2003 MODEL VE ÜSTÜ LADA NÝVA 1700i YAÐLAMA TABLOSU

Başlatan Yevgeni, Ekim 02, 2007, 08:53:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

2003 ve üzeri Nivasý olan kullanýcýlar için faydalý bir çizelge..

cihanhorasan

Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

Yevgeni

Yusuf Özbek'in gönderdiði bir belge. Uygun bir zamanda siteye de ekleyeceðim..

dogan54

Ön diferansiyeli indirdmiþtik geçen gün, bu arada yað boþaldý tabi..Ustam EP 140 
numara yað koydu arazi þanzýmanýna ve ön defransiyele.VE 80 km.den sonra oluþan výn výnn sesi kesildi...Yað çizelgesine göre biraz kalýn gibi ama þimdilik bir sorun yok..
4x4 baska,
NiVA baska..

ERCO

dagan abii bi sorun olmaz EP 140 genelde yazlarý kulanýyoruz ama sorunsuz kulana bilirsin þanzýmanda olsa fitese gecirirken biraz arabayý esnetir vites geciþ anýnda yoksa 140 sorun degil
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

niva07

Askerden geldim, arabayla 5 aydýr ilgilenemiyordum bu esnada 7500 km bakýmý geldi ancak ben servisin koyduðu yaðýn markasýnýn ne olduðunu bilmiyorum bu sebeple kendim gidip castrol magnatec 10-40 alacaðým. kaç litre yað almam lazým ? Bir de araç sanki dizel gibi çok gürültülü ve sarsýntýlý çalýþýyor, hani açýp kontrol etmemiþ olsam diyecem ki bujilerden birisi çalýþmýyor ancak öyle bir durum yok, neden olabilir ? Sanki dizel gibi çalýþýyor ve çok sarsýntýlý.. Ýlginiz için teþekkürler, saygýlar.

taiga

4.5 lt gerekiyor...
4 lt ve 1 lt alýrsanýz, 1 lt liði 2 kere kullanabiliyorsunuz...
Bende magnatec kullanýyorum, memnunum...

Not: 10.000 km de deðiþiyor. 

niva07

Tþk ederim, ben her ihtimale karþý 7500 km'de yað deðiþtirdim, castrol magnatec 10-40 aldým 4 litrelik, yarým litrelik de katký maddesi vardý ithal ondan koydurdum bakalým performans nasýl olacak. Yardýmýnýz için tþk ederim

MOUNTAINBIKER

CASTROL MAGNATEC BENIM DE TERCIHIM
ASIL ONERIM SU EN SON CIKAN BOR MINERALLI KATKI MADDESI.SUPER BISEY VE ARACTA COK GUZEL SONUC VERIYOR.INTERNETTEN BULACAGINIZ BU BOR KATKISI TAMAMEN YERLI VE FAYDALI.
SIZDE DENEYIN DERIM.

niva07

Ben yaðý 7500 km'de deðiþtirmiþtim, sonraki deðiþim kaçta olacak ? 11,000i geçtim..

Yevgeni

Nivalarda kilometre gözetmeksizin 3-4 ayda bir yað deðiþimi tavsiye ediliyor memleket dýþý kaynaklarda.
Amma bu kaç yaþýndaki Nivalar için geçerlidir, nasýldýr bilmiyorum..

MOUNTAINBIKER

aslina bakarsaniz bende kilometrenin dolmasini bekleyemiyorum.yag kararmaya baslayinca butceyi tutturup hemen degistiriyorum.tabii bu motor yagi ama digerlerini henuz degistirmedim.faydasini gorecegimi biliyorum arac yaslaninca.

Liberator42

Teþekkür ederim de benim araç 91 model hangi marka ve numara yaðý öneriyorsunuz?

seko

Alıntı yapılan: Liberator42 -  Şubat 05, 2009, 01:04:53
Teþekkür ederim de benim araç 91 model hangi marka ve numara yaðý öneriyorsunuz?

20/50

5000 km yi bulmadanda deðiþ,filtre ile beraber.

feyzullah

Alıntı yapılan: seko -  Şubat 05, 2009, 01:11:44
20/50

5000 km yi bulmadanda deðiþ,filtre ile beraber.

20/50 yað 3000  deðiþtirmek lazým motorun ömrü uzar