NÝVA SENSÖRLERÝ

Başlatan yusuf, Haziran 05, 2011, 08:28:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

Alıntı yapılan: cenker -  Haziran 07, 2011, 10:19:05
ekzostta patýrdý özelikle yüksek devirden avans düzensizligindendir, vuruntu sensörünü sýkýmý kontrol et

tüketimin fena degil karýþýk kullaným izmit için, sende katalist duruyormu ?

sanýrým maf sensörün kontrol edilip temizlenmeli, sende yapabilirsin philips kontak sprey al mavi yagsýz olanlardan sök cýk hava tut (fýrca felan sürme sakýn)

gaz kelebek pozisyon sensörü temizlenme zamanýnda gelmiþ sanýrým
Abi katalist duruyor. Aracý çok zorladýðým zaman egzozdan deðiþik bir koku geliyor.
Philips kontak spreyi var bende yeni aldým ama kutusu kýrmýzý. Maf dediðin akýþmetre herhalde onu temizledim. rölanti gaz kelebek temizledim. Vuruntu sensörü ulaþýlmasý zor biryerde elim bile girmiyor oraya. Keþke egzoz manifoltunu deðiþtirince onuda deðiþtirseydim.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Alıntı yapılan: yusuf -  Haziran 06, 2011, 10:10:57
Bence yetkili ve etkili sevis kalmadý. Baþýmýzýn çaresine bakacaðýz artýk.

Yetkili servis var, etki konusu göreceli..

cenker

Alıntı yapılan: yusuf -  Haziran 06, 2011, 10:10:57
Bence yetkili ve etkili sevis kalmadý. Baþýmýzýn çaresine bakacaðýz artýk.

böyle bir tespite neye binayen vardýn merak ettim dogrusu, iþinde iyi lada yetkili servisleride var  ;)
divers do it deeper

yusuf

Bana en yakýn kadýköy'deki yetkili  otoya gittim. Anýlarýmý yukarýda yazdým. Sensör yok. "Bulabilirsen tak bakalým, düzelecek mi?"   dediler.

Sensörü almak için git gel 52 km yol yaptým. Þimdi olup olmadýðýný anlamak için ve sýfýrlamak için  tekrar karþýya geçecegim.

O sensör çalýþmýyorsa deðiþtirmek için ayný yolu bi daha yapacaðým Þimdi iþ mi yani bu?

Bence Kaner en iyisi ama ona ulaþýp geri dönmek için 75 km  yapmam ve yalnýzca yola 2 - 2,5 saat ayýrmam gerekiyor.

Yani, Maslak gündüz oto kapanýnca Avrupa yakasýnda yetkili servis kalmadý demek istiyorum. En ufak bir arýza için Ýst içinde çok km yapýp zaman ayýrmak gerekiyor.

Kastettiðim bu.

cenker

þanslýsýn istanbulda servis var ve güvenilir ama 75km uzakta, parça sorunun neredeyse yok,
anadoludaki nivaya binen arkadaslar napsýn? bir dönem bu tür arkadaþlarýn servissizlik parcasýzlýktan ötürü soru amaçlý actýðý topikler profosyonellikten uzak olmakla bile anýlmýþtý, arabacýlýk zor iþtir zor...
çelik motorun ayýbý bu ..
divers do it deeper

BAHADIR

Alıntı yapılan: cenker -  Haziran 07, 2011, 01:37:43
þanslýsýn istanbulda servis var ve güvenilir ama 75km uzakta, parça sorunun neredeyse yok,
anadoludaki nivaya binen arkadaslar napsýn? bir dönem bu tür arkadaþlarýn servissizlik parcasýzlýktan ötürü soru amaçlý actýðý topikler profosyonellikten uzak olmakla bile anýlmýþtý, arabacýlýk zor iþtir zor...
çelik motorun ayýbý bu ..

Ayný sýkýntýlarý yaþamýþ biri olarak þunu söyleyebilirim: 75 km hiç de uzak bir mesafe deðil, çok daha uzun mesafeleri dað yolundan katedip bakým yaptýrmaya gitmiþtim bir zamanlar. Þükür ki þu anda Kaner 20 dk. mesafede; Adýyaman'dayken telefonla sorularýma sabýrla yanýt vermiþti saðolsun. Ýstanbul'a dönünce ilk fýrsatta gidip yüzyüze tanýþmýþtým.

emre_ozk

Kaner otomotiv banada 90 km mesafede bir günümü ayýrýp gitsem iyi olur aslýnda.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Harun

ben de Halkalý'dan geçiyorum karþýya bakým vs. için (kadýköy Gündüz oto ya da Pendik Kaner'e) ??? :o
kaldý ki pimpiriklinin önde gideniyim,sýrf sað önden gelen ses için 2 kez geçtim kadýköye ;D
saðolsun Kaner chip ve ayna mahruti yapýlýrken sesi kesti.
avrupa yakasýnda maalesef servis yok >:(
var da yok yani ;)

yusuf

Motor arýza ýþýðý yanmaya baþladý. Tam Kaner'e gidecektim. Aklýma geldi. akü baþýný söktüm, yemek yedim, gelip taktým. Arýza ýþýðý söndü. Anýnda gitmekten vaz geçtim. Zaten bu sýcakta gözüm yemiyordu.

Þimdi arabada hiç sensör sorunu yok demek mi bu?.

kaneruslu

kutup baþýný söktüðünde geçici arýzalar silinmiþ olur yusuf abifakat bu seferde kutup baþýný söktüðün için araç arýza kaydeder fakat lamba yakmaz, gerçekten bir arýza var ise kutup baþýný söksende araç çalýþtýktan bir müddet sonra tekrar yanacaktýr, çalýþmasýnda veya aracýn performansýnda bir sorunun yoksa kullanabilirsin , müsait olduðunda cihaza baðlatabilirsin

yusuf

Kaner ustam

diyorum ki, þu cihaz pahallý deðilse alýp bi tane arabaya takayým. Sürekli çalýþþýn !

Ya da programi alýp  laptop'a yükleyeyim. Bu olabilir mi?

Ya da sen Maslak'ta bir þube aç.

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Haziran 07, 2011, 08:59:35
Ya da sen Maslak'ta bir þube aç.

bi tane de Ýkitelli organizeye :P

yusuf

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Haziran 07, 2011, 08:43:56
kutup baþýný söktüðünde geçici arýzalar silinmiþ olur yusuf abifakat bu seferde kutup baþýný söktüðün için araç arýza kaydeder fakat lamba yakmaz, gerçekten bir arýza var ise kutup baþýný söksende araç çalýþtýktan bir müddet sonra tekrar yanacaktýr, çalýþmasýnda veya aracýn performansýnda bir sorunun yoksa kullanabilirsin , müsait olduðunda cihaza baðlatabilirsin

Çok haklýsýn Kaner. Gene yandý namussuz.

yusuf

Ekrem ustanýn cihaza baðladýk. Altta eksoz üzerindeki sensörden birini arýzalý gösterdi. Ýkisinide deðiþtirelim dedik birini bulabildik.

Tekrar cýhaza baðladýk. "arýza yok"

3. GÜN   >>>>>> arýza iþýðý yanmaya baþladý.

emre_ozk

Bu gidişle hepsi değişecek galiba

Emre özkaradeniz
Ýzmit