LPG beyninden yað boþaltma nedir?

Başlatan bkerti, Ekim 19, 2015, 09:11:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Bir yerde okudum her ay lpg beyninden yað boþaltmak lazým gelir diyor. Ben daha hiç yapmadým ya da yaptýrmadým bu iþlemi. Rolanti sorunu ile ilgili bir yerde okumuþtum. Acaba alakasý var mýdýr?

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Ekim 19, 2015, 09:11:53
Bir yerde okudum her ay lpg beyninden yað boþaltmak lazým gelir diyor. Ben daha hiç yapmadým ya da yaptýrmadým bu iþlemi. Rolanti sorunu ile ilgili bir yerde okumuþtum. Acaba alakasý var mýdýr?

Benim beyin arýzalandýðýnda(daha 2-3 aylýk beyindi) rolantide problem yaþamýstým beyni deðiþtirdim sorun kalmadý eðer uzun zamandýr ayný beyni kullanýyorsanýz bakým gerektirir ama kimse uðraþmaz :D yenisiyle deðiþmek en mantýklýsý

bkerti

Deðiþtirme olayýna girmem gerek sanýrým. Çok problemliyim uzun zamandýr.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Ekim 19, 2015, 10:58:35
Deðiþtirme olayýna girmem gerek sanýrým. Çok problemliyim uzun zamandýr.

Çok pahalý deðil denemeye deðer bence

bkerti

250 tl civarý bir fiyat tutacak sanýrým. Sorunlarý giderecekse hiç çok deðil abi. :)

bkerti

Gaz beyninin alt týpasýný açtým. Hiç birþey akmadý. Ama parmaðýma pasa benzer bir þeyler sürüldü. Büyük boy WD40'ýn kýrmýzý çubuðunu takýp beynin içine boþalttým. Ne kadar pas kir varsa aktý. biraz açýk býrakýp kuruttuktan sonra çalýþtýrdým. Ýlk çalýþmada bariz bir iyileþme oldu.  Götürüp gaz ayarý yaptýrdým sonra. 2 aydýr rolanti deðiþmedi. 12 de sabit :) :) :)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Aralık 22, 2015, 01:33:22
Gaz beyninin alt týpasýný açtým. Hiç birþey akmadý. Ama parmaðýma pasa benzer bir þeyler sürüldü. Büyük boy WD40'ýn kýrmýzý çubuðunu takýp beynin içine boþalttým. Ne kadar pas kir varsa aktý. biraz açýk býrakýp kuruttuktan sonra çalýþtýrdým. Ýlk çalýþmada bariz bir iyileþme oldu.  Götürüp gaz ayarý yaptýrdým sonra. 2 aydýr rolanti deðiþmedi. 12 de sabit :) :) :)

Yavaþ yavaþ ustalasýyorsun Bayram!.. :)

''12'' diye 1200 D/dk.' yý kastediyorsan, relanti devrin biraz yüksek.. 900 D/dk. civarýnda olmalý..

bkerti

Ilk calismada 900 devirde duriyor isininca 1200 devire.cikiyor. Dusuk devirde isiklari radyoyu falan acinca dalgalanma oluyor devirde. Sarj dinamosu yenilenecek sanirim ama simdi degil yazin Ankarada toptan degisecek hersey :)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 02, 2016, 05:56:37
Ilk calismada 900 devirde duriyor isininca 1200 devire.cikiyor. Dusuk devirde isiklari radyoyu falan acinca dalgalanma oluyor devirde. Sarj dinamosu yenilenecek sanirim ama simdi degil yazin Ankarada toptan degisecek hersey :)

Oh ne ala memleket!.. Yaþasýn Cumhuriyet!.. :)

Teþhis doðru ama, tedavi yanlýþ!..

Her bir arýzada yeni parça deðiþirse, Niva' nýn ekonomikliði nerede kaldý?.. :)