LSD ÖN ARKA KÝLÝTLÝ NÝVA

Başlatan hakanbusa, Temmuz 25, 2010, 11:23:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanbusa

Sevgili nivacý dostlarým. 2 yýldýr merakla beklediðim, lsd kilitler sonunda elimize ulaþtý. Dün hemen Dursun ustanýn yanýna gidip,taktýk. Sonuç gerçekten inanýlmaz. Pzt günüde ön diff'e takacaðýz. Sadece arkaya takmamýza raðmen niva baþka bir þey oldu. Ekrem abi de benim gazlamama gelip, oda pzt taktýracak.(Ekrem abi kusura bakma dayanamadým yazdým.) Ekrem abi haftaya Lopez gezisinde süpriz yaparýz demiþti ama,ben dayanamadým, paylaþayým istedim.

10 adet kilit geldi. Biz toplam 4'ünü taktýk. 6 adet daha var.80.000km garantisi varmýþ.  Her zaman bulunmuyor. Benim gibi rahatsýzlara duyurulur.
Bu arada Jimny projesi de baþlamadan bitti.

Fiyat soracak olursanýz dursun ustaya müracat edebilirsiniz.http://www.ladaworld.com/product_info.php?currency=USD&cPath=2&products_id=47

MOUNTAINBIKER

selam,bu aparatlarin nasil takildigini,extra birsey gerekip gerkmedigini,dif lock koluyla mi harekete gectigini aciklama imkani varmi?

hakanbusa

Bu aparatlar diferansiyeldeki gücü  %80 oranýnda eþit daðýtarak kilitliyor. %20 de virajlarda boþaltma yapýyor. Boþa çýkmýþ lastikteki direnci alýp, Batmýþ olan tekerleðe güç veriyor. Tank paleti gibi çalýþýyor. ;D

Diferansiyel sökülüp, içindeki diþli grubu deðiþiyor. Acizane tavsiyem, ön ve arka olmak üzere 2 adet taktýrmanýz yönündedir. Ayrýca açýlmýþken 4/1 ayna mahruti diþlileri  deðiþtirmeniz, baský,balata,motor saðlýðý açýsýndan tavsiye ederim.

MOUNTAINBIKER

tskkurler,peki bu aparat nasil harekete geciyor,viteslerden en kucuk olaniyla mi? yoksa her daim mi calisiyorlar orasini anlamadim

hakanbusa

Devamlý çalýþýyor. Yolda giderken anlamýyorsunuz ama arazide çapraz geçiþlere girdiðiniz zaman farký anlaþýlýyor. Çok güzel bir aparat.

Yevgeni

Önde ve arkada olduðunda yolda da çok net anlaþýlýyor.
Niva virajda fark edilir biçimde deðiþiyor. Bu sayede Niva ile ilk kez 110-130 km/s aralýðýnda týrsmadan gazlýyorum..

hakanbusa

Yavuz'cum sendeki de aynýsý mý.?

Yevgeni

Evet, Torsen tip, aynýsý.
Balatalý tip olmadýðý için ömrü uzun, enteresan bir diþli yapýsý var..

Yevgeni

Tavsiyem ön ve arkaya olmak üzere 2 tane takýn.
Farka inanamayacaksýnýz..

Harun

mangýrý denk eden de ilk iþ ben de öne arkaya torsenliyecem benim tazeyi.

hafta sonu loto da 4.de kalmayaydýk çýkýyordu cukka ama neyse... ;D

H@K@N

Adaþ hayýrlý olsun. Denemelerde bende vardým,fark inanilmaz. Benim keçi iki terlek askýda kalýp devamlý pati çekerken, Hakanýn keçi, ayný yeri  hiç zorlanmadan geçti.
Hakan TUTEKÝN
1959 BRh(+)
Sinanoba/B.Çekmece/ÝST

hakanbusa

Hakan abi darýsý baþýna. 3 adet kaldý. 2'si seni bekliyor. ;D

babacandar

Hayrlý olsun.. Aðalar.. bol çamurlu günlerde kullanýnýz...

reis28

elimizde bulunana kilitlerin niva için arakalara sadece takýlan ve oraný cok yüksek olanlarý mevcuttur bu sayede niva zor arazi koþullarýnýn üstesinden cok rahat gele bilir
DURSUN USTA 05364629668