördüðün Chevy Niva zannediyorum, eski hali de ayný hemen hemen. Bu güncel halinde biraz deðiþiklik var ama bildiðimiz klasik kasa Niva deðil bu.
Niva adýný bu farklý kasaya verdiler, klasik kasanýn model ismi Lada 4x4 olarak kaldý. Bunun olayý da AvtoVaz'ýn General Motors ortaklýðýnýn bir ürünü olmasý. Aslýnda elde kalan GM parçalarýný okutmak üzere icat ettikleri bir tür model deniyor. Yürüyen klasik Niva, elbise farklý. 2003'ten beri üretiyorlar bunu.

kocaali

Alıntı yapılan: Yevgeni -  Ocak 28, 2021, 05:36:09
Mehmet o gördüðün Chevy Niva zannediyorum, eski hali de ayný hemen hemen. Bu güncel halinde biraz deðiþiklik var ama bildiðimiz klasik kasa Niva deðil bu.
Niva adýný bu farklý kasaya verdiler, klasik kasanýn model ismi Lada 4x4 olarak kaldý. Bunun olayý da AvtoVaz'ýn General Motors ortaklýðýnýn bir ürünü olmasý. Aslýnda elde kalan GM parçalarýný okutmak üzere icat ettikleri bir tür model deniyor. Yürüyen klasik Niva, elbise farklý. 2003'ten beri üretiyorlar bunu.

Lada Niva Travel demisler buna; ama sanirim dedigin gibi abi, biraz oynamislar Chevy Niva ile ve bu cikmis.. https://www.youtube.com/watch?v=fH1nU_b8KuU

Yine de klasik Niva bambaska, hala hayallerimde :)
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 29, 2021, 11:37:39
Lada Niva Travel demisler buna; ama sanirim dedigin gibi abi, biraz oynamislar Chevy Niva ile ve bu cikmis.. https://www.youtube.com/watch?v=fH1nU_b8KuU

Yine de klasik Niva bambaska, hala hayallerimde :)

Ýlk açýnca önden yeni Duster'a benzettim yalan yok, sonra düþündüm Renault-Dacia-Niva mix birþeyler mi yapýyorlar diye.
Klasik niva candýr,
klasik ve üç kapý Niva canandýr :)

Harun

çürük, çarýk, vuruk ayýklatýp/temizletip/onarýp boyaya verdim aðustos sonu benim haytayý.
Ekim ayý baþýnda da teslim aldým. 8)
kaporta ve jantlar boyandý.
Haytayla 11,5 yýldýr beraber ýslandýk yaðan yaðmurda, beraber yürüdük bu yollarda ;D
Nice 11 senelere inþallah.
Anca yazabiliyorum.