ERCÝYES DAÐI TIRMANIÞI

Başlatan MOUNTAINBIKER, Haziran 30, 2010, 07:00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakbudak

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 16, 2010, 04:04:41
Burak Niva için hesapladýn mý?

Hesabý tutturamadým. Açtým telefonla konuþtum, "O türlü yük taþýmacýlýðý yapmýyoruz büyük firmalarla filo taþýmacýlýðý yapýyoruz" dedi abinin biri.
TCDD Genel Müdürlüðü Yük Dairesi Baþkanlýðý Yurtiçi Tarife Þubesini
(0.312) 309 05 15 / 4373-4425 nolu telefonlardan arayabilirsiniz.

Yevgeni

Gazlar gideriz, sadece 773 km.
Sabah çýk, akþama doðru orasý..

impeesa

Yahu sanýrým bende geleceðim :)

Bu etkinlik ayný zamanda Geleneksel NivaTR Buluþmalarýnýn ilkini teþkil edebilir ?  Týrmanmak isteyenler týrmanýrken kalanlar mangal yeller ? Hemi de 4 gün ;)
"Nivan varsa yolun var!"

dogan54

Tren iþi zor.
Yeni arabalarý taþýyan TIR lar bu iþi görür sanýrým.
5-6 tane aldý mý ucuza da gelir.
4x4 baska,
NiVA baska..

seyhan

Yaa arkadaþlar neyi dert ediyorsunuz bu kadar. Colins'e söyleriz bi TIR ayarlar bize, yükler gideriz. ;D
Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

yusuf

Dibine kadar yol var gözüküyor burada.

Ana kampa ulaþsak yeter. Zirve yapmayalým daðcýlara ayýp olur. HB bi de onlarla kapýþmasýn.

reis28

dibine kadar ancak ana kamp alanýna yol vardýr asýl iþ o dibinden zirveye cýkmak sorun olur araclaarýn motorlarý belli bir rakýmdan sonra oksijen azlýgýndan cekmez araclara ilave oksijen tüpleri yerleþtirirz o sorunuda öyle cözeriz  :D
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

Süpersin usta. Al sana bir modifkasyon daha.

Aslýnda bize de gerekir.

Ben Fas'ta Atlas daðlarýna týrmanýp zirvede kamp yapmýþtým. Geberiyor insan.

Gerçi orasý 4.230 m idi. Az biþi (300 m) daha  yüksekti buradan. Ama bende 10 yaþ daha gençtim.

yusuf

yusuf

Kamp Yeri

Klasik rotanýn kamp alaný 3100 m. yüksekliðinde yer alan Çoban Ýni mevkisidir. Bu noktaya kayak merkezinden 900 m. yükselerek ulaþýlmaktadýr. Yükselme konusunda yukarýda bahsedilen seçenekler, yürüme-teleferik hattý-arazi aracý, kullanýlabilir.

Yukarýda bahsedilen kamp alanlarýndan zirveye týrmanýþ, iki ayrý buzul vadisi içinden gerçekleþmektedir. Bu rotalardan bir tanesi Þeytan Boðazý, diðeri Sol Kulvar'dýr. Þeytan rotasý direkt olarak küçük zirve sýrtýna çýkarken, Sol kulvar ise daðýn güney sýrtýna çýkmakta ve Hörgüç Kaya'nýn solunda noktalanmaktadýr.

Þeytan Rotasý yaklaþýk olarak 30 derece eðim ile baþlar ancak özellikle kýþýn kar yaðmasýyla birlikte eðim giderek artmakta, rotanýn ortalarýnda 45 derece sonlarýnda ise 60'lý derecelere yaklaþan noktalarý bulunmaktadýr.

yusuf

Zirve burasýymýþ. Gitmiþken çýkýp nivaTr flamasý açýp foto çektiririz.

yusuf

Yazýn böyle zirve. Bu iþi yaparýz.

yusuf

Týrmanýþ Zamaný : Yaz týrmanýþlarý için en uygun zaman Mayýs-Ekim aylarý arasýdýr.

Mayýsta gidelim biraz da kar olur belki.

ayrýntý

1. yusuf

2. burak

3. Hakanbusa

4. Ekrem (ekurisiz olmaz abi.hb.)

5. Ayrýntý

yusuf

Selamýnaleyküm oglum. Sen de mi ?

Acayip görüntüler çýkar ha D5 le