Garmin mi ? Magellan mý?

Başlatan impeesa, Kasım 28, 2010, 12:51:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

LCD ekranýn varsa böyle bir düzekte kurabilirsin

niva07

bu da güzelmiþ.. hem dikiz aynasýna modifikasyon da gerektirmiyor

impeesa

Alıntı yapılan: yusuf -  Kasım 29, 2010, 03:52:26
Ýmpreesa

Bu magellan'ýn laptop ile eþ zamanlý navigasyon yapacak bir programý var mý ?

Önce bunu araþtýrmak gerekli.

Yarýn Fýrsat bulursam merkezlerine gideceðim Yusuf aðabey, Türkiye distribütörü Ankarada. Þayet yapamýyorsak bile bluetooth gps  ve netbook  aracýlýðý ile çalýþacaðým ikinci bir sistem de yapýyorum. Bu arada bana google  earth cache i toplayan saðlam bir program lazým.
"Nivan varsa yolun var!"

taiga

Harun

Karadeniz Otoyolu

Garmin mi Magellan mý derseniz

"Magellan Mobile Mapper" modelinden dolayý Magellan derim ben.

Yevgeni

iPhone ya da iPAd diyecem yakýn zamanda..

Karadeniz Otoyolu

YEVGENI aynen katýlýyorum diycem dilimin ucunda ama diyemiyorum.
Eþimde var bir tane iphone ve içine Apple'ýn GPS uygulamalarýndan yüklemediðim yok.
Geçen yaz "impeesa" buraya geldi ve iphone'u alýp isimsiz daðlar, isimsiz geçitler gezdik ama internete baðlanmamýz için çok yerde verici de aradýk. Bu internete baðlanma zorunluluðumuz bizim çok elimizi kolumuzu baðladý.
Ýphone için offline google uydu görüntüleri programý lazým ama hiç planlarýnda bile görünmüyor..

Yine de Garmin ve Magellan'a en en en büyük rakip olarak Apple'ý görüyorum gerçekten..

impeesa

Aslýnda galiba en güzeli 1/5000 lik bölgesel (hali hazýr) topografik harita ve bir pusula :) :)
"Nivan varsa yolun var!"

Harun

Alıntı yapılan: impeesa -  Mayıs 17, 2011, 03:18:24
Aslýnda galiba en güzeli 1/5000 lik bölgesel (hali hazýr) topografik harita ve bir pusula :) :)
keþkeeee  ;D ;D
harita edinmek,hele arazide iþini görecek ölçekte edinmek bayaðý bir zor.
zamanýnda epey týrmalamýþtým. :D

kocaali

gideceðim yerin uydu görüntülerini google earthden "screen shot" yöntemiyle parsel parsel alýp, resim iþleme programýyla birleþtirip, sonra da büyük boy çýktý alýnca bir nebze iþ yapýyor, en azýndan orman içi yollar büyük oranda görünüyor :)  biraz zahmetli ama harita ile gezmek pek keyifli :)

tabi artýk alýþtýk gps'in rahatlýðýna o da ayrý..
No mud, no fun...

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

Harun

Alıntı yapılan: impeesa -  Mayıs 18, 2011, 01:49:34
Harita Genel Komutanlýðý satýyor ama 25.000 lik
http://www.hgk.msb.gov.tr/urunler/satis/satis.htm

25,000 ölçekte olanlar HÝZMETE ÖZEL olduðundan satýþýnda kýsýtlama var diye biliyorum ???,zira askerkene onlarý kullanýyorduk,
satýþýnda kýsýt olmayan haritalar ise (TASNÝF DIÞI) 1/250,000 den baþlamakta.
Alýntý...
Harita Gizlilik Dereceleri, 31 Aðustos 1994 tarih ve 22037 sayýlý Resmî Gazetede Yayýnlanan "Harita ve Harita Bilgilerini Temin ve Kullanma Yönetmeliði"ne göre tanýmlanmýþ ve bu yönetmeliðe göre uygulanmaktadýr.
TASNÝF DIÞI: Hiçbir gizlilik derecesi taþýmayan, daðýtýmý kýsýtlý olmayan harita ve harita bilgileridir.
HÝZMETE ÖZEL: Bulundurduklarý bilgi itibari ile gizli ya da özel olarak tasnif dýþý edilen hususlardan baþka konularda güvenlik iþlemlerine ihtiyaç gösteren harita ve harita bilgileridir.