NIVA YAKIT MEVZU

Başlatan kulecci, Mart 25, 2007, 07:51:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

ya arkadaslar hepiniz az yak1yorsunuz gercekten
benim lastikler ok144 195/95/16
60 ytl lik lpg ile devamli arazide arkasinda romork yaklasik 1 ton yük ile
190 km gidebildim sizce iyimi
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Arazide üstelik 1 ton gibi bir yük ile tasarruf söz konusu bile deðil. Ne yakarsanýz yakýn o koþullarda her þey normal..

taiga

Benzinle yaklaþýk 16 lt ye denk gelir ki, bence çok normal...

efe

Bence gittiðine þükretmelisin  ;D ;D

cihanhorasan

Benim keçi bu depoda çok yaktý.100 km de 14 litre yaktý.Yani 0,43 ykr.Gerçi aðýrlýk kullanýmým evle iþ arasýnda 1800 metre.Ama her zaman o aralýkta kullanýyordum.Garibime gitti.Benzinin litre fiyatý da 3,07 olmuþ bu arada hepimize hayýrlý olsun.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

Yevgeni

Motor ideal çalýþma ýsýsýna ulaþana kadar zaten menzil bitiyor, hava soðuk, bir takým ayarlarý da bozulmuþsa ya da kullaným karakteri deðiþmiþse farkýnda olmadan artar tüketim..

ufo

ercova'da da benim ortalama tüketim 12 litreye çýktý. yaklaþýk %20-25 artýþ var.
arazi falan dedim fazla takýlmadým ama, bir daha ölçeceðim.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

Yevgeni

Ýstanbul'dan çýkarken OPET buluþma noktasýnda depoyu doldurdum. Yuvacýk PO'da tekrar doldurdum daða çýkýyoruz diye. Deponun aldýðý 6 litreydi. Kabaca bir hesapla Kurtköy-Yuvacýk PO arasýný 6 litreyle almýþ oldum. Tam olarak 100 km deðil mesafe ama tüketim normal olmalý sonucuna vardýmdý..

ufo

bu çok iyi bir deðer.
pompa otomatik olarak durunca kesiyor musun benzin almayý, yoksa benim gibi birkaç litre daha zorluyor musun?
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

taiga

James Bond dan bir tavsiye (kendim denediydim çok iþe yarýyor)...
Özellikle kýþ aylarýnda , aracý ilk çalýþtýrdýðýnýzda kalorifer düðmesi soðukta olsun...
90 dereceye geldiðinde motor ýsýsý, kaloriferi sýcaða çevirin...
Motorun ýsýnma süresini ciddi kýsaltýyor...
Bu arada lpg ve benzin sarfiyatýnýn ayný olduðunu gördüm bu gezide...
Ýnanýn depo boþalacak diye binmeye týrstýðým araçtan þimdi hiç inmiyorum ;D...

Yevgeni

Alıntı yapılan: ufo -  Kasım 05, 2007, 05:06:27
bu çok iyi bir deðer.
pompa otomatik olarak durunca kesiyor musun benzin almayý, yoksa benim gibi birkaç litre daha zorluyor musun?

Aðzýna kadar doldurtuyorum. Pompa kesince kapaktan itibaren aþaðý kadar 2-3 litre boþluk kalýyor..

ufo

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 05, 2007, 05:20:53
Aðzýna kadar doldurtuyorum. Pompa kesince kapaktan itibaren aþaðý kadar 2-3 litre boþluk kalýyor..

ben de ayný þekilde.
ama 6 litre ile 100 km.ye dumur oldum ben valla. benimki çekicinin üstünde bile daha fazla yakar ;D
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

Yevgeni

Mesafe 100 km'nin altýnda olmalý ama kaç onu bilmiyorum. Yusuf abi'den öðrenirim.

En cimri halinde 8.5 litre yakar bu cihaz, o da deniz seviyesinde, mükemmel koþullarda fabrika verisi..

dogan54

trafiði az düz yolda 3. viteste 3000 devir/dakikayý geçtim mi 4.vitese deðil 5. vitese takýyorum..Devir 2000'e düþüyor herhangi bir problem yaratmýyor..Yakýt tasarrufu olurmu bilmiyorum..
4x4 baska,
NiVA baska..

cihanhorasan

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 05, 2007, 02:02:24
Motor ideal çalýþma ýsýsýna ulaþana kadar zaten menzil bitiyor, hava soðuk, bir takým ayarlarý da bozulmuþsa ya da kullaným karakteri deðiþmiþse farkýnda olmadan artar tüketim..

Tekrar doldurdum depoyu bakalým bu defa ne olacak.Dediðiniz gibi motor ideal ýsýya ulaþana kadar yol bitiyor çoðu zaman ve 12 saat yatýp ayný yolu tekrar yapýyor.Biraz þehir içi gezeyim bakalým bu depoda tüketim düþecekmi.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA