34 VP 4873

Başlatan Tolga, Ağustos 11, 2008, 07:53:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Tolga

abi 106, hem yatýp hem öne kayanlardan, 106 da zaten tek kapý.
Tolga

reis28

hem öne yatýp alttanda kýzaktan ileri alýyorsa cok iyi yoksa arkaya geciþ zor olurdu kaca aldýnýz koltuklarý
DURSUN USTA 05364629668

Tolga

Tolga

Tolga

Cantlarýmýzý siyah yapýp, sis lambalarýmýzý c.tesi deðiþtirmiþtik. açýkcasý tavandakileri süs olsun diye takmýþtým ama ön taraf komple çamur olunca tavandakiler acayip iþe yaradý, kaputtan da yansýma yapmadý...

Tolga

niva07

tepeye takýlan sis lambalarý için düzenek nasýl olmalý ? Elektrik sistemini korumak için araya bir parça atýlmasý mý gerekiyordu, veya haricen akü mü koymak lazým ben de yaptýrmak istiyorum ama zaten ateþleme sisteminde sorunlar bulunan aracýmýn elektrik tesisatýna yük bindirmek istemiyorum. nasýl bir yöntemle baðlatmak lazým

Yevgeni

Tek akü yeterli ama temiz baðlanmýþ bir röle düzeneði gerekli.

Temiz baðlanmýþ diyorum çünkü SVY 03'te (sisler için) temiz baðlanmamýþ röle düzeneði yüzünden 3 tane akü yedim, sürekli þaseye elektrik kaçýrdý, bulana kadar çok uðraþtýk.

Tolga

Röle þart ve doðru amperde olmalý, direkt aküden kablo çekilerek elektrik alýnmalý.
Tolga

dora

Niva 07 ben sana yardýmcý olurum...röle baðlantý vs.
Niva 1041-firefly-Atlantis

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit

dora

Bir çeþit koruma diyebiliriz 4 adet sis lambasýný yaktýðýmýz zaman tesisat ve akü üzerine binecek olan yükü kendi üzeride toplayýp sistemi korur.Rölenin içinde bobin ve kontaklar vardýr örneðin sisleri yaktýðýmýzda baðlý olan 12v.bobin üzerinde elektromanyetik bir etki oluþturarak kontaklarý birbirine çeker (mýknatýs gibi)kontaklar birleþince devre çalýþýr yük bu küçük ama güvenilir parçanýn üzerinden geçer ve  elektrik sistemimiz ve akümüz az bir yükle kurtulur.
Niva 1041-firefly-Atlantis

emre_ozk

Alıntı yapılan: dora -  Ekim 25, 2008, 05:55:52
Bir çeþit koruma diyebiliriz 4 adet sis lambasýný yaktýðýmýz zaman tesisat ve akü üzerine binecek olan yükü kendi üzeride toplayýp sistemi korur.Rölenin içinde bobin ve kontaklar vardýr örneðin sisleri yaktýðýmýzda baðlý olan 12v.bobin üzerinde elektromanyetik bir etki oluþturarak kontaklarý birbirine çeker (mýknatýs gibi)kontaklar birleþince devre çalýþýr yük bu küçük ama güvenilir parçanýn üzerinden geçer ve  elektrik sistemimiz ve akümüz az bir yükle kurtulur.
ben bir zaman 4 adet sis lambasý baðlamýþtým direk aküden kablo araya bir sigorta ve anahtar. sisleri 3 ayda toplam 1 saat kadar kullanmýþýmdýr. ama anahtar dayanmýyordu antarýn içi fazla ýsýdan dolayý eriyordu. bu röle denen parçayý kullanmýþ olsaydým böyle bir sorun ile karþýlaþmazdým herhalde..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Tolga

valla bence çok þanlýsýn git piyango bileti filan al. komple kablolarý vede arabayý yakabilirdin...
Tolga

niva07

Alıntı yapılan: dora -  Ekim 25, 2008, 05:55:52

dostum detaylý ve teknik açýklama için teþekkürler.

emre_ozk

Alıntı yapılan: Tol -  Ekim 26, 2008, 12:08:15
valla bence çok þanlýsýn git piyango bileti filan al. komple kablolarý vede arabayý yakabilirdin...
valla yansaydý þimdide yanardý sisleri çýkardým yerine fan taktým 6 aydýr sorunsuz biçimde kullanýyorum..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Tolga

eski araçlarýmdan birinde röle kullanmadan direk aküden elektrik alýp baðladým, 1-2 saat sonra yolda birden kaputun altýndan duman gelmeye baþladý, durup baktýðýmda sislere baðlý tesisatýn tamamý kýpkýrmýzý kor haline gelmiþ kablolarýn hepsi yanýyordu. oto elektrikçi hikayesi deðil yaþadýðým bir olay...
Tolga