Aks vuruntusu?

Başlatan Cengiz AKAR, Ekim 25, 2010, 12:17:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cengiz AKAR

Selam arkadaþlar 92 model nivamýn helezon yaylarý iyice çökmüþtü; yenisi ile deðiþtirdim yükseldi araç.
yeni yaylarla ön sol akstan ses gelmeye baþladý.týkýr týkýr vuruntu yapýyor. özelliklede sol dönüþlerde yüklenerek kalkýþ yaptýðýmda ses iyice çoðalýyor.
100-110 km süratle bir miktar yol gittiðimde durup kontrol ettim, aksýn tekere baðlanan kýsmý aþrý derecede ýsýnmýþtý
Ustam nivadan pek anlamýyor, bu sorunu nasýl çözeriz? yardým lütfen
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

dogan54

Alıntı yapılan: Cengiz AKAR -  Ekim 25, 2010, 12:17:53
Selam arkadaþlar 92 model nivamýn helezon yaylarý iyice çökmüþtü; yenisi ile deðiþtirdim yükseldi araç.
yeni yaylarla ön sol akstan ses gelmeye baþladý.týkýr týkýr vuruntu yapýyor. özelliklede sol dönüþlerde yüklenerek kalkýþ yaptýðýmda ses iyice çoðalýyor.
100-110 km süratle bir miktar yol gittiðimde durup kontrol ettim, aksýn tekere baðlanan kýsmý aþrý derecede ýsýnmýþtý
Ustam nivadan pek anlamýyor, bu sorunu nasýl çözeriz? yardým lütfen

Arabanýn yükselmesi sebebiyle akslarýn çalýþma açýlarý deðiþmiþtir.
Uzun zamandýr çalýþtýðý durumda yaptýðý yer/kanal dýþýnda çalýþmaya zorlandýðýndan, ses yapýyor olabilir.
Aksý söküp baksýn ustanýz ,gerekirse deðiþtirin,sorun bitecektir.
4x4 baska,
NiVA baska..

sonata007dr

aksýn göbek somununu ustanýz bilmeden fazla sýkmýþ kastýrmýþ olmasýn.Ordaki somun fazla sýkýlýnca bilya daðýtýr.Tecrübeyle sabittir. Tatlý sýký olmalý çok sýkýlmamalý.Tespit somunu murat 124 ile birebir uyumludur.

bknz:   http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=1737.0;topicseen

Cengiz AKAR

Alıntı yapılan: sonata007dr -  Ekim 25, 2010, 08:33:58
aksýn göbek somununu ustanýz bilmeden fazla sýkmýþ kastýrmýþ olmasýn.Ordaki somun fazla sýkýlýnca bilya daðýtýr.Tecrübeyle sabittir. Tatlý sýký olmalý çok sýkýlmamalý.Tespit somunu murat 124 ile birebir uyumludur.

bknz:   http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=1737.0;topicseen
Ýlk baktýðým yer orasý oldu
Ben tornacýda porya bilyalarýnýn arasýna boru gibi parça yaptýrdým sorunun bu olacaðýný hiç sanmýyorum
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

Cengiz AKAR

Alıntı yapılan: dogan54 -  Ekim 25, 2010, 10:43:39
Arabanýn yükselmesi sebebiyle akslarýn çalýþma açýlarý deðiþmiþtir.
Uzun zamandýr çalýþtýðý durumda yaptýðý yer/kanal dýþýnda çalýþmaya zorlandýðýndan, ses yapýyor olabilir.
Aksý söküp baksýn ustanýz ,gerekirse deðiþtirin,sorun bitecektir.
Bende ayný þekilde düþünüyorum parçacýmý arayýp sorduðumda aks kafalarýndan olabilir  dedi deðiþtirirsem sorum çözülürmü acaba?
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA