Niva 'ya Monroe Adventure Amortisör Uygulamasý

Başlatan kaneruslu, Mayıs 06, 2010, 06:06:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Bu arada denerken fotograf çekmek aklýma gelmedi, lakin PAS11'i konu mankeni olarak kullanýyorum.
Monroe Adventure Trophy ve 3cm yükseklikle artikülasyon nefis oldu. Lastik fotograftaki kadar açýlmasýna raðmen yerden kesilmiyor..

Yevgeni

Arazideyiz Cüneyt satmaya baþlamýþ.
Detayýný sormadým ama linkte olduðu görülüyor.

http://www.offroadaksesuar.com/Urun/lada/26

kaneruslu

Cüneyti geçen ay aramýþtým sitesinde var diye fakat ondada yok çünkü amortisörün ithalatý yok .Monroe türkiye ithalatçýsýna rica ettim en kýsa zamanda getireceklerini söylediler.

ecirman

Kaner yükseltme uygulananlarda amortisör koluna müdahale gerekiyormu?Uzatma,kaynak gibi...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Yevgeni

Önde üst baðlantý uzatýlmýþtý, ayný yöntemi Monroe için de kullandýk.

Arkada alt baðlantýyý biraz yukarý alan bir aparat yaptý Hüseyin Usta, dolayýsýyla arka amortisör de uzatýlmýþ oldu. Boyu ayný, baðlantýsý standart haline göre yukarýda.

Ama bunlar yükselmiþ bir Niva için yapýlanlar, standart haline tam uyuyor..

ecirman

Bizim keçinin arka amortisörleri deðiþirken,Dursun Ustam tavsiye etmiþti bu amortisörleri sað olsun.Ama hem gelmesini bekleyemedik,hemde duygusal nedenlerden orjinalini taktýydýk.Fakat orjinaller daha arazi göremeden kýrýldý.þimdi keþke diyorum ama...Büyük sözü dinlemedik iþte...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 18, 2010, 09:17:09
Ama bunlar yükselmiþ bir Niva için yapýlanlar, standart haline tam uyuyor..

:( :( :'( :'(

benim tazeyi standart kullanmak niyetim,ilk düþündüðüm(tabi cukkayý doðrultanda)torsen+bu amortisörlerden takmaktý,ama standarta olmuyormuþ...

kaneruslu

Alıntı yapılan: Harun -  Haziran 18, 2010, 10:23:40
:( :( :'( :'(

benim tazeyi standart kullanmak niyetim,ilk düþündüðüm(tabi cukkayý doðrultanda)torsen+bu amortisörlerden takmaktý,ama standarta olmuyormuþ...

Standartta oluyor harun abi çünkü orjinal amortisörleri bunlar , yükseltilmiþ araçda amortisör baðlantý yerlerini yukarýya alarak amortisörün çalýþma boyunu eski haline getiriyoruz.

Harun

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Haziran 19, 2010, 08:59:36
Standartta oluyor harun abi çünkü orjinal amortisörleri bunlar , yükseltilmiþ araçda amortisör baðlantý yerlerini yukarýya alarak amortisörün çalýþma boyunu eski haline getiriyoruz.

güzel haber...

niva07

yavuz aðabey, amortisörler hakkýnda düþüncelerin nelerdir ? Standart niva'ya uygulanmasýný tavsiye ediyor musun ?

Yevgeni

Standart ya da üzerinde oynanmýþ, Niva ölçüsünü bulabiliyorsanýz kesinlikle alýn, uygulayýn.
Araç daha stabil, dengeli, nefis oluyor..

niva07

helezon yaylarý da deðiþiyor mu yoksa ayný mý kalýyor

Yevgeni

Standart yayla da güzel çalýþýyor.
Bendeki yaylar daha kalýn, sanýrým off road tipi, bunlarla performansý daha iyi..