PORT BAGAJ

Başlatan Yevgeni, Mart 21, 2007, 03:58:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

NÝVA69

Yarýn en son halini koyacaðým..

Öne-arkaya 30'ar cm uzunluðunda 2 levha koyduk. Ayrýca önden arkaya 2-3 cm eninde ve boydan boya 2 adet baðlantý yaptýk. Bu iki eklemenin de þart olduðunu fark ettik ve bugün son halini verdik..

Bir de arkaya ve yanlara kedi gözleri eklendi..

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

NÝVA69

ÝÞTE EN SON HALÝYLE BAGAJ/DETAYLAR VE ACÝZANE NÝVA69;

Bagajýn arkadan-öne görünümü. Kedi gözleri ve 1700 cc;

Üste attýðýmýz 2 adet kemer ve bu öne-arkaya yapýlan iki ekle bagaj kapasitesini tahminen 75-100 kg'dan 125-150 kg'a çýkardýk.

ARP-Ahmet usta telf.: 0262-3351425
www.arp.com.tr

Ýlgilenen için; Niva'ya krom basamak-tampon da yapýyorlar..

NÝVA69

ÝÞTE EN SON HALÝYLE BAGAJ/DETAYLAR VE ACÝZANE NÝVA69;

Bagajýn önden arkaya görünüþü ve þanlý AY-YILDIZ;

Artýk benden bu kadar epey emek verdik.. Eleþtiri ve katkýlarýnýza açýðým..

haluk ertekin

güzel uygulama niva 69

Medved

Güzel iþçilik kutlarým.
Her yaþanan güzeldir!

NÝVA69

Valla kendimiz yaptýk diye demiyorum ama 100 üzerinden 90'lýk bir þey oldu diye düþünüyorum.

Lakin bir daha böyle bir PORT BAGAJ iþine soyunursam, 99'luk bir eser ortaya çýkartabilecek kadar da mesafe kat ettik diyebilirim...

Þimdi ilk fýrsatta yakýt sarfiyatýna etkisini test edeceðim. Zaten toplam 6 adet vidasý var kolaylýkla çýkýyor... Uzun süre kullanmadýðým durumlarda sökerim...

Ama yeri geldimi de çok iþ görecek, bagaj dar-yetmiyor diyenlere özellikle tavsiye ederim...

NÝVA69

Geçen jantýyla birlikte 2 adet lastik attýk bagaja (yaklaþýk 75 kg.) ve hafif esneme fark ettim...

Hemen köy minibüslerine port bagaj yapan ustalardan birinin yanýna gidip, karþýdan karþýya enine 2 adet 21 mm. kavisli köprü attýrdým ve boyuna da 2 kuþak daha...

Bu arada port bagaj kapasitelerini de deneyerek öðreniyoruz :)
50 kg'dan fazla eþya koyarým diyenlere piyasadaki hazýr olanlarý KESÝNLÝKLE yavsite etmem...

Þu an itibariyle bizimki 100 üzerinden 99'luk bir þey oldu. Fotolarý bir ara koyarým...

Medved

Bu fotoya baktýðýmda esneme yapar diye düþünmüþtüm (profiller ince ve yuvarlak oluþundan dolayý böyle düþündüm).Sizde farkedip takfiye yapmýþsýnýz zaten.
Kanýmca ana taþýyýcý 6 profilin 20x40mm veya 25x50mm gibi olmalý
Her yaþanan güzeldir!

NÝVA69

Evet sizin çizim çok ideal...

Bizimkinin son fotolarýný koyacaðým...

NÝVA69

ORTADAN 2 ADET 21 MM.'LÝK DESTEK UZATTIK. ÞÝMDÝ ÇOK DAHA ÝYÝ;

thkuzuoglu69

Fort bagaj'ýn gerçekten çok güzel bir görünüme sahip. Güle güle kullan.
...........

NÝVA69

Tþk...

Gerçekten çok uðraþtýk çok kafa yorduk ama deðdi. LPG'li Nivanýn en önemli problemi olan bagaj darlýðýný böylece kökten çözdük...

sonata007dr

güle güle kullanýn aynýsýndan bende yaptýrmak istiyorum toplam maliyet ne kadar oldu? birde aracýn gitmesi gerekirmi standart olarak kargo ile baþka þehire gönderirlermi?

NÝVA69

Alıntı yapılan: sonata007dr -  Kasım 29, 2008, 05:31:39
güle güle kullanýn aynýsýndan bende yaptýrmak istiyorum toplam maliyet ne kadar oldu? birde aracýn gitmesi gerekirmi standart olarak kargo ile baþka þehire gönderirlermi?

Üst tarafta iletiþim bilgileri var...

Fýrsat bulursam Ahmet ustanýn yanýna gitmeyi düþünüyorum... O zaman sizin için sorabilirim...

Hangi ildesiniz? Eðer Ýzmit'e yakýnsanýz kesinlikle gelin derim. Uzaksanýz bu foto ve çizimlerden faydalanýn derim. Köy minibüslerine bagaj yapanlarý da özellikle tavsiye ederim...

Biz bagaja geçen 3 çuval buðday attýk (yaklaþýk 150 kg) ve arazide hoplaya-zýplaya  gittik banamýsýn demedi... Hazýr bagajlarýn hiç biri buna dayanmazdý...

sonata007dr

Karsta ikamet ediyorum. o yuzden izmit tarafýna gelmem zor biraz.ama yinede araþtýrmalarýma devam ediyorum uygun bir þey bulursam alýcam karsta ama yok malesef.ilgilendiðiniz için teþekkürler...