Niva'da uyumak..

Başlatan Maestro, Mart 18, 2014, 12:03:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Maestro

Selamlar..  bir þeyi, merak ettim..

Bazý Niva sahipleri LPG tankýný bagaj ýn altýna alýyorlar ( çevresine koruyucu saç yapýlýp )   bagaj kýsmý daralmasýn diye..  ben genelde gezi amaçlý düþündüðüm için bana 35 lik tabir edilen simit tank bile yeter..  aklýma takýlan þu..gerçi bagaj altýna takýlan LPG tankýný tasvip etmiyorum..

arka koltuklarý yatýrdýðýmýzda zeminde düz bir kýsým oluþuyor.. burasýný yatak olarak kullanmak mümkünmü ? aranýzda bu kýsýmda geceleyen varmý..  ? ben arka koltuklarý yatýrýp 4 adet geniþ lastik taþýmýþtým  ama içinde hiç uyumadým.. 

kocaali

yusuf abi arka koltuðu söküp veya yatýrýp, sað ön koltuðu da kokpite dayayýp, içeri kampet bile soktuydu diye hatýrlýyorum, forumda bir yerlerde fotosu olacaktý...
No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

Maestro

teþekkür ederim..  bana bu kadar bilgi yetti de artttý bile..    aslýnda ben Çadýr'da uyumayý tercih ediyorum , ama eþimde acaip bir börtü böcek fobisi var.. araba içinde sorunsuz uyuyor..  ( sanki çadýra giren böcek arabaya girmeyecek.. )   ben o sol taraftaki alana bir þekilde kývrýlýrým.. olmadý çarpraz yatarým :)..     sadece bu mezuya LPG tankýný küçük simit  tercih edip bagaj altýna muhafazaya alabilirim..  Niva ya LPG siz binenem sanýyorum..

kocaali

araç üstü çadýr alternatifini de düþünebilirsiniz, eþiniz yerden yüksekte olunca belki huzursuz olmaz...
No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

Maestro

ilk resimdeki  yan tarafa açýlan çadýr daha kullanýþlý gibi..  ön taraftaki kalan boþlukta eþya için kullanýlýr..  Ýzmirde bunu yaptýrma imkanlarým var..  ilk etapta içinde uyumayý deneyelim.. 

Harun

180 cm boy ile sað koltuðu maximum  yatýrýp paþalar gibi uyuyorum caným Nivamda :D

Maestro

Alıntı yapılan: Harun -  Mart 18, 2014, 01:56:47
180 cm boy ile sað koltuðu maximum  yatýrýp paþalar gibi uyuyorum caným Nivamda :D

az once bir eski Nivacý arkadaþým fikir Verdi..  kendisinde þu an mazda çift kabin var.. tepesinde yandan açýlan çadýrdan var.. en üst resimdeki yandan olan çadýr'ýn alt kýsmýna  ( sol arka tekerlek tarafýna..) yanlara perde gerersiz soyunma kabini olarak kullanýrsýn dedi..   vallahi  super.. yazdým bir kenara..

kocaali

Alıntı yapılan: Maestro -  Mart 18, 2014, 03:27:04
  az once bir eski Nivacý arkadaþým fikir Verdi..  kendisinde þu an mazda çift kabin var.. tepesinde yandan açýlan çadýrdan var.. en üst resimdeki yandan olan çadýr'ýn alt kýsmýna  ( sol arka tekerlek tarafýna..) yanlara perde gerersiz soyunma kabini olarak kullanýrsýn dedi..   vallahi  super.. yazdým bir kenara..

o þekil satýlan araç üstü çadýrlar da mevcut.. hatta çok daha acayipleri de var :) imkan olduktan sonra her türlü yapýlabilir...

No mud, no fun...

taiga

bkerti

Herkese merhaba,
Böyle bir forum olduðu için çok sevindim. Doðru dürüst araba kullanmayý dahi bilmezken ilk aracým niva olduðu için hem heyecanlý hemde endiþeliyim. Mesela yarým debriyaj kullanmayýn denmiþ ben yarým debriyajla zor kaldýrýyorum aracý stop ettirmeden napacaðým bilmiyorum o kadar ki arazi viteslerini ters v haline getirdiðimde yanan turuncu lambayý arýza lambasý sanarak soðuk terler döktüm ki neredeyse üzüntüden aðlýyacaktým. Bu haftasonu birazcýk çamur biraz patika çok aþýrý keyifliydi çok memnunum aracmdan. Çok deðerli bir abimizin gözbebeðiydi. Bende korumaya ve kullanmaya çalýþacaðým kýsmetse. Çadýrý yanýna kurmamýza raðmen araçta uyuduk çok soðuktu çünkü. Meþhur lada kaloriferini de anlamýþ olduk :) herkese teþekkürler.

Yevgeni

Bayram merhaba,

Ben direksiyonuna ilk kez geçtiðim 92 Niva'yý elli türlü debriyaj hamlesine raðmen yerinden oynatamamýþrým bile.
Kahvenin önündeydi araba, tüm kahve sakinlerine madara olduydum.
Ayný arubaya alýþýnca cillop gibi yürüttüydüm.
Debriyajýnda bir enayilik yoksa alýþýrsýn. Genelde biraz yukarýda kavrar, istersen ayarlatabilirsin de..

bkerti

Merhaba Yevgeni abi. Benim araç ta 92. bende bizim belediyenin otoparkýnda oynatamadým yerinden ilk gün :)  Abi konu baþlýðý uygun deðil ben yarým debriyaj kullanma demiþ bir abimiz o konuyu anlayamadým yarým debriyaj nasýl oluyor. mesela ben bir süre ayaðýmý kaldýrmýyorum debriyajdan ilk kalkýþta ve vites deðiþtirirken. Þimdi adminlerde uyaracak beni konuyu yanlýþ yerde konuþuyorsun diye ama bulamadým konularý aradým ama taþýrsalar yazdýklarýmý da darýlmam haklýlar çünkü. :)

Yevgeni

Kavrama gerçekleþince debriyajý býrak, bu manuel vites her araç için geçerli (sadece Niva deðil)..