Frenleme de sadece arkalar kýzaklýyor

Başlatan burak_oz, Şubat 11, 2015, 09:42:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burak_oz

Merhaba arkadaþlar,
Ýsmim Burak ,Sakaryada yaþýyorum.1 aylýk nivacýyým.90 model güzel eli ayaðý düzgün bir niva aldým.Fakat bir þey dikkatimi çekti ýslak zeminde freni diplediðimde sadece arkalar kitleniyor ve haliyle de araba saða yada sola kaymaya baþlýyor.Sorun ne olabilir.
4 ceker arabada bu durum normal midir ?

muhammedcelik1983

Merhaba hoþgeldiniz, Aracýnýz hayýrlý olsun,nivalarýn freni ýslak zeminde genelde sorunlu ben balatalarý degistirip kampanalarý tornalatmama islak zeminde biraz hýzlýyken ani frende aracýn arkasi saga sola kayýyor hafif frenlemede sorun yok sanýrsam bazý arkadaþlar arka fren pistonlarini degistirince duzeldigini yazmislardi forumda..

burak_oz

Genel bir sorun mu acaba bu durumda . Bende frenmerkezlerini ve balatalarý komple deðiþtirsem mi diye düþünüyorum çözüm olacaksa eðer.

NÝVACI

Önce siteyi inceleyin
sonra dört teker açýp bakým yapýn
Ön teker pistonlarýný kontrol edin
düz mantýk arkalar tutuyor ki  çekiyor
önlerde çalýþsa verim farklý olur her halde
Önleri elkeyince hava almayý unutmayýn balata sertliðini  inceleyin
Virüsünüz ve derdiniz mübarek olsun. :D
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Ben de dün kar yaðan ýslak asfaltta, sokaktan çýkýp önüme kýran dallamaya giriyordum.
Panik frenle yanlayýp durabildim. Dallama uzadý ve ara sokaklara kýrýp kaçtý. Ben yanlasa da durabildiðime þükrettim.
Tali yoldan çýkmadan önce beklenmesi gerektiði kuralýný hatýrlayýp dallamayý kozmosa havale ettim..

NÝVACI

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 11, 2015, 06:11:35
Ben de dün kar yaðan ýslak asfaltta, sokaktan çýkýp önüme kýran dallamaya giriyordum.
Panik frenle yanlayýp durabildim. Dallama uzadý ve ara sokaklara kýrýp kaçtý. Ben yanlasa da durabildiðime þükrettim.
Tali yoldan çýkmadan önce beklenmesi gerektiði kuralýný hatýrlayýp dallamayý kozmosa havale ettim..
EY GÜZEL ÝSTANBUUUUUULLLLLLLLLLLLLL
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Dallamasý bol güzel istanbul diyeceðidim de güzelliði de kalmadý be dede..

Sarp

Bende de sadece ön frenler kýzaklýyor. Arkalar bomboþ gibi. El freni de iyi ama ne bileyim..

burak_oz

balatalar sað sol eþit durumda deðillerniþ.Balatalarý ve fren merkezlerini deðiþtirdim sorunum düzeldi.

av.mehmet

Frene bastýðýnýzda arka tekerler kilitlenip aracýn arkasýný saða yada sola atýyorsa fren limitöründe ayar bozukluðu yada parça deformasyonu olma ihtimali kuvvetli. Fren limitörü ucuz bir parçadýr
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

burak_oz

dediðim gibi balata deðiþimi ve fren merkezi deðiþimi sonrasý sorun kalmadý zaten.deðiþmelerinin zamanýda gelmiþti.