2 VE 4 TEKER SURUCULERININ BIRBIRLERI HAKKINDA BILMESI GEREKENLER, KURALLAR, SURUS TEKNIKLERI

Başlatan seko, Ekim 16, 2012, 06:04:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

savgat

bende bir motosiklet kullanýcýsý olarak, bunlara katýlýyorum, yalnýz otomobil sürücülerinin neredeyse %80 i motosikleti görmedikleri için aslýnda bakmadýklarý için farkýnda olmadýðýmýn farkýnda olarak biniyorum. kavsakta otomobil beklýyor ama bený gormuyor yanýna gelýnce cýkýyor dikkatsiz sürücü, o yuzden daha gordugumde otomobil kullanýcýsýna, önyargý iyi deðildir ama, dikkatsiz bu adam gecme býrak gecsin gýtsýn dýyorum. kaza yaptýrmasýndansa önyargý diyorum iyidir. motosikletleri farkedelim.

kocaali

Alıntı yapılan: savgat -  Ekim 17, 2012, 10:06:02
bende bir motosiklet kullanýcýsý olarak, bunlara katýlýyorum, yalnýz otomobil sürücülerinin neredeyse %80 i motosikleti görmedikleri için aslýnda bakmadýklarý için farkýnda olmadýðýmýn farkýnda olarak biniyorum. kavsakta otomobil beklýyor ama bený gormuyor yanýna gelýnce cýkýyor dikkatsiz sürücü, o yuzden daha gordugumde otomobil kullanýcýsýna, önyargý iyi deðildir ama, dikkatsiz bu adam gecme býrak gecsin gýtsýn dýyorum. kaza yaptýrmasýndansa önyargý diyorum iyidir. motosikletleri farkedelim.

tamamen katýlýyorum..

"Motosiklet Teorisi" diye bir kitap okudum, gayet iyi bir kaynak yeni baþlayanlar için.. hiçbir zaman hiçbir koþulda görünür olduðunuzu varsaymayýn diyordu yazar; her zaman görünmez biriymiþsiniz gibi davranýn motosiklet üzerindeyken diyordu.. kullandýkça ne kadar haklý olduðu ortaya çýkýyor.. bu detayý akýlda tutmakta fayda var..
No mud, no fun...

vehbi

Ghost rider :)
ne kadar görünür olursan ol , karþýndakinin seni gördüðü kadar varsýn.. :)
bu söz baþka þekildeyi sanki :)
tüm iki teker arkadaþlrýma ; her daim görünmeniz dileðiyle  ! hoþ ben 4*4 ken bile görünmüyorum..:)
"free as a bird"

savgat

evet ghost rider modunda binmek zorundayýz, adamýn biri gelip vurup kolu bacaðý kýrdýktan sonra ki iyimser yaklaþýyorum hasar olarak, haklý olmuþsun ne önemi var, o yüzden sürücüler dikkat edelim. en güzeli off road sýfýr trafik, tek risk kendinizsiniz, ne güzel :)))

savgat

binelim nivalarýmýza ava gidelim çamura batalým çýkalým, kirlenmek güzeldir :)

seko

Zor zor zor.Motosiklete binmek gerçekten zor.
Tehlike gerçekten çok büyük.Tek gerçek yavaþ,sakin ve maksimum dikkatle kullanmak.
Ben genlede þehir içinde kullanmýyorum.Kullaným tarzým hafta sonu gezileri veya uzun soluklu 1000 km üzerindeki geziler.

Arazi kullanýmýna gelince.

Onunda tehlike anlamýnda asfalt kullnýmýnýmdan pek farký yok.Arazide asfalt kullanýmýndan daha çok düþüyorsunuz(bu yaþtan sonra araziye motorla girmeyi düþünmüyorum)  :o :o

Bir çok offroad kullaným tarzýný benimsemiþ sadece arazide motor kullanan (special veya daha yumuþak huylu) arkadaþým var.

%90 ýnýn koprücuk kemiði kýrýlmýþtýr.Motordan düþtüðünüzde (refleks) önce elleriniz sonrada omuzunuz yere temas eder.
Unutmayýn motosikletten düþmeyen yoktur.Düþme adayý olan vardýr. :)

Lafý fazla uzatmayayým. Bu topiðide açarken amacým sadece motosiklet kullanýcýlara dikkat etmenin gerektiðini belirtmekti.
Asla 4 teker kullanan insalarýn (bende 4 teker kullanýyorum) hepsini ayný kategoriye koymuyorum.Çünkü 2 teker kullanýcýlarý içindede dengesiz oraný oldukça yüksek.

Þu var 2 teker kullnýcýlarýnýn kaportasý üstündeki kýyafeti.En ufak kazada ölebiliriz.
Türkiyedeki Motosiklet kültürü,yeni geliþmekte.Hoþ ben bundan daha fazla geliþeceðini sanmýyorum  ;D ;D

Bütün arkadaþlara kazasýz belasýz sürüþler dilerim.
Müsadenizle kýzlarýmýn fotolarýný da ekliyorum.

Birde Yavuz(YEVGENÝ) baþkandan bir ricam var.
bu konuyu baþlýðýný deðiþtirip sabitleyebilirse.Belki bildiklerimizi burdan paylaþýr yeni arkadaþlar faydamýz olur.
Deðiþik bir renk getirmek baabýnda yani  ;D ;D

HONDA Transalp 650

SUZUKÝ Bandit 650

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ekim 17, 2012, 01:19:28
tamamen katýlýyorum..

"Motosiklet Teorisi" diye bir kitap okudum, gayet iyi bir kaynak yeni baþlayanlar için.. hiçbir zaman hiçbir koþulda görünür olduðunuzu varsaymayýn diyordu yazar; her zaman görünmez biriymiþsiniz gibi davranýn motosiklet üzerindeyken diyordu.. kullandýkça ne kadar haklý olduðu ortaya çýkýyor.. bu detayý akýlda tutmakta fayda var..

hiçbir zaman görünür olduðumu düþünmem direksiyon baþýndayken bile,
nivadan önce kullandýðým binek aracýn üzerine týr çýkmaya kalktýðýndan beri ;D
gaza geldim bisikletten iki tekere giriþ yapacam :D
bakalým neler göreceðiz

Harun

seko

Harun

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

kocaali

Serkan abi'de koleksiyon geniþ :) maþallah...

her zaman herþey gönlünce olsun abi..

No mud, no fun...

taiga

kocaali

No mud, no fun...