nivamýn motoru çok geç çalýþýyor neden olabilir?

Başlatan afacan899, Ocak 15, 2011, 08:52:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afacan899

arkadaslar ordu ya kar yaðmadý ama havalar çok soðuk bu aralar benim niva çok geç çalýþmaya baþladý... marþa 5 defa basýyorum ancak alýyor akü yeni antifirizde var daha önce böyle birþey olmuyordu hatta arada çalýþtýrýyorum düzenli olarak hersey normal ama düzenli olarak hareket ettirmezsemde bu sefer geç çalýþma huyu meydana geliyor nedeni ne olabilir sevgili nivacýlar..bilgi bekliyorum sizlerden

ERCO

ateþleme sistemini ve marþ dinamonun bakýmýný yapdýr
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

thkuzuoglu69

Alıntı yapılan: ERCO -  Ocak 16, 2011, 01:25:35
ateþleme sistemini ve marþ dinamonun bakýmýný yapdýr
Ercan bey ben bir ara marþ dinamosunu yaptýrmak zorunda kaldým. Kime gittimse (eksoz)  manifoltun çýkarýlmasý þartýyla dinamoyu sökebileceklerini söylediler. Ben okula gittim onlar tamir edip bana aracý verdiler. Aklýma gelmiþken öðrenmek istedim, gerçekten , manýfoltu sökmeden marþ dinamosunu  motordan dýþarý alma þansýmýz yok mu?  Teþekkürler
...........

hakanbusa

Araç karbüratörlü ise; Bujiler bitmiþ olabilir, buji kablolarý eskimiþtir, varsa platin meme yapmýþ olabilir, son aklýma gelen, avans ayarýna baktýrýn. (Karbüratörlü varsaydým.)

ERCO

Alıntı yapılan: thkuzuoglu69 -  Ocak 17, 2011, 08:15:15
Ercan bey ben bir ara marþ dinamosunu yaptýrmak zorunda kaldým. Kime gittimse (eksoz)  manifoltun çýkarýlmasý þartýyla dinamoyu sökebileceklerini söylediler. Ben okula gittim onlar tamir edip bana aracý verdiler. Aklýma gelmiþken öðrenmek istedim, gerçekten , manýfoltu sökmeden marþ dinamosunu  motordan dýþarý alma þansýmýz yok mu?  Teþekkürler

manýfolt sokulmeden marþ cok kolayca sokule bilir bizim nivaladra
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

afacan899

arkadaslar sizin dedðiniz gibi ateþleme sisemini komple bakýmdan geçirdim þimdi düzenli olarak çalýþýyor bakalým havalar daha soðudukça ayný hatayý yapacakmý bilmiyorum....bilgi için teþekkürler arkadaslar

murat067

araca 10w/40 sentetik yað koyun sabah ilk marþlardaki farka inanamayacaksýnýz ama yað eksiltmeye dikkat ediceksiniz benden demesi...
niva kaçamak aþka benzer...