MOTOR ARIZA LAMBASI SÜREKLÝ YANIYOR!!!!

Başlatan avcý44, Temmuz 22, 2014, 01:22:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avcý44

Arkadaþlar yeni aldýðým 2000 model 1.7 nivamda motor arýza lambasý sürekli yandýðýný farkettim ve aracýn zorlasam en fazla hýzý 90 ile 100 arasý yokuþ aþaðý bile bu sorun ondan mý kaynaklanýyor yardým edin lütfen.

Harun

arýza tespit cihazýna baðlanýp sýkýntýsý nedir baktýr çok geç olmadan.

Harun

senin araç elektronik beyin/sensör vs. var mý bilemedim ama þu konuda faydalý olabilir,

http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=3769.0

deniz

97 model benim keçi onda da var ayný sorun erco abi baðladý cihaza lpg ile ilgili bi durum problem yok dedi öyle biniyorum kafasýna göre yanýyor sönüyor sýkýntý yok.

avcý44

Çok teþekkürler en kýsa zamanda bir ustaya göstereceðim...

avcý44

ARACIMDA SÜREKLÝ BU LAMBA YANIYOR NE ANLAMA GELDÝÐÝNÝ SÖYLEYEBÝLÝTMÝSÝNÝZ ACÝLL LÜTFEN !!! ??? ??? :( :( :( :( :(

Maestro

Motor arýza ...    Bilgisayara baðlatacaksýnýz  arýza kodunundan ne dedigini anlayacaklar ...  diye  düþünüyorum.

Harun

arýza ikazý
bir arýza algýlýyorum tedbirini al,kontrol et diyor.

avci_kerem

aracýnýz muhtemelen 1998-2002 arasý bi model .. motorunuzlaa ilgili bi sorun var .. aracýn beynini bilgisayara baðlatacaksýnýz .. sorunu görüp yaptýracaksýnýz ..
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

Harun

bu iki arýza ayný anlamda avcý44,
makineye baðlamadan ne olduðu anlaþýlmaz
gecikmeden hallet o iþi.

muhammedcelik1983

check engine yazýsý daha önce sürekli benim araçtada yanýyordu karburatorden sensore(maf sensoru mu desem tam bilmiyorum) beyaz bir hortum yerinden çýkmýþ karburatorun ordan taktýk yazý gitti ama ara ara yanýyor yinede lpg den dediler sýkýntý yok..