Direksiyon Kutusu Deðiþeceðim - Orjinallik Þüphesi

Başlatan burak_oz, Nisan 13, 2015, 12:58:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burak_oz

Merhaba,
Aracýmýn direksiyon kutusunda çok boþluk var,usta daha fazla ayar yapýlamadýðýný söyledi.Yani kutunun deðiþmesi lazým.

Buzlanmaya karþý týrtýklanmýþ asfalt yollara girdiðimde araba yolda resmen saða sola geziyor.Bende kutuyu artýk deðiþtirmeye karar verdim.

Parçacýlar verecekleri kutunun yan sanayi deðil orjinal rus malý olduðunu söylüyorlar.Fakat  ben gerçekten yan sanayi olmayýp orjinal olduðunu nasýl anlayabilirim?Ne yazýkki artýk esnafa güvenemez hale geldim.

muhammedcelik1983

Direksiyondaki boþluk sadece kutudan kaynaklanmaz rotlarda,Srotta boþluk varmý rotiller ne durumda rot ayarý ne durumda bakmak lazým benim Srot burçlu tipti biraz boþluk var bugün gittim bilyalý aldým üzerinde gresörlük var içinede gres bastým usta daha yumþar dedi direksiyon fýrsat bulursak takacaz,direksiyon kutusu yerine tamir takýmýný alýp kendim ayarlamýþtým ben..

av.mehmet

kesin deðiþtireceksen soft direksiyon kutusunu bir araþtýr. Bulabilirsen onu tavsiye ederim. Eski nivama takmýþtým ve çok faydasýný görmüþtüm
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

burak_oz

bizim burada soft direksiyon kutusu bulamadým hatta pek bilende yok

av.mehmet

burak_oz

Hayýr sormadým, Arda otomotiv nerede irtibat bilgileri var mý ?

av.mehmet

burak_oz

direksiyon kutusunu deðiþtirdim arkadaþlar.soft kutu sadee bir yerde buldum oda çok uçuk rakam verdi.

kutularýn kendi içinde kaliteleri varmýþ .Kaliteli olan orjinal kutu ile deðiþtirdim.

çok þükür arabamýn bir sorunu kalmadý çok güzel oldu.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: burak_oz -  Mayıs 25, 2015, 12:48:14
direksiyon kutusunu deðiþtirdim arkadaþlar.soft kutu sadee bir yerde buldum oda çok uçuk rakam verdi.

kutularýn kendi içinde kaliteleri varmýþ .Kaliteli olan orjinal kutu ile deðiþtirdim.

çok þükür arabamýn bir sorunu kalmadý çok güzel oldu.

güle güle kullanýn S-rotunuz bilyalý tip deðilse kesinlikle bilyalý olanla deðiþtirin birde direksiyon göbek rulmaný var onu deðiþtirin hidrolik direksiyonu aratmayacaktýr

unlztrk

Forumda bir yerlerde vardý orjinal kutuyu soft kutuya çevirenler oldu. Zahmetli bir iþ gibi ama zamaný olan yapabilir diye düþünüyorum. Direksiyon göbek rulmaný da ne olaki?

Niva67

Bir ara ben de bu konuyu incelemeliyim..

Dar alanda manevra yaparken, eski BMC kamyon direksiyonu gibi mübareðin direksiyonu!.. :(

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: unlztrk -  Mayıs 26, 2015, 08:31:22
Forumda bir yerlerde vardý orjinal kutuyu soft kutuya çevirenler oldu. Zahmetli bir iþ gibi ama zamaný olan yapabilir diye düþünüyorum. Direksiyon göbek rulmaný da ne olaki?

Direksiyon simidini sökünce sinyal kollarýnýn baðlý olduðu icinden direksiyon milinin gectigi boru tarzi birsey var onun icinde dýþý lastik içi bilyalý parça 10tl ye aldim direksiyon hidroligi aratmaz oldu

burak_oz

üzerindeki direksiyon rulmanýný nasýl sökebiliriz  deðiþtirmek için ?

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: burak_oz -  Mayıs 27, 2015, 11:59:56
üzerindeki direksiyon rulmanýný nasýl sökebiliriz  deðiþtirmek için ?

tornavida yardýmýyla sökebilirsiniz gerekirse wd40 tarzý sprey sýkýn önce sonra tornavidayla lastik kýsmýndan çektirerek çýkarýn biz öyle yaptýk takarken yeni rulmanýn iç kýsmýna hafifçe gres yað sürerseniz daha uzun ömürlü olacaktýr.