ROLANTÝ SORUNU

Başlatan natillus_71, Haziran 24, 2014, 06:10:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natillus_71

BEN NÝVAMI ALALI YAKLAÞIK 2 AY OLDU. AMA NÝVA KAFAYI YEDÝ GALÝBA. SMOTOR SOÐUKKEN SABAH BENZÝNDE ÇOK ZOR ÇALIÞIYOR. GAZA BASINCA POR POR POR SESLERÝ GELÝYOR. LPG YE GEÇÝNCE SIKINTISI KALMIYOR TABÝ MOTOR ISINANA KADAR. MOTOR ISININCA ROLANTÝ 2000 DEVÝRE DAYANIYOR. 1-2 KM YOLDA GÝDÝNCE NÝVA TEKLEMEYE BAÞLIYOR. HOPLAYIP ZIPLIYOR SANKÝ KARBÜRATÖRLÜ ARABALARDA PÝSLÝK GELMESÝ GÝBÝ OLUYOR.. SÝZCE NERESÝNDE SIKINTI VAR. ARACA ÇOK YABANCIYIM. NÝVAM 2007 MODEL ENJEKSÝYONLU.

shadowturks

hemen cihaza baðlattýr.
cihaz arýza vermesse
hava akýþmetreye baktýr.
gaz kelebeði kirliyse böyle yapabilir.
istanbulda isen kanere götür sorununu çözer.

natillus_71

abi kýrýkkaledeyim. En yakýn yer Ankara. Cihaz bulabilirsem burada çok düþük bi ihtimal. Ankara önereceðiniz birisi var mý?

shadowturks

telman usta
ama irtibat telefonu bende yok.
burada bilen vardýr illaki  ( yevgeni) ye özel msj at onda olabilir.

natillus_71

telman ustaya ulaþtým. geçenlerde o da nivaný al gel bi cihaza baðlayalým dedi.  yerini tarif etti. telman ustanýn bi kapýsýný çalýcaz anlaþýlan.

murat

selam arkadaþlar
1-aracým rölantide çalýþýrken bazen kendi kendine gaz veriyor bunu arasýra yapýyor ama hareket halinde iken boþa atýnca 1500 2000 devir arasýnda sabitliyor rölantiyi. arýza lambasý yanmýyor araç 2001 full enjeksiyon(2003 ler gibi)
bu neden olur
2-internetten satýn alabileceðimiz üniversal tip arýza tesbit cihazlarý iþ yapýyor mu obd2 kablo giriþli olmasý yeterli mi?

aydinaydogan

ayni sorun bendede var. 1500-2000 devir bosta. benim aracta 2005 ariza isigi yanmiyor. yalniz benzinde bu sorun yok gibi, gazda yapiyor sanki. tam emin olamadim denemelerimde. yalniz rolanti motorunda sorun olabilir dedi ustam ama ben sanki gaz ayari ile alakali oldugunu dusunuyorum.  vakit bulup tam ilgilenemedim. hangimiz once bulursak bildirelim.

shadowturks

tamamen gazla alakalý sorun.
birde gaz kelebeði kirli olabilir zayýf ihtimal....
;)

murat

Hem gazda hem benzinde olan bir sorun ve bugün denediðim biþi sorunun bi basamaðý sanýrým arazi þanzumanýndaki sensörlü sökünce rölantide düzeliyor arýzada yanmadý henüz

mehmet03dn

arazi þanzýmanýndaki söktüðünüz sensör sanýrým hýz sensörü söküldükden belli bir süre sonra arýza lanbasý yakar araçýn hýzýný okuyarak siz boþa attýðýnýzda vitesi moroeun stop ettemmesi için rolentiyi biraz yükseltir yolda  ama arýzalanýpda yanlýþ biigide gönderiyor olabilir  piyasada bluetooth arýza tespit cihazlarý var ama bizim lada arýza kodu olarak okuyabiliyorlar çoðunlukla yani p1140 diye okuyor sizin bunu bulmmanýz gerekiyor bende bu kodlarýn anlamlarýda mevcut http://www.mscsi.net/ daha önce bu sitede vardý  þimdi baktým göremedim ama siz yinede bi telefon açýp sorun obd2  bluetooth baðlantý cihazý varmý diye  bu gibi cihazlarla aracýn bir çok bilgisene ulaþabilirsiniz örneðin oksijen sensörü deðerleri, hýz deðeri sensörün bozuk olup olmadýðýný anlarsýnýz .hýz sensörü söktüyseniz araç yüksek devirde ve yüksek hýzda boþa alýnca stop edebilir . siz önce bir arýza tespit cihazý edinin ondan sonra ne gerekiyorsa yardýmcý olalým

murat

Evet hýz sensörü söktüðüm. Ýki adet var bende ikiside ayný þeyi yapýyor bugün yarýn birde sensörün kablosunu takýp sensörü þanzumandanayýrýp edeneyeceðim ve arýza tesbit cihazý da aldýktan sonra size yazarým sonucu

mehmet03dn

bir tane tek kalýn kablo þeklinde olan gösterge panaline manuel olarak bilgi veriyor diðer soketli olansa ecuya bilgi veriyor.

murat

Soketli olan dan bahsediyorum üç kablolu . Arýza tesbit aleti gelsin sonucu yazar  çözümü konuþuruz.

ERCO

sorununuz km sensorundan olabilir hýzý okumuyor olabilir gaz kelebek sensoru ve rolanti sensoruda olabilir yada lpg nin ayarý beninin ayarýnla cakýþýyor da olabilir
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

natillus_71

öncelikle merhabalar. bende yeni bir nivacýyým. ayný sorun bende de var. aracý alalý 2 ay oldu ve bu soruna bende bir çözüm arýyorum.