MOTORUN YAÐ YAKMASI!.....

Başlatan dora, Mayıs 31, 2008, 07:55:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kocaali

Niva motoru, yaðlama sistemi ve soðutma sistemi görsellerini aþaðýda bulabilirsiniz.. herkesin konuyu daha net anlamasýna yardýmcý olmasý açýsýndan ekledim..

No mud, no fun...

kocaali

aþaðýdaki linkte de motoru daðýtmak ve toplamakla ilgili adýmlarý fotoðraflarla gösteren iki adet .pdf uzantýlý döküman var, belki iþe yarar..

http://www.ladaworld.com/product_info.php?cPath=21_25&products_id=40
No mud, no fun...

feyzullah

yað yakasý aracta kaçak olmasýn ASLINDA EN ÝYÝ BAKIM YAÐDIR ÜSTÜNE TANIMAM ÝDDAA EDÝYORUM NEDENÝNÝ BÝLEMEM AMA ÝYÝ BÝR TAMÝRCÝ BAKSIN DERÝM ARKADAÞIM

Medved

Kocaeli ,feyzullah alakanýzdan ötürü teþekkür ederim.:)
Her yaþanan güzeldir!

feyzullah

Alıntı yapılan: Medved -  Aralık 31, 2008, 04:26:51
Kocaeli ,feyzullah alakanýzdan ötürü teþekkür ederim.:)

nedemek ama hararet yapma gibi biþey olduysa contadan kaçýcýrýr

Medved

Ah keþke hararetten dolayý  olsaydý.Hiç deðilse kullandým da oldu derdim.Bu garajda yattýðý yerde oldu.Bizim anlamakta zorlandýðýmýz da bu oldu.Soðukta blok kendini çekti de çontadan su kaçaðý oldu diye düþündük ve contayý deðiþtirdik ama fayda etmedi.
Neyse yaza  birkere daha motoru indirip  adam gibi bakacaðýz artýk
Her yaþanan güzeldir!

dora

kocaali þema için çok saðol görsel olarak çok güzel bir paylaþým....
Niva 1041-firefly-Atlantis

kocaali

Alıntı yapılan: dora -  Ocak 04, 2009, 09:16:26
kocaali þema için çok saðol görsel olarak çok güzel bir paylaþým....

rica ederim hocam; görsel destekle anlatýlan bir konunun hep hafýzalarda daha iyi yer ettiðine inandýðýmdan fotoðraflarý, çizimleri, þemalarý severim ve faydalý bulurum..

yukarýdaki görselleri aldýðým döküman Niva'nýn tüm sistemlerini benzer þekilde çizimlerle gösteriyor, elinde olmayan varsa gönderebilirim. Hatta ben samara için olanýnýn renkli çýktýsýný alýp kitapçýk haline getirip baþvuru kaynaðý olarak bagajýmda taþýyordum..
No mud, no fun...

dora

Çalýþmalarýn için tebrikler.
Niva 1041-firefly-Atlantis

niva07

Bugün arabanýn yaðýný suyunu kontrol edeyim derken bir baktým yað çubuðunda yað minimumun da altýnda gösteriyor.. Bir süre bekleyip tekrar kontrol ettim yine ayný.. Arabada acayip derecede az yað varmýþ, peki bu durumda yað lambasý yanmasý gerekmez mi ? Yað lambasý mý arýzalý diye düþündüm, en son yað eskisi deðiþtirilerek 2000 kilometre önce (yaklaþýk 2,5 ay önce) 15000 bakýmýnda konuldu, ayný zamanda LPG de baðlanmýþtý. LPG arabanýn yaðýnýn bu kadar düþmesine sebep olabilir mi ? Motor ilk çalýþtýrmada bir hayli siyah duman veriyor.. Yarýn servise götüreceðim. Bir aklýma takýlan nokta da marþ basmak için kontak açýldýðýnda akü+yað lambasý yanmaz mý kontrol amaçlý olarak, bende akü lambasý yanýyor ama yað lambasý yok.. Daha önce tartýþmýþtýk ancak ben yine de tekrar sorayým yað olarak tavsiye edilen nedir ? 10-40 kullanýyorum - benim ateþleme sorunlarýný yaratan lifterlere en uygunu buymuþ, ihtimal Magnatec koyduracaðým, uygun mudur

Medved

Yeni teknoloji motorlar için 10/40 yaðlar.
Nivada 20/50 derim
Her yaþanan güzeldir!

feyzullah

Alıntı yapılan: Medved -  Ocak 19, 2009, 12:04:11
Yeni teknoloji motorlar için 10/40 yaðlar.
Nivada 20/50 derim

15/ 50 daha idaal bence kýþýnaracý rahatlatýyor

orta ve makul bir hað tavsiye ederim

niva07

Alıntı yapılan: niva07 -  Ocak 18, 2009, 09:01:06
...yað çubuðunda yað minimumun da altýnda gösteriyor.. Bir süre bekleyip tekrar kontrol ettim yine ayný.. Arabada acayip derecede az yað varmýþ, peki bu durumda yað lambasý yanmasý gerekmez mi ? Yað lambasý mý arýzalý diye düþündüm...

Müþür arýzalýymýþ, siz siz olun marþ basmadan önce kontak açýkken akü-þarj ve yað lambanýzýn yanýp yanmadýðýný kontrol edin.. Hem arabanýn yaðý bitmek üzereymiþ hem de yað müþürü bozukmuþ, resmen suikast.

feyzullah

tamamen kulanýcý ahatasý bu iþ arac düz yerde ve soðukken yaða bakýlýr hatta kýðým aküye sýcak su dökülür

niva07