34 YDU 30 (NECATÝ)

Başlatan seyhan, Kasım 26, 2008, 01:50:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Benimki sis tipiydi sanýyorum, tüm malzemesi tamdý, çifti 120 gibi bir þeye gelmiþti..

seyhan

Montaj konusunda hassas davranmayý düþünüyorum. Üzerindeki 60 Amp aküyü þimdilik kullanmayý düþünüyorum. Bi sorun yaþarsam yüksek amp bi akü almayý düþünüyorum.
   Montaj yapýlýrken mutlaka röle taktýrmayý düþünüyorum. Tepenin kenarlarýna sisleri, orta kýsýmlara da sürücü tiplerini takmayý düþünüyorum. Açma düðmesini de iki kademeli olarak düþündüm. Ýlk kademede sisler, ikinci kademede de sürücü tiplerin yanmasýný istiyorum. Yorumlarýnýzý bekliyorum.
Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

dora

Niva 1041-firefly-Atlantis

seyhan

Alıntı yapılan: dora -  Kasım 26, 2008, 06:24:06
Sürücü tip nedir?
Öncelikle sis tipi ile karþýlaþtýrma yaparak anlatmak istiyorum. Sis tipi bir çember þeklinde aydýnlatma yapar. Yani saða, sola ve öne doðru. Sürücü tipi de direk karþýya doðru ýþýðý daðýtmadan aydýnlatýr. Mümkün olduðunca uzak mesafe yani.

dora

Niva 1041-firefly-Atlantis

emre_ozk

bu sislerden bende istiyorum tahminen kaç liradýr. bizim gittiðimiz yerde sis çok oluyor gece sorunlar yaþýyoruz öyle sis oluyorki bazen yoldan çýktýðýmýz bile oluyor..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

seyhan

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Kasım 26, 2008, 08:22:42
bu sislerden bende istiyorum tahminen kaç liradýr. bizim gittiðimiz yerde sis çok oluyor gece sorunlar yaþýyoruz öyle sis oluyorki bazen yoldan çýktýðýmýz bile oluyor..

Ben daha yeni aldým. 2 takým (4 adet) 220 YTL verdim.

murat067

kardeþ allah kaza bela vermesin güle güle kullan imkanlar doðrultusunda nivaya gereken herþeyi yapmýþsýn ellerine ve emeðine saðlýk ....

bende buara baya yoðun çalýþmaktayým niva üzerinde ama bizim imkanlarýmýz kýsýtlý parça yok usta yok kendi emeðimizle yapýyoruz inanýn tam kafama göre oldu bu keçi her noktasýna emek veriyorum... tabi nivatr deki forum dostlarý sayesinde önümüzü hella 1000 gibi aydýnlatýyolar valla allah hepsinden razý olsun bu niva iþi gerçekten aþk gibi biþe eve vakit kalmýyo bu keçi yüzünden:P  ;D ;D ;D ;D

neyse allah kolaylýk versin hepimize tekrardan güle güle kullan seyhan....  ;)
niva kaçamak aþka benzer...

seyhan

Hepiniz saðolun. Haklýsýn bak. Bu niva iþi bi aþk iþi. Zaten haným rahatsýz olmaya baþladý "necati'ye benden fazla vakit ayýrýyorsun" diye  ;D ;D ;D ;D . Anlayacaðýnýz kýskanmaya baþladý galiba.

seyhan

Nihayet bugün sisleri taktýrabildim. Ýþlerden dolayý ben ilgilenemedim ama nasýl olmasý gerektiðini dikkatli bi þekilde tarif ettim. Röle takýlmasý gerektiðini üstüne basa basa söyledim. Resimleri ekleyeceðim.

seyhan

Daha önce bahsettiðim dodiklerin resimlerini ekliyorum. Orjinal rusya'dan gelme.

seyhan

seko

sisler ve dodikler hayýrlý olsun.

birkaç fikrimi yazmak istiyorum.
araziye giren araç için bence dodik gerkesiz.
2.konu zaten dar olan nivanýn orjinal jantlarýndan dolayý
dodikler çamurluklarý daha fazla dýþarýda gösterip aracý þekilsiz bir hale sokuyor.
dodik kullanmak isteniyorsa offset jant takýp,eðer offset jantlar 16 olacaksa çamurluklarýda kesip dodik kullanmak bence daha mantýklý.
yanlýþ anlaþýlma olmasýn bu benim fikrim.
güle güle kullanýn.

seyhan

Sýcaðý sýcaðýna tavan sis uygulamasýnýn görüntüleri. (gün içinde yetiþemediðim için fotoðraflar gece çekildi).

Bu da ilk hali, sizce nasýl olmuþ?

seyhan

Alıntı yapılan: seko -  Kasım 27, 2008, 11:53:16
sisler ve dodikler hayýrlý olsun.

birkaç fikrimi yazmak istiyorum.
araziye giren araç için bence dodik gerkesiz.
2.konu zaten dar olan nivanýn orjinal jantlarýndan dolayý
dodikler çamurluklarý daha fazla dýþarýda gösterip aracý þekilsiz bir hale sokuyor.
dodik kullanmak isteniyorsa offset jant takýp,eðer offset jantlar 16 olacaksa çamurluklarýda kesip dodik kullanmak bence daha mantýklý.
yanlýþ anlaþýlma olmasýn bu benim fikrim.
güle güle kullanýn.

Fikrin için çok teþekkür ederim.

Sýradaki uygulama necati'nin yükselmesi. Yükseldikten sonra da offset jantlar. Çünkü OK'lar sürtme yapýyor. Ama ilk önce yükselmem gerekiyor. Bunu da inþallah Dursun usta sayesinde yapacaðýz. Jantlar ise bütçeye göre...