Trans Þaft

Başlatan impeesa, Ekim 01, 2010, 09:09:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

impeesa

Bu gün ustama gittim, komple elektrik elden geçmiþ, elektronik ateþleme yapýlmýþtý, gayet mutluydum.
Þanzumandan gelen titremeyi anlamak için lifte aldýk ki ne göreyim þanzuman  kulaklarýnýn taban sacýna baðlandýðý bölgeden sol tarataki  1 cm kadar kadar içeriye çökmüþtü ve trans þaft yerinden kolaylýkla çýktý ve 2 levye yardýmý ile tekrar yerine oturtuldu , kulaklarýn altýný ve çevresini lokal olarak  2-3 mm sacla mukavemetlendirme kararý aldýk ki kaynak için döþemenin, muþambanýn komple sökülmesi vb. can sýkýcý iþler çýktý þimdi. Hazýr açýlmýþken de pütürlenecek yada membranlanacak. hangisini tavsiye edersiniz ? ve bu trans þaft her modelde aynýmýdýr ? araç 94 model aþaðýdaki linkteki olurmu acep ?    http://www.yedekparca.com/3431.html
"Nivan varsa yolun var!"

GÜVEN OTO LADA

Eski model ve yeni model trans þaftlar farklý görüntüde olmasýna ramen biri bilerinin yerine monte edebilirsiniz ,birde kaliteli ve kalitesis trans þaftlarýyla karþýlaþabilirsiniz ,tavsiyem kaliteli yeni model trans þaft kulanmanýz
GÜVEN OTO LADA SEFAKÖY / ÝSTANBUL

impeesa

Alıntı yapılan: GÜVEN OTO LADA -  Ekim 01, 2010, 09:35:32
Eski model ve yeni model trans þaftlar farklý görüntüde olmasýna ramen biri bilerinin yerine monte edebilirsiniz ,birde kaliteli ve kalitesis trans þaftlarýyla karþýlaþabilirsiniz ,tavsiyem kaliteli yeni model trans þaft kulanmanýz

teþekkür ederim, kaç kuruþtur ki bunun yenisi ?
"Nivan varsa yolun var!"

GÜVEN OTO LADA

kaliteye göre elli kruþ ile yüzelli kruþ arasýnda deyiþmekte

dora

Ben yeni deðiþtirdim 120 tl.
Niva 1041-firefly-Atlantis

k. yusuf

linkteki arda otodan alacaksanýz mecidiyeköyden yusuf ustanýn selamý var deyin iskonto da yapar size. aksaray piyasasýndan ne aldýysam hepsi elimde patladý arda oto nun parçalarýndan sorun yaþamadým hiç.  bir de trans þaftda ne gibi bir sorun gördünüz? titremeyi kasýntýlý arazi þanzýmaný da yapar. aracý toplamadan önce benimkinde de 40 km/s de aþýrý titreme vardý. baðlantý saclarý deðiþti, altý köþe gelirken kopmuþtu zaten o deðiþti sadece, daha sonra þanzýmanýn civatalarý gevþek olarak 5 km yok yaptým, þanzýman kendi yerini bulunca da civatalarý sýktým. þimdi sadece 110 dan sonra titreme var o da good year mt/r lerden ona da bir çözüm bulamadým balansýna normal diyorum artýk o diþlere

impeesa

Alıntı yapılan: impress -  Ekim 03, 2010, 03:17:50
linkteki arda otodan alacaksanýz mecidiyeköyden yusuf ustanýn selamý var deyin iskonto da yapar size. aksaray piyasasýndan ne aldýysam hepsi elimde patladý arda oto nun parçalarýndan sorun yaþamadým hiç.  bir de trans þaftda ne gibi bir sorun gördünüz? titremeyi kasýntýlý arazi þanzýmaný da yapar. aracý toplamadan önce benimkinde de 40 km/s de aþýrý titreme vardý. baðlantý saclarý deðiþti, altý köþe gelirken kopmuþtu zaten o deðiþti sadece, daha sonra þanzýmanýn civatalarý gevþek olarak 5 km yok yaptým, þanzýman kendi yerini bulunca da civatalarý sýktým. þimdi sadece 110 dan sonra titreme var o da good year mt/r lerden ona da bir çözüm bulamadým balansýna normal diyorum artýk o diþlere

Aslýnda trans þaftta sorun yok sanýrým, þanzýman kulaklarý( yada takozlarý) tutan taban sacý içeriye çökme yapmýþ, çift taraflý olmak üzere taban sacýný bir kaç mm lik bir sacla yama yaparak kuvvetlendireceðiz. Battý balýk yan gitmiþkende trans þaftý deðiþtireyim diyorum. Vtes farketmeksizin titremenin yaný sýra düz yolda giderken vites atýyor kendi kendine ve boþa düþüyor. topuk gazla  henüz 80-90 km nin üzerine çýkamadým ben :) rahat bir þekilde 100 ü görsem fazlasýný istemeyeceðim zaten. Yusuf ustanýn selamý içinde teþekkür ederim ;)
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

sanýrým bu parçayý tutan sac içeri çökmüþ.
"Nivan varsa yolun var!"

Tolga

Alıntı yapılan: GÜVEN OTO LADA -  Ekim 01, 2010, 09:35:32

eski tip offroad için daha uygun, yeni tip zorlayýnca yerinden çýkýyor diyen var. benim bir kez çýktý misal...
Tolga

dora

Aklým almýyor montaj esnasýnda yanýndaydým baya uzun bir parça içeri giriyor çok ilginç.
Niva 1041-firefly-Atlantis

GÜVEN OTO LADA

Alıntı yapılan: Tolga -  Ekim 05, 2010, 08:56:03
eski tip offroad için daha uygun, yeni tip zorlayýnca yerinden çýkýyor diyen var. benim bir kez çýktý misal...

Basetiðiniz sorunlar kalitesiz ürünlerde baþýnýza gelebilir ,
kaliteli yedek parça kulandýðýnýzda sorun yaþamazsýnýz

Tolga

Valla orijanal parça + yetkili servis. üstelik parça kýrýmadý çýktý... ha montaj dersen belki onu bilemem...

Bu arada takan usta ile bu yorumu yapan usta ayrý kiþiler ve servisler. tek yorum þanzýmaný mümkün olduðunca önde sabitlemek ki çýkma atma olmasýn.

Ben normal araç olarak kullanamayýp, gittiði yere kadar zorlayan biri olarak bilsem deðiþtirmezdim. Tercih meselesi...
Tolga

impeesa

þanzýmaný sabitlemelimiyiz ? yani hareket toleransý tanýmazsak problem olurmu ?
"Nivan varsa yolun var!"

Tolga

o manada demedim, yani mümkün olduðunca öne doðru monte etmek lazým dediler...
Tolga