NÝVA SENSÖRLERÝ

Başlatan yusuf, Haziran 05, 2011, 08:28:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

Abi iþin aslý,
Eski ustalar teknolojiye yenildi,

Emre özkaradeniz
Ýzmit

fatih61

nivam 2007 model vuruntu sensörü nerdedir??

mehmet03dn

Alıntı yapılan: fatih61 -  Ekim 22, 2014, 09:08:39
nivam 2007 model vuruntu sensörü nerdedir??
motorun sað tarafýnda direk motorun gövdesine baðlý su blok tapalarýnýn orolarda olmasý lazým hava filtresini sökmeniz lazým egsoz manýfoltunun orlarda diye hatýrlýyorum baya zor biryerde kolay gelsin

fatih61

bende stepne tarafýnda arýyorum sensoru buldum dediðiniz gibi egzoz cýkýsýnýn altýndaymýs sokup temizlemem lazým arýza lambasýný yakýyor belkide cekisi de düsürüyor farkýnda degilim

mehmet03dn

Alıntı yapılan: fatih61 -  Ekim 23, 2014, 10:57:23
bende stepne tarafýnda arýyorum sensoru buldum dediðiniz gibi egzoz cýkýsýnýn altýndaymýs sokup temizlemem lazým arýza lambasýný yakýyor belkide cekisi de düsürüyor farkýnda degilim

çekiþi pek düþürmez ama rolentiyi bozabilir o sensör vuruntu/darbe sensörü geçer motorun titreþimini vibrasyonunu ölçer  birde bozuk yol sensörü vardýr genelde ikisi karýþtýrýlabilir bozuk yol sensörüde yoldaki eðimi bozukluðu ölçer ve rolentiye müdahale edebilir bilginiz olsun

fatih61

Peki bozuk yol sensörü nerde :)

mehmet03dn

fatih61

Teþekkürler bozuk yol sensörünü buldum þasiye 2 vida ile monte oluyor, tüp beynini usta sensörü tutan bir vidanýn altýna tutturmuþ, dolayýsýyla sensör tam yerine oturmamýþ. sensörü söktüm temizledim vd 40 sýktým yerine taktým, beyini tutan ayaðý baþka bir yere monte ettim. rolantide biraz daha sessiz çalýþýyor sanki

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit

avci_kerem

aracýmý yeni aldým lpg li 2008 .. tabiki ikaz lambasý sürekli yanýyor .. þimdi pc baðlatýcam kodlar cýkcak ekranda .. öðrenmek istediðim kodu yazýlý olan sensorler arýzalý olup yenilenmek mi istiyor yoksa lpg yüzünden yanlýþmý okuyor .. gereksiz yere tüm sensörleri deðiþtirmiyim yanlýslýkla bilmeden ..ýþýk yine yansýn yanabilir lpg li .. ama tüm sensorler görevini yapsýn istiyorum .. bu akþam maslak bosch gidiyorum yardýmcý olursanýz sevinirim .. ( aracýmýn çaliþmasýnda gidiþinde fln hiç bi problem yok )
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

avci_kerem

yanan ýþýða baktýrdýðýmda faz sensörünün arýzalý olduðu ve silinemediðini gördük .. hemen deðiþtirdik araçtaki geç çalýþma ve yolda giderken 1 kez tekliyodu bunlar çözüldü ve ýþýk yanmýyor . usta dediki paninaja düþmezsen bozuk yola çok sarsmazsan lpg de tam ayarlý olursa ýþýk tekrar yanmaz .. yansada kendinden silinir .. saygýlar
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý