hoparlörleriniz nerede

Başlatan emre_ozk, Kasım 13, 2008, 06:34:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

bildiðiniz gibi çoðu nivalarýn orjinalinde oto teyp yok sadece yeni çýkan nivalarda standart.bir çoðunuz sonradan takmýþýnýzdýr. bunun için en uygun hoparlör yeri neresi ben kapýlarý düþünüyordum ama aracýn döþemesine zarar vermek istemiyorum baþka nereye koyabiliriz.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Tolga

yanlýþ hatýrlamýyorsam baðajda yan kaplamalarýn üzerinde daire þeklide hoparlör yerleri var.
Tolga

emre_ozk

Alıntı yapılan: Tol -  Kasım 13, 2008, 07:20:37
yanlýþ hatýrlamýyorsam baðajda yan kaplamalarýn üzerinde daire þeklide hoparlör yerleri var.
arka bagajda çok uzak kalýr niva gürültülü olduðu için biraz yakýn bir yerde olmalý düþüncesindeyim
Emre özkaradeniz
Ýzmit

taiga

Benimkiler fabrika çýkýþý arkada.

Ancak bu renault broadway lerin yan kapýlarýna takýlan ývýr zývýr koymaya yarayan ceplik, bizim nivalara da uyuyor. Onlarýn hoparlör takýlabilen çeþitleri de var sanýrým. Resim bulursam eklerim.

emre_ozk

böyle bagaj çok kullanýþsýz kaldý. gencim müziði seviyorum :) ama daha pratik biþe lazým..

Emre özkaradeniz
Ýzmit

babacandar

Hocam bak ben sana bir yer diyeyim..
Ben de bizim Reis'den gördüm.. iki adet tanesi 5 YTL den þahin ceplerinden alýyorsun.
kapýlarýn alt kýsmýna tam geliyor ve ön kýsmýnda hoperler yerleri de var 13 cmlikler tam geliyor döþemenin orasýný ve sacý dipleri geçecek kadar kesiyorsun aynen monte ediyorsun en güzeli bu bence...

babacandar

Biraz çamurlu da olsa bak burada Reis'in makinada gözüküyor..

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=1034.45

emre_ozk

hoparlör yerlerin arkada varmýþ benimkiler suntanýn altýnda kaldý diye görmemeþim.
yardýmlarýnýz için teþekkürler...
Emre özkaradeniz
Ýzmit

bymuammer

bende geçenlerde taktým. arka baðaj yanlarýna taktým 2 adet. 1 adette ön sað koltuðun ayaklarýmý uzattýðýmýz yerin üzerine yani ön göðüzün alt taraflarýna bi yere ým. gayet iyi oldu. ses daðýlýmýda iyi...

diff-lock86

Keçi maðlum 86 model ve kendi döþemesi harap olmuþtu,arabada müzik dinlemeyide seven biri olarak hemen döþemeyi söküp nereye hoparlör yerleþtirsem diye çabalara girdim ve 86 model keçimize max fotodaki kadar yer olduðunu gördüm ve hemen deðerlendirdim.sacýný kesip biçmeden sizde bu þekilde üzerindeki döþemenize uygulayabilirsiniz.

fotodaki eski yapmýþ olduðum sistemim þuanda kapýlarda Pioneer ts-a 6976 oval coax hoparlörler var onlarýda JBL cs60.2 ampli ile besledim çok güzel oldu yakýnda yeni halinide eklerim.
Herkese keyifli forumlar..
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

emre_ozk

Alıntı yapılan: diff-lock86 -  Eylül 24, 2009, 05:46:50
Keçi maðlum 86 model ve kendi döþemesi harap olmuþtu,arabada müzik dinlemeyide seven biri olarak hemen döþemeyi söküp nereye hoparlör yerleþtirsem diye çabalara girdim ve 86 model keçimize max fotodaki kadar yer olduðunu gördüm ve hemen deðerlendirdim.sacýný kesip biçmeden sizde bu þekilde üzerindeki döþemenize uygulayabilirsiniz.

fotodaki eski yapmýþ olduðum sistemim þuanda kapýlarda Pioneer ts-a 6976 oval coax hoparlörler var onlarýda JBL cs60.2 ampli ile besledim çok güzel oldu yakýnda yeni halinide eklerim.
Herkese keyifli forumlar..

güzel uygulama paylaþým için teþekkürler. benim hoparlörlerde  ts-a 6976

Arka tarafa fiberden cam hizasýna en yakýn zamanda güzel bir uygulama yapacaðým. 2 oval ve birtanede 25 cm subwofer yerleþtirmeyi düþünüyorum..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

diff-lock86

Bu da son hali 1 ay oldu montajýný yapalý Pioneer TS-A 6976 60 rms lik efsane coax  hoparlörler  ;D her ne kadar yeni trend companent
sistem olsada bunlarýn tadýna bakmam lazým içimde ukte kalcaktý yoksa  :D ilerde terfi ederim companent sisteme.
Bu hoparlörleri direkt yerleþtirmedim tabii,ampliyle beslediðim için ufak çapta bi izolasyon olayýna girdim,yoksa
zangýrdamayan yer kalmýyo bu tip güçlü bi hoparlörle.
Ýzolasyon derken profesyonel izolasyon ürünleri kulanmadým,kilit sistemi cam krikosu vs malzemelerin parazit çýkarmasýný
önlemek amacýyla ince sünger folyo bant cam süngeri,ince elyaf türü malzemelerle besledim döþeme altýný ve sorun yok.
Gerçi hoparlörleri alt frekanslara fazla sokmuyorum genede direkt baðlamadan da olmuyo bu tür uygulamlarda.

Niva sýnda 'müziksiz yapamam' diyenler için ön kapý biçilmiþ kaftan Niva larýmýzda.

emre_ozk

Kapýlara yerleþtirmek çok güzel olmuþ ama ben döþemeyi kesmek istemiyorum..

kesmeden biçmeden ben bu olayý hallettim þimdilik.

Ayný resimdeki gibi fiberden bir sistem yapýp  (pioneer ts-f 254 250w rms) 25cm lik hoparlörüde yerleþtirecem.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

diff-lock86

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Kasım 18, 2009, 04:59:51
Kapýlara yerleþtirmek çok güzel olmuþ ama ben döþemeyi kesmek istemiyorum..

kesmeden biçmeden ben bu olayý hallettim þimdilik.

Ayný resimdeki gibi fiberden bir sistem yapýp  (pioneer ts-f 254 250w rms) 25cm lik hoparlörüde yerleþtirecem.

yani bagajý kullanmanýzý zorlaþtýrmayacaksa olabilir,estetikde olur görüntü olarak,zaten hepimizin ortak sorunlarýndan biride bagajýmýzýn ufak olmasý. :)

kaneruslu

suya karþý kolonlarýn arkasýný izole ettinizmi ?