Sis Lambasý

Başlatan emre_ozk, Şubat 11, 2008, 09:34:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

özellikleri
Tüm marka ve model otomobillerde kullanýlabilir.
Yuvarlak arka kýsým komple krom kaplamadýr.Tampon yuvalarýna yada harici olarak takýlabilmektedir.
500 mt ýþýk mesafesi
Paket özelliði : 2 li paket 1 tk fiyatýdýr
Ürün içerisinde 2 ad. Ampül pakete dahildir.
Ürün Ölçüleri : 9 1 cm çap x 5 5 cm derinliktir.
Ürün ölçüleri verilen resimdeki mavi ürün örnek olarak verilmiþtir.Ürünün camý beyazdýr.

Bunu alýþveriþ sitesinde gördüm fiyatý çok ucuz çifti 12ytl aranýzda kullanan varmý. veya bunlar iþe yararmý

Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Küçük deðil mi bunlar?

emre_ozk

10 cm bence güzel dururda küçük olmasý önemli deðil ki önemli olan sisli havada saðlayacaðý performans..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

BABA_BANA_LADA_NIVA_AL

sis lambalarý nýva larý daha hoþ yapýyor ya
niva mania

BadBoy

bendeki sisler 2 tanesi 10cm. yetersizdi çýkarttýk ön korumularýn üstüne takacam tepelere 4 adet 15cm. lik taktým fazlasýyla yeterli
YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

BadBoy

YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

yusuf

Benim bulduðum en uygun çözüm bu. Çift ampüllü. Ayrý bir düðmesi var ama uzunlara da baðlattým.

Uste koyunca kaputtan çok yansýma oluyor.

reis28

resmde görünen sis farlarý direk ýþýk veren tip ten aydýnlatmasý güzel olur fakat paslanmaz ve su gecirmez olursa resimdekiler gibi daha kulanýþlý olur birde birazdaha büyük olsalar
DURSUN USTA 05364629668

dora

Yusuf kardeþime katýlýyorum üst farlar kaputtan yansýma yapýyor.Bende ön tampondaki sisleri kullanýyorum.   
Niva 1041-firefly-Atlantis

emre_ozk

tamponda benim için iyi olmuyor çünkü gittiðimiz yollar bozuk olduðu için sislerin ayaklarý kýrýlýyorlar.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

entomolog

Deðerli arkadaþlar.

Bencede tavana konulan sis lambalarý kullanýþlý olmuyor. Ön kaputa ýþýk vuruyor ve görüþü olumsuz etkiliyor. Ön tampon yada domuzluðun üzeri olabilir. Þahsi görüþümde model olsun diye 4 - 8 adet sis farý koyup hem aküden hem bütçeden çok çalmaktansa. Sis farlarýný iyi bir markadan bir çift yine yukarýda bahsedildiði gibi plastik aksamlý almak en mantýklýsý. Çünkü kromaj olanlar kararýyor. Aklýma gelen ilk marka ise Hella.

taiga

Hella takacaksanýz, plastik kapaklarýný ya isimsiz yada bilinmeyen marka olanýndan takýn...
Hella yazan olursa gece çalýnma ihtimali çok yüksek...
Birde aslýnda þapkalýk denen aksesuardan takýnca bu tavandaki sislere çözüm oluyor ama ne hikmetse ülkemizde o türden aksesuarlarý bulamýyoruz... :-\

emre_ozk

Alıntı yapılan: entomolog -  Mayıs 07, 2008, 11:39:37
Deðerli arkadaþlar.

Bencede tavana konulan sis lambalarý kullanýþlý olmuyor. Ön kaputa ýþýk vuruyor ve görüþü olumsuz etkiliyor. Ön tampon yada domuzluðun üzeri olabilir. Þahsi görüþümde model olsun diye 4 - 8 adet sis farý koyup hem aküden hem bütçeden çok çalmaktansa. Sis farlarýný iyi bir markadan bir çift yine yukarýda bahsedildiði gibi plastik aksamlý almak en mantýklýsý. Çünkü kromaj olanlar kararýyor. Aklýma gelen ilk marka ise Hella.
aynen dediðiniz çok doðru iyi bir markadan bir çift alýnca daha iyi olur. babam bir ara bulmuþtu çifti 100$ a bende diyordum 100 dolara 4 çift alýrým diye ama sisleri arasýnda ne fark varki en önemli olaný nedir acaba içindeki aynasýmý önemli yoksa ampulümü yoksa camýmý ?
Emre özkaradeniz
Ýzmit

entomolog

Sayýn emre_ozk.

Bildiðim kadarýyla.

Mercedes BMW gibi teknolojisi üstün araçlarda hella kullanýlýyor. Ampulleri özel, aynasý homojen daðýtým üzerine tasarlanmýþ ve yine önceki camýda buna uygun. Farklý hellalarý incelediðimde biribirinden farký rahatça görebiliyorsun. Arazide Hellasý olan bir araçla normal sis lambasý olan bir aracý karþýlaþtýrýncada. Hella hem çok geniþ alaný aydýnlatýyor, hemde uzak mesafeyi daha iyi aydýnlatýyor. Bizim eski araçtaki sis lambalarý ise belirli bir alaný aydýnlatýyordu. Bu sebeple ki çoðu araç sahibi gerçek anlamda ýþýk istediðinde birden fazla markasýz ürün takýyorlar.

Kýsacasý her þey teknoloji. Bizim ulaþabileceðimiz, piyasada bildiðim tek sis farý vardýr. Oda hella.

seko

Maxtel hakkýnda bilgi sahibi olan varmý.

fiyat olarak ne ucuz ne pahalý.
bugün baktým iþçilik olarakta fena durmuyor.