DERÝN SU GEÇÝÞLERÝ

Başlatan yusuf, Ağustos 03, 2009, 02:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Ağustos 03, 2009, 09:38:04
Balýklar oyuncak deðil ve canlýlar:)

[/color][/size]

Niva olta niyetine balýk tutmaya da yarýyormuþ ama pahallýya gelmiþ olta..

MCC

Ustaaaa; o yavru deðillllll, yenirrrrr, 35 liði bitirirrrr.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

colins

Biraz önce sanayiden eve geldim geç oldu ama ustanýn iþlerini bitirmesini bekledim neyse lafýn kýsasý 10 gün önce dursun ustada deðiþen yaðlarýn bu su geçiþinden sonraki halini görmek istemedim heleki þanzýmandan çýkan yað inanýlmaz bir reng almýþtý fototlarý çektim yarýn ekleyeceðim.

colins

Þanzýmandan çýkan yaðýn rengi

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NÝVA69

Aynýsý baþýma gelmiþti... geçmiþ olsun...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

colins

Teþekkür ederim saolun.Tek korkum daha fazla hasar çýkmasýydý ama çok þükür yað ve kýsa far rolesi birde alarm beyni arýzalandý.(alarm beyni hariç 50tl bi masraf)

Yevgeni

Her su geçiþinden sonra, derin veyahut sýð, tüm aktarma kutularýnýn yaðlarýný kontrol etmek elzem. Bir tapanýn sökülmesi ve sýzan yaðýn gözlemlenmesidir sonuçta, ihmal edilmemeli..

Yevgeni

yusuf

Bu iþi mutlaka yapmak lazým.

Bende ön -  arka diff ve þanzuman yaðýný komple deðiþtirdim. 8 lt yað ve 120 ytl gitti.

yusuf

Kotuklarýn kumaþ olmamasý ya da en azýndan deri kýlýf kaplý olmasý gerekiyor.

Burak sudan çýkdýktan bir saat sonra kumaþ koltuklarýna oturup  2 -3  kez marþa bastým. Belime kadar su çekmiþim. Gece 2 saat kadar da yol alýca þifayý kaptým.

Aslýnda deri koltuk arazi aracý için çok gerekli. Hem su, hem de temizlik kolaylýðý açýsýndan.

reis28

su gecirmez kýlýflar koltuklar için üzerinde su tutmadýklarý için hemen kuru bir bezle silip ýslanmadan yola devam ediyorsun
DURSUN USTA 05364629668

dora

Deri koltuk konusunda haklýsýnýz ama Antalya gibi bir yerde yaz kýþ deri koltuk  sauna etkisi yapýyor.Bu neye benzedi biliyormusunuz daðcýlýkta panço vardýr sizi yaðmurdan korur ama yaðmurdan önce içten sizi ýslatýr..
Niva 1041-firefly-Atlantis

reis28

Alıntı yapılan: dora -  Ağustos 17, 2009, 11:12:32
Deri koltuk konusunda haklýsýnýz ama Antalya gibi bir yerde yaz kýþ deri koltuk  sauna etkisi yapýyor.Bu neye benzedi biliyormusunuz daðcýlýkta panço vardýr sizi yaðmurdan korur ama yaðmurdan önce içten sizi ýslatýr..

deri veya vinleks yerine üzeri su tutmayan branda malzemesi olarakta kulanýlan su gecirmez kumaþtan kýlýf daha kulanýþlý olur
DURSUN USTA 05364629668

MOUNTAINBIKER

;)
benceee koltuklarý ýslatacak kadarda su ve camura balýklama dalmama bu kadar masraftan ýyýdýr dýye dusunurum.bunun býrde gorunmeyen yaný var ......
PAASSSSSSSSSSSSSSSSSSS...PASSSSSSSSSSS...PAAAASSSSSSSSSSSSSS...
býldýgýnýz uzere býzým kecýlerýn cýldý cok nazýk hemen kansere yakalanýyorlar.suya gýrýp cýktýgýnýzda sadece gorunen yerlerý kurutup temýzleyebýlýyor ve onlem alabýlýyoruz.ama o suyun býzým ulasamadýgýmýz yere ulasmak gýbý býr hunerý var ký buda ýsý býtýrýp býzý arkamýzdan vuruyor.
camurda oyle ...ukalalýk yapmak ýstemýyorum ama acýsýný ben ve kecým maalesef cekýyoruz.bu konuda ký derslerýn bedelý herkez ýcýn pahalý oluyor netýcede.
ýste bu sebelede sudan gececegýmde yada camur,en az olan yerýnden gecmeye gayret edýyorum.kuru zemýnlerde oyun oynamak daha ýsýme gelýr.kum yada tas...en azýndan sonuc daha net bellý.gýzlý dusman yok..yaglarda koltuklarda kuru kalýr.kýcýmýzdaký pantolon terý harýc...býrde alýn terý.. ;)