Terleme...

Başlatan 06niva, Şubat 02, 2008, 12:13:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06niva

kazadan sonra radyatörüm delinmiþ ama hasar küçük olduðu için tamire werilmiþti.yalnýz arabayý servisten aldýðýmdan beri kaputun içi yüzünde bölüm bölüm terlemler oluyordu özellikle genleþme kabýnýn üstünde.sonradan gördükkü þakýr þakýr aþaðýda akýyormuþ devirdaim den geliyor diye deðiþtirdik evet aþaðýya akýntý kesildi fakat kaputtaki genleþme kabýnýn hizasýnda radyatör kapaðýnýn hizasýndawe ufak baþka yerlerde gene oluyor.1 Haftadýr hergün sanayiye gittim tam iyileþmiþtim gene kötü oldum soðukta :-\fikri olan varmý ustalar :)

ERCO

termostadý bi kontrol etdidin
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

dogan54

Hortumlarda delik olabilir.(ýsýnýnca buhar yapýyordur.)
Taþýrma kabýndan su atýyorsa silindir kapak contasý da yanmýþ olabilir.conta yanýnca motor basýncý suya geçer ve bu taþýrma kabýndan dýþarý atýlýr.(Tabi taþýrma kabýndaki su maxsimum çizgisinden yukarýda deðilse,yani suyun fazlalýðýndan da atabilir o durum hariç..)
4x4 baska,
NiVA baska..

06niva

büyük ihtimalle radyatörde delik var kesildi terlemeler tahminimce devirdaimden atan su pervaneyle sýçrýyordu tabi antifiriz olduðu için kurumuyordu diye akýl yürüttüm bende þüphelendim bugün çünkü ilk çalýþtýrdýðýmda egsozdan su damlasý geliyordu(lpgde)sonra geçti, bir kaç kere daha baktým gün içerisinde yoktu.Ama þöyle avuttum kendimi yaðda birþey yoktu ama yarýn gitcem su eksiliyor ve alttaki korumanýn üzerinde antifiriz var hep az az, belki hortum belki radyatör yarýn ne varsa çýkcak artýk ama inþallah silindir kapak contasý çýkmaz.termostatým da yeni ve orjinal ama garantisi vardýr herhalde daha bi kaç ay oldu..