NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

selo1425

Sevgili ustalarým benim 2002 model nivam var.ve bendede ayný sorun var.normal asfalttan köy yoluna dogru çýkmaya basladýðým zaman hareret yükseliyo eve gelince arabayý stop edince su bidonu suyu dýsarý atýyor.ama bide sole denedim eve gelince arabayý stop etmeyip 3-5 dakika rölantide calýþtýrdýðým zaman sonra stop ediyorum suyu boþlatmýyor.ustaya götürmüþtüm usta ilk once dediki radyotorun kapaýndadndýr dedi ve altýna 2 tane conta koydu bole bi dene dedi.denedim olmadý.radyotor kapagýný actýgýmda ufak ufak baloncuk benimkindede var.ikinci sefer gittiðimde hararet müþüründendir dedi.ne yapmalýyým kafam karýþtý bi yardýmcý olursanýz sewinirim.

mhaluk

Ayný sorun bendede var. Sonradan basladý. 1991 model nivam var,ozellikle cok sýcak havalarda durdugum zaman kontagý kapattýgým anda su sesini duyuyorum. Ustalarýn fikirleri benimde isime yarayacak.

niva087

ayný sorun bende de wqardý arkadaslar gecenlerde su atýyordu tamýrcýyer goturdugumde contayý yaktýgýmý soledý yaga su karýsmýs  nasýl yaptýysam artýk sorun suan cozuldu aracým duzeldý eskýsýnden daha ýyý oldu harereyt 90 gemcmýor yaný anlýnýz fazla kullanmadan baktýrýn
Araç:Niva
Model:1992
Renk:Beyaz

Bursa

babacandar

Aynen öyle..arabayý stoptan sonra fokurdama hayra alemet deðildir.. contayý yakmamýþtýr inþallah conta birþey deðilde iþçiliði uzun..radyatör kapaðýna bakýn kopüklü beyaz ise büyük ihtimal conta yakmýþtýr..contayý deðiþtirmek çözüm deðil öncelikle sebebi bulmak gerekir termostat mý açmýyor onu bir kontrol sebebi bulunduktan sonra contayý deðiþtirmek gerek.. Doðan Abi contayý yakmadan kurtarmýþ idi..

niva087

dedýgýn gýbý kopuk wardý uzun yola gýttýkten sonra hareret n130 wardý fzretmedým ýstop ettýkten sonra sese actým koputu actým duman dumana gýdýor  ortalýk saglýk olsun
Araç:Niva
Model:1992
Renk:Beyaz

Bursa

murat067

sorunu nasýl cözdünüz peki bendede baþladý ve bu iþþin sonu motor yaptýrmayla biter gibi....
benim araba uzun süre calýþmayýp bekledikten sonra marþa basýnca sanki distrübitöre su kaçmýþ gibi pat pat çalýþýyo tek marþta alýyo ama...ne yapacaz bilmiyorum
niva kaçamak aþka benzer...

farmacc

Ayný sorunu yaþadým ama asla 130 a yaklaþmasýna müsade etmedim ve sýcakken zorlu bir yolun sonundaysak 3 4 dk motoru stop etmiyorum.Ben kaloriferi iptal ettirdikten sonra yaþadýðýmdan buna baðlamýþtým ama bundan deðilmiþ demekki....

necroshine

Benim sorunum daha farkli idi. rolantide hararet asiri derecede yukseliyordu. ozellikle trafikte. cok cozum aradim bulamadim. sonra termostatin icini bosalttim. ve yeni bir gazel marka minubusunun fanini radyatore taktim. arka cam rezistansinin dugmesini iptal ettim o fana bagladim. simdi hararetin yukseldigini gorunce fani aciyorum ve cok hizli bir sekilde dusuyor.

videoya da cektim buyrun :
http://www.flickr.com/photos/49215093@N07/4525068681/

NÝVA69

Bizimkinde yaz-kýþ hep 90'nýn üzerinde sabit dururken son zmanlarda 90'ý epey geçip "KIRMIZI" bölgeye yaklaþma var...

Bir de radyatörün yanýndaki plastikteki (yedek su deposu sanýrým) su, haftasý geçmiyor boþalýyor... tekrar dolduruyorum tekrar boþ!

Termostat mý? baþka bir arýza mý acaba?
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

wastiee

bir yerden su kaçýyor demek

belki termostatta sorun var diye çok ýsýnýp hýzlý buharlaþarak falan kaçýyordur (buharlaþsa da kaçmasý mümkün mü sistemden? onu bilmiyorum), termostattaki sorunla ilgili de hararet yükseliyordur

belki de su bir yerden kaçtýðý için (radyatör, çatlak hortum vs) hararet yükseliyordur, termostatta bir þey yoktur

her durumda ilk önce bulunmasý gereken bir su kaçaðý var ama
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

MCC

Kaçaðý bulana dek radyatör suyunu sürekli kontrol altýnda tutun, yaðý sýk sýk kontrol edin karýþtýrma var mý diye, devir daim pompasýnýn borularýný kontrol edin, haznesinde çürüme var mý bir bakýn.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

iþte beni nivacýlarým bakýn hic yoklugumu hisetdiriyorlarmý hemen cevap hazýr cato iþsiz kalýrsan gel iþin hazýr dukanda
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

Hiç fena fikir deðil Erco, çok cazip hatta.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Yevgeni

2. çýrak olarak gelirim..

vosdost

Çýraðýn çýraðý olabilir miyim? :) :)