2004 Nivam

Başlatan Nordic, Mayıs 02, 2012, 10:17:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nordic

Merhabalar,

Aracýn içerisi için foto isteði olmuþtu, ben de ekte gönderiyorum. kusura bakmayýn foto iþinde çok iyi deðilim. en kýsa zamanda dýþýný da göndereceðim.

Ýþte fotolar;

Nordic

Ýlk resim; göstergenin üzerindeki yol bilgisayarý, klasik yol bilgisayarýnýn marifetlerinin haricinde motor ile ilgili 81 adet parametre verebiliyor (motor dan çekilen güç oraný, gaza basma oraný, su sýcaklýðý, emme manifoldu sýcaklýðý, ...vb.)

Havalandýrma kanalýnýn üzerindeki cihaz, saat, iç ve dýþ sýcaklýk, nem oraný ve yakýn zaman hava tahmini (nem, basýnç ve sýcaklýk iliþkisini kullanarak yapýyor ve çoðu zaman tutuyor). Ayný zamanda akü voltajýný okuyor. Iþýklandýrmasý doðrudan farlara baðlý.

Saðda torpidonun altýnda midland telsiz, ayrýca aracýn üstünde cebeci 5/8 dalga anten var, SWR si çok düzgün ve yükseltici olmadan çok iyi çýkýþ yapýyor.

Saðda tabanda, hemen en sol köþede yangýn söndürücü, burada aracý delmedim, döþemenin tek vidasý ile iþi halletim, saðlam duruyor, oynamýyor ve ulaþmasý oldukça kolay.

Ortada teybin altýda çakmak çoklayýcý, kendisinin arka tarafýnda elektrik anahtarlarý bulunmaktadýr, nivanýn sisteminde anahtarda aksesuar çýkýþý olmadýðý için bu anahtarlar þart yoksa ne takarsanýz sürekli çalýþacak. Bu cihazýn kablosuda hiç gözükmeden çakmaklýktan çekildi.

Yorumlarýnýza her zaman açýðým, önemli olan paylaþmak ve daha doðruya doðru gitmek.

Nordic

Nordic

Buradaki ilk resimde, bardaklýklar var. Arkadaþým yaptý, aluminyumdur kendileri ve tam sýký geçme olarak "cola" kutusunu dökmeden taþýyabiliyorlar. Burada yine acil durum cam çekici ve emniyet kemerini kesme aparatýný döþemenin vidasý ile yere sabitledim ve el altýnda kendileri.

diðer resim ise, genel görüntü...

reis28

Yol bilgisayarý iyimiþ bu cihazýn maliyeti nerden temin edilebilecegi gibi bilgilerde mevcutmulazým olur belkin
DURSUN USTA 05364629668

Nordic

Alıntı yapılan: reis28 -  Mayıs 02, 2012, 10:34:11
Yol bilgisayarý iyimiþ bu cihazýn maliyeti nerden temin edilebilecegi gibi bilgilerde mevcutmulazým olur belkin

www.dealextreme.com sitesinden sipariþ verebilirsiniz. cihazýn adý "scan gauge". bu þekilde arasanýz ilk çýkan seçenek olacaktýr. doðrudan obd 2 portuna baðlanýyor. ve tek baðlantýsý bu.

NÝVACI

güzel olmuþ güzel günlerde  güzel insanlarla kullan.
lastiklerden ne haber.
benim trelsiz aklýndamý
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Harun

Alıntı Yap
www.dealextreme.com sitesinden sipariþ verebilirsiniz. cihazýn adý "scan gauge". bu þekilde arasanýz ilk çýkan seçenek olacaktýr. doðrudan obd 2 portuna baðlanýyor. ve tek baðlantýsý bu.

Görkem montajý kendimiz yapabilir miyiz? ;D

NÝVACI

harun telsizleri inceledinmi

Harun

Alıntı Yapharun telsizleri inceledinmi

yok Burhan amca telsiz gündemimde olmadýðýndan þu aþamada,incelemedim hiç.
saygýlar

NÝVACI

saðol  ben baktým yok diye anladým.

Nordic

Harun; montaj diye birsey yok, dogrudan obd 2 portuna takiyorsun (motor arýzalarýný anlamak için serviste aletin takýldýðý yer, hemen sol aþaðýda.) toplam 30 sn sürmez .

Burhan abi; telsiz aklýmda, merak etme. Yeni lastiklerim aracýn uzerinde, yarin Foto gonderecegim.

akýn61

maþþallah aracýn içi yetti arttý bile dýþýný görmeye gerek bile yok bence :) emeðine saðlýk.
Bize her yer TrabzoN

Nordic

Alıntı yapılan: akýn61 -  Mayıs 03, 2012, 08:41:43
maþþallah aracýn içi yetti arttý bile dýþýný görmeye gerek bile yok bence :) emeðine saðlýk.
teþekkürler...

Nordic

bunlar da önden 2 adet foto....