Nivalar Çok Yakmýyor

Başlatan kizzuwatna, Mart 24, 2011, 03:28:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kizzuwatna

Arkadaþlar bazý bilgiler paylaþayým:

1-Lada Niva 1690 motor      = Þ.Ýçi: 12.0L Þ.Dýþý: 8.0L
2-Suzuki G.Vitara 1600 motor= Þ.Ýçi: 10.2L Þ.Dýþý: 7.1L
3-Renault Duster 1600 motor = Þ.Ýçi: 10.4L Þ.Dýþý: 7.0L
4-Suzuki Jimny 1329 motor   = Þ.Ýçi:  9.1L Þ.Dýþý: 6.1L

Lada dýþýndaki tüm modellerin 4x2 modundaki yakýt tüketimleridir. Ladalar sürekli 4 çeker olduðu için diðer modellerden fazla yakmasý normaldir. Ayrýca Lada'nýn 1700 motor olduðunuda unutmayalým. Veriþleri ortaya koyduðumuzda Ladanýn yakýt tüketimi çok normal düzeydedir.

Mustafa4235

Aslan besleyen yemini düþünmez :D
Yol varsa ben yokum..

Yevgeni

Motor teknolojisi hala güncel deðil tam anlamýyla amma sürekli 4 çeker bir araç olarak yakýtý abartýlý deðil.
Tabi eðer bu hesabý litre üzerinden yaptýðýmýz sürece bu böyle, kuruþ hesabý doðru olmaz..

Oguzhan_oto

Siz aslanýn yemini düþünmeyebilirsiniz benzinlede kullanabilirsiniz ama lpg diye bir ürün varsa ve bu ürün yarý yarýya litre fiyatý düþükse bunu kullanmamak elde deðildir.

Helede Türkiyede.
0538 986 82 80 Ankara/Çayyolu

vehbi

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 24, 2011, 09:00:16
Motor teknolojisi hala güncel deðil tam anlamýyla amma sürekli 4 çeker bir araç olarak yakýtý abartýlý deðil.
Tabi eðer bu hesabý litre üzerinden yaptýðýmýz sürece bu böyle, kuruþ hesabý doðru olmaz..
yavuz abiye katýlýyorum.. bir de þöyle bakýyorum: sayýlan araclara niva motoru koysak daha da fazla yakar.. ( yada diðer motorlardan birni nivaya taksak daha az)
"free as a bird"

k. yusuf

iki hafta önce sapanca soðucak yaylasýna gittim. 5 km boyunca 1-2 viteste karda yardýra yardýra týrmandým. 1 saat rölantide çalýþtýrdým.  dönüþte depoyu fullediðimde km de karma olarak 28 kuruþ yaktým lpg de.

millet dizelle yakalayamýyor bu deðeri :)