Niva nýn kalbi...

Başlatan dora, Ekim 25, 2008, 03:34:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dora

Niva 1041-firefly-Atlantis

dora

Benim deðil fotodaki kýrmýzý niva sahibi yeni almýþ motor topluyorlar.Pistonuna kadar yenileniyor.

babacandar

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

niva07

volkan resimler çok güzel, osman ustaya da selamlar sevgiler, bu iþin piri..

Harun

bu konu vesilesi ile aklýma takýlan bir soruyu paylaþayým

eski aracýn motorunun sýfýrlanmasý nivalarda nasýl performans veriyor bilen,uygulayan varmý? (tabii ki ustalarýmýz yapmýþtýr)

bu operasyon sonrasý sorunla karþýlaþýlýr mý veya karþýlaþýlan sorunlar neler olabilir

bir de karburatörlü ve enjeksiyonlu motorlar da bu iþin farklýlýðý nedir?
hangisi daha zor veya ince iþ gerektiriyor

bilgi ve tecrübelerinizi esirgemez iseniz bahtiyar olurum.

dora

hcikler;ustalardan ve kendi tecrübelerimden sonuçla karbüratörlü sistemler daha kolay iþlem görüyor.Elbetteki 2000 den sonraki nivalarda temel presip olarak motor yapýsý ayný fakat blok hariç tüm sistemler güncellenmiþ ama peþinde muhtelif sorunlarla ki! bu sorunlarý sitemizde yaþayan arkadaþlrýmýz var.Sonuç olarak enjeksiyonlu nivalar daha ince iþ istiyor ayar tutmuyor çünki her yeri lada sensörle doldurmuþ belirtmeliyim ki aslýnda ayar tutar fakat ithalatçý firmanýn servis aðý iyi deðil.(En azýndan Antalya da.)Kiþisel düþüncem karbüratörlü sistemler benim tercihim.Çünki daðda  yapýlabilecek bir arýza ise yaparým yada yapýlýr.Sonuçta hepimiz þehir kaçkýnýyýz.Motorun sýfýrlanmasý konusu ise fotodaki araç bitti performansýný bilmiyorum henüz denemedik.Ama deneyince bilgi veririm.

Harun

niva07

evet katýlýyorum Volkan'a.. Teknoloji ne kadar ileriyse, çözümleri de o kadar kompleks yapýda oluyor ki bu da iyi ustalýk ve servis aðý istiyor.. Ben biraz dertliyim lakin bu konuda..

Harun

Alıntı yapılan: niva07 -  Kasım 04, 2008, 08:43:49
evet katýlýyorum Volkan'a.. Teknoloji ne kadar ileriyse, çözümleri de o kadar kompleks yapýda oluyor ki bu da iyi ustalýk ve servis aðý istiyor.. Ben biraz dertliyim lakin bu konuda..

niva07 senin araç yeni bir de sanýrým antalya ehil servis açýsýndan sýkýntýlý forumda bir yerlerde okuduydum yeni araç yavaþ yavaþ oturuyor kendine geliyormuþ bu süre zarfýnda ufak defek aksilikler yaþatýyormuþ.

hatta sanýrým Haldun abi (taiga) sýfýr aldýðýnýn saati yolda kaldýðýný söylemiþti.

ben þu Kaner usta daki 95 model elden geçmiþ nivayý düþünüyorum onun da motor vs yenilenmiþ,hatta hafta sonu yolum o taraflara düþecek belki gidip bakacam araca,bu vesile ile yenilenmiþ moto performansýný merak etmekteyim.