DEBRÝYAJ ÜZERÝNE

Başlatan 06niva, Nisan 29, 2008, 12:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seko

Alıntı yapılan: babacandar -  Ocak 13, 2009, 12:31:27
Hem de Yusuf Abey'in dediði gibi bu pahalýlýkta nasýl doðalgazý hesaplý kullanabilirsin detayý ile öðrenirdin.. Yusuf Abey bile deriiiiin uykusundan uyanýp kulak misafiri olmuþ hatta daha da detay var mý diye sorduydu ...þirkette uygulamaya baþlayacakmýþ yarýndan tezi yok..

musatafa hocam
kýsa dönem askerliðimde eðitim çavuþuydum,acemi birliðinde
70 kiþilik koðuþts yattým 8 ay:)
bana výz gelir týrýs gider bu imalatlar:)) ;D ;D

HEHEHE ama çok güldüm ya.
yorgunluðun üstüne derin uyku
sonuç bu iþte:)

sariyer_avci

abiler .. 3 kere alt 1 kere üst merkez yeniledim .. ne varsa pedal yumusama yapiyor ayýrmýyor .. bi kaç kere pompalamadan sonra þiþiyor .. trafikte buyuk sýkýntý oldu artýk .. deðiþecek bi yeri kalmadý .. geçenlerde gergi yayini çýkardým yerinden ..alt merkezdeki .. nedense duzeldi .. þimdi çok iyi durumda .. yardým edebilirseniz sevinirim .. saygýlar ..

seko

debriyaj çatalýna baktýnýzmý.

ERCO

debriaj pompalarýnýn arasýndaký debriaj hortumu da týkalý olabilir yada debriaj baskýsý cok sertleþmiþdir o yuzden merkezleri bozuyordur
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

sariyer_avci

debriyaj catalýna nasýl bakabileceðimi .. nasýl anlayacaðimi bilmiyorum .. merkezler vee hortumlar yenii .. yay catalý gerdiðinde pedal yumusuyor .. yaysýs ken cok normall

ERCO

catalýn durumunu anlamak icin þanzýmaný ýndirmeniz gerekiyor, inmiþkende bi debriaj setini yenileyýn volantla yeni almýþ oldunuz seti de bi debriaj tornacýsýna bi ayar yapdýrýn yumuþacýk debriajýnýz olsun birdaha ne merkez bozar nede sizin baþýnýzý agrýtýr
www.guvenlada.com

feyzullah

seko

balýkcý

EGER AYARI DUSUKSE ONDAN OLABBÝLÝR YAYI CIKARINCA MERKEZÝ TAM GERÝ ÝTMÝYORDUR ONUN ÝCÝN AYIRIR BENCE AYARINI YUKSELTIRSENIZ SORUN KALMAZ ALT MERKEZDEKI AYAR CUBUGUNDAN

sariyer_avci

bugun iyice bi baktým .. debriyaj korugu mili tutuyor .. debriyajý býrakýnca pistonla mil arasý boþ kalýyor .. ve pedal yumusuyor .. sonra sýsýyor pompalayýnca .. yarýn bi korugu cýkarýp yayý takcam ... olmazsa balatada veya catalda býse var diyecegiz ..

seko

ýsrarla çatal diyorum.
iyi usta þanzýmaný indirmeden çatalý söker takar.
tecrübeyle sabittir.
bi çatalýný söktür.

sariyer_avci

yarýn bi bakcam .. tahminim korukle .. ama eger olmazsa tabi gidicem sanayi ye ..

seko

kolay gelsin
inþallah körüktür.

ERCO

evet sekonun dedigi gibi tercubeli bir usta catalý ustundede cýkarabilir fakat takarken cok dikatli takmasý gerekiyor debriaj rulmanýnýn cekmanýný tam oturtamazsa ve catalýn altýnda kalýrsa sekman rulmanda yamuk basar bskýya  o da baskýnýn bozulmasýna yol acar ;)
www.guvenlada.com

sariyer_avci

komple catal mý almam gerekiyor .. çatalda yamulma falan mý olmuþtur