AKS KIRILMASI

Başlatan yusuf, Mart 17, 2009, 10:37:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Bende kýrýlan parça 23 numara. Nasýl çýkar bu oradan ki?

reis28

Alıntı yapılan: dogan54 -  Mart 17, 2009, 08:26:56
Bu fotoðrafa göre somunu sökmeye luzum yok bence.
Ýçteki aks'ýn her iki tarafýndaki civatalar sökülür ve aks aþaðý alýnýr.
Tekerleðin ortasýndaki nikelajlý kapak çýkarýlýr.
Tekerleðin iç tarafýndan (Ýç aks'ýn söküldüðü taraftan )vurularak kopan küçük parça dýþa doðru çakýlýp çýkarýlýr.
Çýkarýlan kýrýk mil yerine Reisin dediði metrik 16mm x 12 Cm boyunda geniþ pullu civata takýlýp sýkýlýr (rulmanlar düþmesin diye).
Civata yoksa keçe ve rulmanlarýn tek taraflarý çýkarýlýr yani düþecek bir þey kalmaz..
En yakýn ustaya gidilir..
Doðru mu Reis.?

dogru dogan abi bazen aksýn kýrýlan parcasý arkasýnda potluk oluþuyor cýkmaya biliyor ozaman somunu sökmek gerekebiliyor
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

Burada niva ile ilgili birçok þeyi bulabilir siniz

www.ladaparts.ru/lada_niva.php

yusuf

Alıntı yapılan: Tol -  Mart 17, 2009, 10:38:21
Önce geçmiþ olsun diyeyim, sonra El cevap: "Çok zorluyorsunuz araçlarý..." diyecek, demezse bundan sonra kesin o servise giderim.

Gittim servise. Kýrýlan aksýda götürdüm.

Sanýrým tüm masrafý geri alacaðým. Pazartesi durum belli olacak.

Tolga

Tamam yeni Niva'cýyýz ama 22 yýllýk þöförüz yürüyen aksama garanti veren servis duymadým, valla bravo. sanýrým burasý Güven Oto..
Tolga

babacandar

Aks problemi ile en çok uðraþan olarak... dýþ aks kafalarýna dikkat.. çin mallarý cirit atýyor fiyatlarý 25-35 arasý.. orijinal dýþ aks kafa liste fiyatý 106 ytl imiþ ama iskontosu hele ki bu ortamda çok elbet 60 - 70 ytl ye alma imkaný mevcut(tabii orijinal diye de çin malý almak var aman buna dikkat) Çin mallarý ham demir.. kafasýna iki çekiç vursan yamuluyor eziliyor..   

reis28

aynen dogru orjýnal akslar kýrýlmýyor ben bir tane iç aks kafasýna 140 tl para verip aldým dýþ kafalarta 70 80 civarý indirimli adamlar komple aks veriyor 100 ytl ye denedim kýrýldý ama orjýnal her türlü zülme dayanýyor yeterki korükleri yýrtýlýp içine su camur girmesin ondada ses yapýyor bozuldugunu anlýyorsun
DURSUN USTA 05364629668

avci_kerem

trafikte dur kalk yaparken on sol aks iç kýsmý (diefransiyel tarafý ) kýrýldý ..inip baktýðýmda milin ucunda biþe yokmus gibi sallanýyordu kafanýn içinde ..merak ediyorum o laleler falan nereye gitti , körükte saðlam ..  ilerleme yapmadý araba .. sadece iç taraf satýlmýyormus parca olarak .. komple aks alýnacak (110 tl) .. yarýn sokturuyorum ..
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

niva07

araba kalkýþta, birinci viteste yani hemen anýnda deðil ama yaklaþýk yarým saniye gecikmeyle sað arkadan klank diye boðuk bir ses yapýyor. Bu ne gibi bir soruna iþaret edebilir ?

avci_kerem

bana defransiyel boþluðu gibi geldi ..

babacandar

Þaft mafsallarý da olabilir

niva07

özellikle sað arka taraftan geliyor, belli belirsiz bir vuruntu sesi ve bir defaya mahsus geliyor. Sadece kalkýþta.

avci_kerem

sana sað gibi geliyor .. sað lastikte bi boþluk olma ihtimali yok .. yaa saft yada defransiyel boþluðu ...

niva07

tamam kontrol ettireceðim..

NÝVACI

Geri kalkýþtada yapýyormu
anladýmki meskenim yaylalar daðlar