34 VP 4873

Başlatan Tolga, Ağustos 11, 2008, 07:53:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolga

arkadaþlar iyi dilekleriniz için tekrar teþekkürler. bu arada Niva ile sizin gezi fotolarýnýzý takip etmektedn öte tanýþýklýðým yok biliyorsunuz, o yüzden bana vereceðiniz tiyo, öneri vs ne varsa bu toparlanma aþamasýnda lütfen söyleyin, çok bilinen bir þeyleri ble kaçýrýyor olabilirim... direksiyon kutusunu þöyle yap, ön takýmý böyle vs gibi aklýnýza ne gelirse söyleyin ne olur...
Tolga

Tolga

iþlerin yoðunluðundan gidip bakamadým bile telefonla uzaktan kumanda, ruhsatý bile geçen hafta alabildim, bu arada gaz,tüp vs ya taktýrmayýn, takýlýysada söktürmeyin. tamirci ve muamelecinin garip olduðumu düþünmesine raðmen gaz sistemini komple söktürdüm, ruhsattanda sildirdim.

komple ön takým, aks, aks bilyesi, rot, rotil ne varsa, amortisörler, motor ve þanzýman papuçlarý, sinyal korna vs'nin olduðu takým, direksiyon, hepsi deðiþti (yani ben deðiþtirin dedim) direksiyon kutusu, gaz ayarý tutturma sevdasý yüzünden mundar olan karburatör elden geçti.

bakalým þimdilik salý günü gidip almak istiyorum boya ve aksesuar türü þeyler biraz daha bekleyecek yoksa ben kafayý yiyeceðim yýllardýr þirket arabasý kullanmaktan servis/usta durumlarýna karþý olan baðýþýklýðýmý kaybetmiþim :)
Tolga

ERCO

hayýrlý olsun arkadaþým... kazasýz belasýz günlere
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Harun

kazasýz belasýz arýzasýz günlerde kullan Tolga,

niva sahibi olmak için epey sabrettin,þimdi nivanýn kývama gelmesi az daha sabýr kardeþ

tekrar hayýrlý olsun...

reis28

tolga en kýsa zamanda aracýnýn iþlerini bitirir sende nivanla yolara cýkarsýn yanlýz lpg tesizatýný söktürmüþsün ve yanýlmýyorsam karbiratörü bakýmdan gecirmiþsin bence imkanýn varsa araca sýfýr bir karbiratör taktýr cünki uzun zaman lpg yle kulanýlan karbiratörün bazý kýlcal kanallarý týkanmýþ ola bilir ve eski haline kolay dönemez bazý sorunlar yaþýya bilirsin
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Yeni gördüm. Hayýrlý olsun...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Tolga

Daha detaylý resimli filan yazmak istiyordum ama olmadý, þimdilik aþaðýdakiler yapýldý hem vakit hem nakit yok o yüzden durdum soluklanýyorum...

deðiþenler;

komple siyal kolu
bujiler
arazi baðlantý takozu
yað filtresi
ön poryalar
aks körükleri
arazi baðlatý bilezikleri
þanzýman kulaðý
salýncak burç
aks kafalarý
alt üst rotiller
ýstavrozlar
vitez kolu+topuzu
direksiyon simidi
aks keçeleri
debriyaj set
ön bilyeler
altý köþe lastiði + esrotil ne olduðunu bende bilmiyorum ?

yapýlanlar;

taban sacý
torna iþleri
karbüratör elden geçti
diferansiyel elden geçti
tüm yaðlar
rot balans
genel bakým

bagajda bekleyenler;

cam kollarý
cam mekanizmalarý
sað arka çamurluk üzeri kabin içi kaplama
torpido kaplama
koltuk kýlýflarý

aklýmdakiler/sýradakiler;

motorun çekiþi hoþuna gitmiyor birinizin test etmesi lazým; bu mudur yoksa bir aksaklýkmý var?
meksefe platin buji kablolarý
direksiyon kutusu elden geçmeli
jikle teli
kalorifer teli
tabili boya kaporta
kabin içi elektrik tesisatý kontorlü.
ofset cant
yer tavan döþemeler
sis farlarý
korna yok
ön/arka silecek motorlar
devre kesici anahtar
bagaj kapaðý ve bagaj tabaný tamiri
test sürüþü + mangal + 1-2 kangal sucuk + 4-5 bira + 35'lik raký vs.
Tolga

Harun

epey iþ halletmiþsin hayýrlý olsun,darýsý kalan iþlere

ekonomik olarak kasmadan tamamlar ve tez zamanda kazasýz belasýz binersin inþallah.

yusuf

son satýr damaða hoþ geliyor. Hemen test edelim.

Bu hafta sonu Þile'ye gelsene

reis28

tolga bagaj kapagýný ne yaptýn senin için cakacýnýn telini alacaktým bir türlü topkapýya yolum düþmedi ama aklýmda ilk fýrsatta bakacam senin arac ikitelli güngören organizedemi tolanýyor yarýn otarafa sabah gecicem
DURSUN USTA 05364629668

Tolga

yok abi aldým, garajda duruyor þimdilik...
Tolga

yusuf

arbayý getirmesende olur sen gel

dora

Hayýrlý olsun bol nivalý günlere...
Niva 1041-firefly-Atlantis

Tolga

2 adet çýkma 106 koltuðu aldýk paþamýza, pazar gününden sonra hala belim aðrýyor kaynaklý koltuðun üzerinde ikibüklüm oturmaktan...
Tolga

reis28

hayýrlý olsun koltuklarýnýz 206 koltuklarý sadece sýrttan yatmalýmý yoksa hem sýrtan yatarken alt kýzaktanda hareket ediyormu
DURSUN USTA 05364629668