Triger Zinciri Sesi

Başlatan impeesa, Aralık 25, 2010, 12:21:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

impeesa

Defransiyel kutusunun kulaklarýný kýrdýðým gün :) önden çýr çýr sesi gelmeye baþlamýþtý. Kalktým Tamerin yanýna gittim.

Zincirden geldiðine kanaat getirip gergiyi söktü. Gergi mekanizmasýnýn önceden de modifiye edilip uzatýldýðýný gördük ve içindeki yaylý mekanizma basýlý kalýyor itme görevini yapmýyordu. Yenisini taktýk lakin modifiyeliden 5mm kýsaydý ve 5mm daha uzatmak gerekiyordu. Ucuna parça kaynatýlýp yerine takýldý lakin ses kesilmedi.

Tamer sibop kapaðýný açtý önce birþey anlamadýk. Daha sonra gerginin bastýðý fiber parçanýn karþýsýna denk gelen parçanýn olmadýðý 5 parçaya bölünerek içeri düþtüðünü gördük. parçalarý mýknatýs v.b. yardýmýyla çýkardýktan sonra yenisini alýp taktýk.

Hazýr açýlmýþken. Subap ayarý, karbüratör ayarý, gaz ayarý, avans ayarý v.s. yapýldý. gaz ayarý yapýlýrkende gaz pedalýnýn fiberden parçasýnýn kýrýk olduðunu ve pedaldaki boþluðu yaptýðýný gördük, onada saðlam bir þey uydurup bastýk gaza.
"Nivan varsa yolun var!"

wastiee

Alıntı yapılan: impeesa -  Aralık 25, 2010, 12:21:34
... onada saðlam bir þey uydurup bastýk gaza.
ve 83'ü geçtiniz?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

mka.mka

impeesa

Alıntı yapılan: wastiee -  Aralık 25, 2010, 12:27:07
ve 83'ü geçtiniz?

henüz deðil :( ama güzel projelere imza atacaðýz Tamerle. Onlarý konuþup duruyoruz. Dün tesadüfen biri geldi. Tamerin tanýdýðý, aðabey fiberciymiþ  sanýrým, Ne iþ yaparsýn aðabey dediðimde " maketciyim" dedi :) kalýp alýp fiberden vesaireden parça yapabiliyormuþ.

Bol bol seninde kulaðýný çýnlattýk hatta. Niva için kalýp alýp seri þnorkel üretimine geçeceðiz ;) ayrýca diferansiyel ayýrma aparatý, karter koruma v.b. metal aksam için ölçüler belirleyip yaptýracaðýz. Kýsa sürede toplanmayý istiyorum bu yüzden.

birde þu 83 ü geçseydim hayýrlýsý ile :)
"Nivan varsa yolun var!"

mka.mka

impeesa

Alıntı yapılan: mka.mka -  Aralık 25, 2010, 12:37:09
O zor iþte :p :D

sen öyle san :) Yeni bir karbüratör seçiyimde o zaman görüþelim :D
"Nivan varsa yolun var!"

mka.mka

Alıntı yapılan: impeesa -  Aralık 25, 2010, 12:39:42
sen öyle san :) Yeni bir karbüratör seçiyimde o zaman görüþelim :D
Bence daha önce görüþelim onu beklemeyelim :D

impeesa

Alıntı yapılan: mka.mka -  Aralık 25, 2010, 12:42:25
Bence daha önce görüþelim onu beklemeyelim :D

Ben 6 ay düþünmeyeceðim karbüratörü deðiþtireyimmi deðiþtirmeyeyimmi diye ;) kýsa sürer merak etme :)
"Nivan varsa yolun var!"

mka.mka

Alıntı yapılan: impeesa -  Aralık 25, 2010, 12:43:50
Ben 6 ay düþünmeyeceðim karbüratörü deðiþtireyimmi deðiþtirmeyeyimmi diye ;) kýsa sürer merak etme :)

Hýmmm eet yükseltme iþini birazcýk düþünmüþtüm onu kastediyorsan :D