ustam niva da fren sisteminde sorun yaþýyorum

Başlatan afacan899, Mart 21, 2011, 05:56:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afacan899

ustam benim araçta fren iki defa pompalayarak tutuyor ama oda zorla..bir kaç ustaya gösterdim ayar yaptýlar arkalar tutuyor hatta kýzaklýyor önlerde týk yok ya deli etti beni.... havasýný aldým olmadý yinebirde gaza bastýðým anda fren pedalýnada basýyorum ayný anda bu seferde fren pedalý dibe vuruyor hiç tutmuyor..acaba neden böyle oluyor yardýmýnýzý istiyorum ..neyin deðiþtirmem lazým ön fren merkezini mi yoksa disklerimi...bana kalsa disk ve balatalarý sýfýrlamak isityorum..kaldým arada yardým bekliyorum sizdeðerli ustalardan..

Yevgeni

Deðiþmesi gereken bir þeyler var, orasý kesin.
Önce fren merkezi ve sanýrým tek sorun da orasý..

reis28

firen sistemin ikinci pompada doluyorsa sistemde ya hava yada firen ayrlarýnda bir þekilde fazla boþluk vardýr bu boþluk ön aks rulamnlarýndaki aþýrý boþluktanda oluþa bilir eger fazla boþluk varsa ön merkezleri dönüþlerde fazla geri iter ve sis firene ilk bastýgýnýzda boþluk dolmadýgýndan firen boþ ola bilir tabiki bun larýn hepsi varsayým aracý iþi bilen birine gösterin sorununuzu cözer
DURSUN USTA 05364629668

afacan899

ustam bilgi için saðolun,ozaman ilk önce bir kaç ustaya daha göstereyim ordu sanayisinde eger burada çözemezlerse giresunda deneyeceðim sansýmý orada usta var nivadan anlayan...eger giresundanda çözüm olmazsa sizdeðerli ustalarýmla bu iþi buradan halletmeye çalýþacaðým siz nereyi sök derseniz oradan baþlayacaðým en sonunda tek çarem bu artýk...yardýmlar ve fikirler için teþekkür edrim ustam

k. yusuf

eðer fren merkezinden çýkarsa sorun ki öyle gözüküyor, lada ile uðraþma.  fiat uno nun ate ve ya bosch fren merkezini al, rekor baþlýklarýný deðiþtir tak.  ömürlük oluyor. benim kadar frenle uðraþan yoktur sanýrým bu arabada tek çözümü bunda buldum.

wastiee

Alıntı yapılan: impress -  Mart 22, 2011, 01:19:07
eðer fren merkezinden çýkarsa sorun ki öyle gözüküyor, lada ile uðraþma.  fiat uno nun ate ve ya bosch fren merkezini al, rekor baþlýklarýný deðiþtir tak.  ömürlük oluyor. benim kadar frenle uðraþan yoktur sanýrým bu arabada tek çözümü bunda buldum.
fiyatlarý ne kadar? uydurmak için çok vakit harcamak gerekiyor mu? rekor baþlýklarýný sadece eski fren merkezinin üstündekileri söküp yenisininkilerle yer deðiþtiriliyor diye anlýyorum doðru mudur?

bir kaç ayda bir fren merkezinde sorun yaþýyorum, ikide bir bozuluyor, ya parçacýdaki gerçekten kalitesiz ya da bir sorun var alette, bosch'u tercih ederim
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

k. yusuf

parçacýlarda 40-50 tl civarýnda. birebir uyuyor 1.6 lara. 1.7 lerin westinghouse una uyuyor mu bilemiyorum. dediðiniz gibi sadece merkeze giren rekr baþlýklarý kesilip  deðiþiyor sadece.

Liberator42

Ayrýca arka fren merkez silindirlerini de samara ile deðiþtrirmek faydalý.Onlar otomatik ayarlý.

k. yusuf

evet doðru bir seçim ben de deðiþtirmiþtim. sanýrým ufak bir revizyon gerekiyordu

afacan899

bu unonun fren sistemini eðerlendireceðm arkadasým artk tak etti canýma tutmakla tutmamak arasýnda gidip geliyor arabada yahu..

feyzullah

lada dan anlayana yada frenciye baktýrýn bence

k. yusuf

ladadan anlayan lada parçasý kullanýr ki ben 5 adet sýfýr fren merkezini arka arkaya deðiþtirdim hepsi bozuk çýktý bir de kaza yaptým bunun yüzünden. frenciye gitmenizde fayda var ben çözümümü frencide buldum. istanbuldaysanýz yardýmcý olabilirim

afacan899

kardeþ ordu dayým o yüzden sizden aldýðým bilgilerle fren sistemini yapmaya çalýþýyorum...çok teþekkürler bilgi ve yardým için