PORT BAGAJ

Başlatan Yevgeni, Mart 21, 2007, 03:58:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Bütün aþamalarýný fotoðraflayamamýþ olsak da, Taiga ve Yusuf Abi'nin kullandýðý port bagajýn üretimi ve Niva üzerinde yerleþtirilmiþ halinin görselleri. Port bagajýn üretimi Maslak Sanayi'de Turan Usta'nýn garajýnda yapýldý. Port bagajý tasarlayan ise Sami..

Yevgeni

Sanýyorum 300 lira gibi bir rakam..

gürsoy

Ben kendim yaptým hem çok saðlam hemde ucuz hurdacýlardaki 1ooolt.pilastik tanklarýn dýþýndaki koruyucu kalvaniz çenberden. Bir çenberden iki tane bagaj çok rahat çýkýyor.Fotografýný yüklerim bir bakarsýnýz...

taiga

Alıntı yapılan: gürsoy -  Mart 22, 2007, 09:51:26
Ben kendim yaptým hem çok saðlam hemde ucuz hurdacýlardaki 1ooolt.pilastik tanklarýn dýþýndaki koruyucu kalvaniz çenberden. Bir çenberden iki tane bagaj çok rahat çýkýyor.Fotografýný yüklerim bir bakarsýnýz...

Hocam,

Resimleri beklemekteyiz...

dogan54

1000 litrelik su deposunu inceledim gerçekten bu iş için çok uygun, birde fotoğraflarını görsek daha iyi olacak.(Özellikle tavana bağlantı yerlerinin ayrıntılarını).Bekliyoruz sayın Gürsoy.
4x4 baska,
NiVA baska..

cihanhorasan

300 lira biraz çok deðilmi sizcede arkadaþlar.Konya sanayisinde satýyorlar 40 80 arasýna.Tamam bu biraz havuz gibi falan ama.Ne biliyim sanki bana biraz pahalý geldi.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

Yevgeni

Malzemenin fiyatýný genelde kullanýlan metal ve iþçilik belirler. Bu örnekle görünen port bagaj kalitesinin yanýnda fiyatý dert deðil. Öte yandan bu bir uygulama, mutlaka farklý uygulamalar vardýr..

cihanhorasan

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 02, 2007, 02:14:48
Malzemenin fiyatýný genelde kullanýlan metal ve iþçilik belirler. Bu örnekle görünen port bagaj kalitesinin yanýnda fiyatý dert deðil. Öte yandan bu bir uygulama, mutlaka farklý uygulamalar vardýr..

Sayýn Yevgeni beni yanlýþ anladýnýz.Acaba seri üretim olmadýðý içinmi bu kadar pahalý,yoksa kullanýlan malzeme diðerlerinden farklý olduðu içinmi?Yoksa iyi mala verilen paraya acýdýðýmdan deðil.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

Yevgeni

Kullanýlan malzeme, iþçilik ve tecrübedir aslen fiyatý oluþturan. Tasarýmýn da özel olduðunu belirtmeliyim. Bütçelendirir bütçelendirmez benim de yaptýrmak istediðim aparattýr misal. Çünkü aylardýr piyasada hazýr satýlan seri üretim malzemeleri inceliyorum, ucuz olmalarýna raðmen bunun gibi deðil.

Öte yandan konuyu açarken niyetim sadece bir port bagajýn üretim sürecine dair detaylardý..

dogan54

Çoktandır istediğim bagajı İzmıt'te 150 YTL ye yaptırdım..Rengini de arabaya uydurdum..Beğenenlere yardımcı olabilirim.Bu arada yapan usta "bagajı trafiğe kaydettirmek lazım" gibi laflar etti böyle bir mecburiyet var mı?
Sisteme fotoğrafları ekleyemedim kabul etmedi..
4x4 baska,
NiVA baska..

Yevgeni

Yüklemeye çalýþtýðýnýz resimlerin geniþliði 600 pixelden büyükse sorun yaratabilir. Resimleri küçültüp öyle yükleyebilirsiniz..

taiga

jýr 09

bu tarz bagajlar nivanýn bana göre görselliðini bozuyor tamamen bu kendi fikrim
daha küçük ve kibar bagajlar daha uygun bu arabalar yük arabasý deðil bu bagajlarý anadoluda ford münübüslere yapýyorlar daha fazla yük taþýsýn diye bu bagaj arabanýzý hem zorlar hemde daha fazla benzin yaktýrýr.bence söküp takmasý kolay
daha pratik olmalý bence???? ??? 

dogan54

1-Port bagaj devamlý kullanýlacak bir þey deðil.
2-Kampa giderken 4 kiþinin ihtiyacýný ancak karþýlar.
3-Fazla benzin yaktýracaðý doðru.
4-Ýstediði kadar küçük olsun montaj için  2 kiþi lazým.
5-Zaten bu da Ford minübüsten çýkma.. ;D
4x4 baska,
NiVA baska..

avcý

Yukarýda ki port bagajlar amaca uygun olarak ayrý ayrý güzel.
Piyasada satýlan 50-60 milyonluk standart port bagajlar nasýl?
Almaya deðer mi?
Hem projektör takmak hemde ufak tefek havaleli yükleri koymak istiyorum.
Ayrýca yakýt sarfiyatýný çok arttýrýr mý?