Sifir Motor

Başlatan mizme, Aralık 08, 2010, 02:51:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mizme

selam arkadaslar

foruma ilk yazisim

Arabam icin sandikta sifir motor nerde bulabilirim

yardimci olabilirseniz sevinirim

1600 1700 yada enj. farketmez

Yevgeni

Çelik Motor'a sormak gerek..

mizme

aldigim fiyatlara gore

motorun sifiri ile mevcut motoru sifirlamak arasinda 2 bin tl fark var

sizce degermi

Yevgeni

Sýfýr motor kaç kuruþ?
Öte yandan benciyelin deðer ama, akuple edeceðiniz gövdenin yaþý da belirleyici.
10 yaþýndaysa örneðin, sandýk motora gerek yok bence, rektefiye yapýn..

kaneruslu

Karb veya enj komple motor fiyatlarý farklý ayrýca çelik motorda komple motor stoklarýnda yok.

mizme

3-3.5 arasinda dediler sandik motora 1700 enj.

ne dersiniz

vosdost

Motoru almakla iþ bitmiyor ki. Malum Turkýyede evrak iþi çok. Proje çizilecek, numara vurulacak, vizeye girilecek ordan trafiðe gidilecek. Bin lira masraf edersiniz. Eðer motor blogunda sorun yoksa rektefiye yaptýrmanýzý tavsýye edýyorum.

mizme

motor blogunda sorun yak

ben arabayi resmen sifir gibi topluyorum arabanin %70 kaportasi sifir

elektirik tesisati sifir olacak

jant lastik sifir

ondan motoruda sifirmi yapsam dedim ama islemcilere sorup motor isletmenin fiyatini sormak lazim

BAHADIR

Arabayý sýfýr alsanýz daha saðlýklý ve ucuz olurdu gibi geldi bana.

Liberator42

Arkadaþlar motorun rektefiye görüp görmediðini nasýl anlarýz sizce?

vosdost

Motorun kartel ve ust kapagýný acmadan anlýyamazsýnýz. Motorun kol ve ana yataklarýný sokup yuzdelerýne bakmak lazým. Kol yatagý sokulen pýstonu usten cýkarýp pýstonun yuzdesýnede bakmak lazým.
Eger hepsý standartsa motor rektefýye gormemýstýr.

emre_ozk

Aracim son zamanlarda cekisten iyice düþmüþtü yað ile suyu hafifte karýþtýyordu.
Silindir kapak contasini deðiþtirmek ve sönmek bilmeyen arýza ýþýðý için kaner e gittim kapaðý açtýðýnda 4. Piston
Sekman kýrdýðýný gördü bloðuda çizmiþ sonuç olarak nivaya komple sýfýr motor yapýlýyor
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Harun

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Nisan 09, 2015, 08:13:32
Aracim son zamanlarda cekisten iyice düþmüþtü yað ile suyu hafifte karýþtýyordu.
Silindir kapak contasini deðiþtirmek ve sönmek bilmeyen arýza ýþýðý için kaner e gittim kapaðý açtýðýnda 4. Piston
Sekman kýrdýðýný gördü bloðuda çizmiþ sonuç olarak nivaya komple sýfýr motor yapýlýyor

geçmiþ olsun Emre...

emre_ozk

Saðol abi

motoru yaptýrdýk ama usta bloðun üstündeki tapayý küçük takmýþ basýnç oluþunca seyir halindeyken motor su tapasý yerinden çýktý . Olayý erken anlamasam tekrar conta yakmýþtým.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Niva67

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Nisan 20, 2015, 02:46:54
Saðol abi

motoru yaptýrdýk ama usta bloðun üstündeki tapayý küçük takmýþ basýnç oluþunca seyir halindeyken motor su tapasý yerinden çýktý . Olayý erken anlamasam tekrar conta yakmýþtým.

Geçmiþ olsun..

Büyük badire atlatmýþsýnýz.. Demek ki tapa, yuvasýna bayaðý gevþek geçmiþ.. Yoksa, soðutma sisteminin yaklaþýk 1 bar basýncý ile o tapanýn atmamasý gerekirdi.