Uçansu gezisi

Başlatan niva07, Haziran 05, 2011, 12:56:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

niva07

Uçansu'ya Antalya-Alanya karayolu üzerinde Abdurrahmanlar-Gebiz sapaðýndan sapýlarak ulaþýlýyor. Gebiz'den öte 17 km. daha gitmek gerekiyor ki bu bölümde yol kötü, toprak.. Özellikle bahar aylarýnda su bazý noktalarda araçlara geçit vermeyebilir.. Uçansu þelaleri iki tane.. Aracýnýzla ulaþtýðýnýz ilk þelaleden yukarda bir tane daha var.. Üst þelale ilkinden daha da güzel.. Ancak yürüyerek ulaþmak mümkün.. 1.5 saat kadar yürümek gerekli.. Ayrýca suya ulaþýnca suyun içinden, kayalarý aþarak þelaleye eriþmek gerekiyor, yaþlýlar ve küçük çocuklar zorlanabilir.. Toroslarda ayný su iki kez her biri yaklaþýk 45-50 metrelik yükseklikten yeþilliklerin içinden aþaðýya dökülüyor..

daha fazla bilgi..

impeesa

Cennetmiþ gerçekten, fotoðraflar çok güzel.
"Nivan varsa yolun var!"

niva07

teþekkürler, karakaçanýn arkadaþýný gördün mü ;D

impeesa

Alıntı yapılan: niva07 -  Haziran 05, 2011, 12:50:07
teþekkürler, karakaçanýn arkadaþýný gördün mü ;D

ilk o dikkatimi çekti :)  ;D
"Nivan varsa yolun var!"

Harun

Selim,müthiþ bir yermiþ gerçekten,
fotolar da harika elinize saðlýk,

niva07

Alıntı yapılan: Harun -  Haziran 05, 2011, 01:49:21
Selim,müthiþ bir yermiþ gerçekten,
fotolar da harika elinize saðlýk,

Çok keyifli bir ortam Harun, yolunuz buralara düþtüðünde canlý canlý görülmesi gereken yerlerden..

BABANÝVA

Ýnsan Husky-Niva'sýz gider mi,Cennete?Mavi göl diye bir film anýmsýyorum..O duygularý canlandýrdý gönlümde.Saðol evlat.

niva07

Alıntı yapılan: BABANÝVA -  Haziran 05, 2011, 07:27:38
Ýnsan Husky-Niva'sýz gider mi,Cennete?Mavi göl diye bir film anýmsýyorum..O duygularý canlandýrdý gönlümde.Saðol evlat.

Siz olmayýnca bizim de içimize çok sinmiyor bu yerler, ama keþif yapmak gerekliydi ; yollar nasýl, su derinlikleri nasýl..

kocaali

muhteþem manzaralar...  mutlaka görülmeli... paylaþým için teþekürler..
No mud, no fun...

niva07

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 09, 2011, 09:29:30
muhteþem manzaralar...  mutlaka görülmeli... paylaþým için teþekürler..

Teþekkürler, inþallah yolunuz düþerse birlikte görmek kýsmet olur.

Harun

ben de burayý çok beðendim,
Antalya'ya en az bir haftalýk bir izin planlamak þart oldu ;D
gezilecek çok yer var.
bakalým kýsmet :D

vehbi

yanlýz da çýkar tadý amma bir niva daha þart sankim..,çok beðendim paylaþým gayet baþarýlý olmuþ..
"free as a bird"

niva07

Alıntı yapılan: vehbi -  Haziran 13, 2011, 05:21:25
yanlýz da çýkar tadý amma bir niva daha þart sankim..,çok beðendim paylaþým gayet baþarýlý olmuþ..

teþekkürler üstad.

MOUNTAINBIKER

selam,kardesim.
basta fotolar icin tesekkurler...ben bi turlu gidememistim,simdi gitmis kadar oldum.
\AYRICAAAAA :) :) :)
SONUNDA AYAGINA SENDE SORENTO CANTI TAKMISSIN BABAMMMMM :)
eeee ne demisler korle yatan sasi kalkar diye,basta sana demistim...lastiklerle super olmus.bende good year la onlari swaplasam diye araniyordum.ama omrum vefa etmedi...\
gule gule kullan.sorentocu ikinci niva oldun,musa hoca dan sonna antalya da.
bu serefsiz jant cok yakisiyor nivaya....:))
ayrica,kardesim su senin tepedeki sepeti daha orjinal biseyle degistirmeye bak,goruntuyu bozuyor...acikcasi yakismiyor.daha hos gorunen bi sey ayarlayalim sana.ayrica snorkelinde cok sekilli olmus,antalya da tek....seckin...budur.bir tane de vinc organize edelim..sana extradan birde on camin uzerine plastik parca takalim.adi neyse ondan.aklima gelmedi.
sevgiler,kazasiz belasiz....

niva07

Sevgili hür ;D basta fotolarý beðendiðin için teþekkürler.. Ayaklara sorento jantlarý güzel yakýþýyor lakin biraz geniþ olduðu için lastiði yanlara açtý, ziyaný yok belki de iyi oldu bilemem, yaþayýp göreceðiz ;D Diðer konular ise, zaman içinde zevk ve ihtiyaç durumuna göre þekillenecek konular. Yapýlabilecek þeyleri buraya liste halinde yazsak sayfa yetmez galiba ama biraz da maddi imkan meselesi..