LADA NIVA 3 KAPI (VAZ 2121)

Başlatan Yevgeni, Şubat 23, 2008, 10:25:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

ERCO

hepsi cok guzel paylaþým icin sagolasýn yukardan 2 fotodaký celik jantlar baya ilgimi cekiyor bulabilirsem düþunurum acýyor nivayý
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

diff-lock86

fotolara bayýldým,tekrar aþýk oldum nivalarýmýza  :P
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

reis

YA BU ORJÝNAL JANTLAR NEKADAR YAKIÞIYO NERDEN BULACAZ
::) ::)
LANET OLSUN ÝÇÝMDEKÝ BU NÝVA SEVGÝSÝNE

NÝVA69

En çok beðendiðim bu ve FORA..
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

reis28

bizim üc kapýlý nivanýn yeni kasasýnýn resimini buldum bir yerden arac harika görünüyor tamamen varklý cok hoþ olmuþ ilk výrsatta yayýnlýycam
DURSUN USTA 05364629668

thkuzuoglu69

...........

yacnut

syýn lada dostlarý yukarýdaki nivalarýn kasalarý farklý görünüyor bende hatcback ve suv arasýndaký kasa farkýný bilmiyorum. Görüntü ve saglamlýk açýsýndan bu konuda bilgisi olan niva dostlarýmýn yazýlarýný bekliyorum.

Yevgeni

SUV aslýnda Ford Explorer ve Jeep Cherokee'nin pazarlanmasý sýrasýnda ortaya çýkmýþ bir kavram. "Sports Utility Vehicle" plarak pazara sunulan bu 4 çekerlerin olayý asfaltta da tatminkar bir sürüþ konforu sunan, kamyonet þasesi üzerine yerleþtirilmiþ aile arabasý olmalarýydý. Arazi performanslarý her fabrika çýkýþý araç gibi sýnýrlý. Sonuçta arazide rahat ilerlemek için uygun lastik, akslara diferansiyel kilidi, aðý devir, vs gerekiyor. Aðýr devir aslýnda arazi aracý sýnýfýna girebilmek için ilk özellik. Fabrikasyon diferansiyel kilidi sanýrým sadece Toyota'nýn bazý modellerinde vardý. Yani sonuç olarak kaç kapýlý olursa olsun SUV bu tür araçlara verilen genel bir isim.

Hatchback ise bildiðim kadarýyla otomobillerde bagaj için kaput benzeri bir hacmi olmayan araç sýnýfý için kullanýlýyor. Yani bagaj kapýsý tampona doðru dik iniyor. Coupe 2 kapýlý anlamýnda (bagaj kapýsý dahil 3). Bu minvalde Niva otomobil sýnýflandýrmasýnda hem coupe, hem de hatchback. 5 kapýlý olan bütün 4 çekerler ise ayný zamanda hatchback..

niva07

Sýradan, 8 numaralý resimdeki kýrmýzý ladayý izlemeye doyamadým.. Tablo olarak duvara asýlsa, bir sanat eserine bakar gibi tüm gün izleyebilirim.. Belki de çocukluðumdaki ilk Niva'mýzýn bu renk olmasýnýn da etkisi vardýr :)