Ýkinci el Niva alacaklar için ayna mahruti bilgisi

Başlatan berkayonwheels, Mart 19, 2014, 10:37:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berkayonwheels

Selam ,

Kýsa süre once 2006 model niva almýþtým bazý abilerimiz bilir.Bilmeyenler ile kýsa bir bilgi payalaþmak istiyorum.Deneyimli abilerimizin önerileriyle ayna mahruti oranlarýný deðiþtirmek istemiþtim.2 adet uygun fiyatlý 10/43 oranlý ayna mahruti buldum ve sipariþini verdim.Gelen malzeme bir kutu içerisinde iki ayna iki mahruti þeklinde takýmdý tesadüfen baktýðým bir mahruti gercekten 10 diþ ayna da 43 diþliydi..Alttakilerde aynýdýr diyerek kutuyu kapadým ve eve getirdim.ertesi gün ustaya geldiðimizde açýlan kutudan bir takým 10/43  ve piyango gibi bir takým da 11/41 mahruti diþlisi çýktý bu arada mahrutiler 124 serçe mahrutileridir gercekten niva ile ayný..sabah iþe giderken malzemeleri ustaya býraktým ve akþam iþ çýkýþý direk sanayiye koþtum..hali hazýrda altý sökülmüþ nivamýn içinden çýkanlarý söylediklerinde ise daha çok þaþýrdým..ön takým 10/41 arka takým 11/43 oranlýydý ....daha onceki kullanýcý ne yapmýþ nasýl yapmýþsa bi þekil uydurarak bu halde arabayý (benim tahminim) yaklaþýk 4-5 yýl kullanmýþ.. dün hemen yanlýþ gelen mahrutiyi  iade ettim. ön takýmýn 10 diþli mahrutisini ve arka takýmýn 43 diþli aynasýný alarak yeni bir 4,3 ön takým çýkardýk doðru gelen 4,3 mahrutileri de arkaya takarak  problemi hallettik - diye umuyuroum çünkü bu akþam almaya gideceðim her an sürpriz olabilir- ..gel gelelim yeni niva alacak arkadaþlara soylemek istediðime..yükseltmesine camýna çerçevesine vinç var jantlarý var diye kaþýna gözüne bakmadan oynanmamýþ stock niva bulmalarý kendileri için çok ama çok hayýrlý olacaktýr... daha once yapýlan iþlemlerin faturalarýný ve belgelerini  gormeden ve mumkunse daha once gittiði ustalardan bilgi almadan alacaðýnýz nivaya bulaþmayýn derim..arabayý aldým alalý sadece iki haftasonu pazar günü shadowturks ile bir iki dað tepe gezdim onun dýsýnda araç sürekli ustada kaldý.. niva almayýn diyormuyum? kesinlikle hayýr.. ne yapýp yapýp nivanýzý alýn kurtlarýnýzdan kurtulun gece rahat uyuyun ama dediðim gibi alýn.. büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.. akþam sonuçlarý yazacaðým..(4x4 ayaðýna iþçilik kol gibi haberiniz olsun ;) )
...and to hear the lamentation of their women

Yevgeni

Bak delikanli ne guzel almis tecrubeyi, aktariyor.
Oynanmamis cihaz alin, gerekirse siz oynayin.

Bu arada farkli ayna mahruti ile nasil dagitmadan yurudu Rayno anlamadim..

berkayonwheels

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 19, 2014, 10:49:23
Bak delikanli ne guzel almis tecrubeyi, aktariyor.
Oynanmamis cihaz alin, gerekirse siz oynayin.

Bu arada farkli ayna mahruti ile nasil dagitmadan yurudu Rayno anlamadim..
Bizde erkan abiyle dün onu düþünüyorduk birde ben onunla takviyeden almayý unutarak 90 km hýzda yaklaþýk 6-7 km gittim hiçbirþey olmadý þansýma..

Yevgeni

Alıntı yapılan: berkayonwheels -  Mart 19, 2014, 10:53:06
Bizde erkan abiyle dün onu düþünüyorduk birde ben onunla takviyeden almayý unutarak 90 km hýzda yaklaþýk 6-7 km gittim hiçbirþey olmadý þansýma..

Dagitacaksiniz ha araziyi..

berkayonwheels

Evet abiler..az önce ustanýn yanýndan geliyorum araba hala liftte demekki neymiþ? 10 41 in 10 u ile 11 43 ün 43 ü bir birine yar olmuyormuþ..þimdi paþa paþa 10 43 alacaðýz 1 takým daha.. mahrutinin diþleri ile aynanýn diþleri farklý takýmlar olduðu için birbiriyle ayarsýz takýr tukur ses geliyor..

shadowturks

ne hastalýk bir meret yav þu niva?
adamý sanayiye asker eder ama bir türlüde vazgeçilmez....
ben sana bunlar uymaz birbirine dedim deðilmi dün akþam?
azcýk abi sözü dinle ...
yavaþtan yavaþtan olur bu iþler acele yok...
gelir doðru malzeme takarýz biter ...
yak bi cigara çayýda yudumla ....
bak ben bugün þaftýn ýstavrozlarýný deðiþtirdim kaþla göz arasýnda
gün gün sýrayla gideceksin ...
nurtopu niva n oldu alýþacaksýn bunlara....
;) ;) ;)

berkayonwheels

Sonunda sonradan bulduðum 10/43 ü de arkaya dahil ederek bu mahruti iþini çözmüþ bulunmaktayým..salý akþam almak üzere pazartesi sabah 8 de býraktýðým gergedan cuma günü ameliyattan çýktý tüm baðýrsak böbrek sakatat namýna ne varsa sökülüp yenilendi...bizde bu arada prof olmasada yar.doç olduk..aktarma konusunda sýkýntýsý olan nivacýlara her türlü bilgi verebilirim..bu arada elimde iki takým 10/43 mahruti kaldý oranlarýný deðiþtirmek isteyen olursa irtibata geçebilir..