Karakaçan geliyor.

Başlatan impeesa, Ekim 17, 2010, 03:58:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

impeesa

tam toparlýyoruz derken yeni maceralara yelken açtýk  :-\ Daha önceden de deðiþen taban sacýndan dolayý taban  þanzuman kulaðýný karþýlaþmadý. Bizde 3mm lik sacdan yaptýðýmýz   L þeklinde bir lama ile  sorunu giderdik. ( en azýndan þimdilik öyle düþünüyorum) Tecrübe ettikten sonra bakalým neler olacak. Aþamalar þu þekilde geliþti.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Taban nerede? Kulak nerede ?
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Kulak için kulak yapýldý  ;D içeridende lamalarla desteklendi.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

son haliyle yeni yerine takýldý.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Karþýlýðýnýda dengelemek için, diðer kulaðýn altý beslendi. Kütük gibi oldu maþallah, umarým yürüyüncede bir sorunla karþýlaþmayýz. Ayrýca tabana 2mm zift kaplamýþtýk o biraz zarar gördü, tadilatý yapýlacak.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Normalde, araç daha önceden yükselmiþti lakin ön rotil üst parçasý için takoz yapýlmadýðýný dün farkettim :) Polyamidden daha iyi olduðunu rivayeti üzerine gittim keramit aldým.
"Nivan varsa yolun var!"

wastiee

umut bende üst rotil aparatý metalden. polimer malzeme orada nasýl olur emin deðilim, yani yay üstünde get olarak konulduðu zaman sadece sýkýþtýrýlma gücü uygulanýyor, o malzemeler sýkýþtýrýlmaya dayanýklý, ama rotil üstündeki kuvvetler farklý olabilir. baþka kullanmýþ olan var mý diye öðren / çatlama vs için gözün üstünde olsun bir süre derim, ya da daha takýlmadýysa risk almayýp metalden yaptýrtabilirsin
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Zannediyorum yaylarýn üzerindekinden daha az gerilime maruz kalacaktýr..

wastiee

sýkýþtýrýlmasý daha az olabilir de, bunun burulmasý da var :S
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

impeesa

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 29, 2010, 11:07:45
Zannediyorum yaylarýn üzerindekinden daha az gerilime maruz kalacaktýr..

evvet bizde kesinlikle rahatlayacak kanaatindeyiz.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Alıntı yapılan: wastiee -  Ekim 29, 2010, 11:33:51

Hele sýpa bir yürüsün, burmam ben onu. Üzmeyeceðim hiç :)

yükseklik 27 mm idi kesildiðinde. Temizlenince 25 mm e düþtü, daha doðrusu her ihtimale karþý 25 mm býraktýrdým. olmasý gereken 20 mm sanýrým, 25 olarak kalsa sýkýntý olurmu ki ? yoksa hiç kurcalamasam 20 yemi traþlatsam ?
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Alıntı yapılan: wastiee -  Ekim 29, 2010, 10:41:43
umut bende üst rotil aparatý metalden. polimer malzeme orada nasýl olur emin deðilim, yani yay üstünde get olarak konulduðu zaman sadece sýkýþtýrýlma gücü uygulanýyor, o malzemeler sýkýþtýrýlmaya dayanýklý, ama rotil üstündeki kuvvetler farklý olabilir. baþka kullanmýþ olan var mý diye öðren / çatlama vs için gözün üstünde olsun bir süre derim, ya da daha takýlmadýysa risk almayýp metalden yaptýrtabilirsin

Bu Mesajýný yeni gördüm Kerem kusura bakma, ilk baþta benimde tedirginliðim sert malzeme oluþundan dolayý darbe ve sairede çatlayýp patlamasýydý. Ustam özellikle bunu istedi, bu keramitleri adýðým yer ostim de sadece bu iþi yapýyor. Vatandaþýn demesine göre demiri eritir kendisine biþey olmaz.

Bu malzemeden diþli, çark v.b. yapýlýyormuþ karþýlýðýna gelen demir çark eriyormuþ.
Sanýrým tahmin ettiðimden saðlam. Herþey binince ortaya çýkacak.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Alıntı yapılan: wastiee -  Ekim 29, 2010, 11:33:51

Kerem bir araya gelirsek, telsiz konusundada yardým isteyeceðim senden. oku oku kafa karýþýklýðýndan baþka birþey olmuyor. Nasrettin hoca hesabý bana eþekten düþmüþ birisi lazým :)
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

25 mm olarak rotil üstleri takýldý, Rot ayarýna girdi Karakaçan ve kamber açýlarý düzeltildi. 
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

yavaþ yavaþ toparlanmaya baþladýk, Arka lamba ve yedek akü için( Vinç, sis v.b. lazým olur mantýðý ile) arkaya kablo çekilip, keçeler ve muþambalar konuldu. Sýrada bakalitlerin ve tüpün montajý var. Sonrada Marþa basýyorum bir aksilik çýkmazsa :) Diferansiyel kilidi ve ayna mahruti deðiþiminide programa almýþ bulunuyorum :)
"Nivan varsa yolun var!"