34 EU 3389

Başlatan Harun, Mayıs 30, 2010, 02:26:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Mayıs 31, 2010, 04:48:01
Mekanik sorun yoksa yavuz abinin dediði gibi , ayrýca arka bagaj üstü kaplama setlerden geçerken çok ses yapar , altýna karþýlýklý olarak tuhafiyecilerde satýlan cýrtlardan koyarsanýz ses kesilir.Jant kapaklarýný plastik kelepçe ile sabitlemek yada en güzeli sökük kullanmak.Aynalarý çýkartýp eski model nivalarda kullanýlan yine ufak aynalardan takmak , çünkü niva m lerin aynalarýnda derinlik yok görüþ çok kötü , benim aracýmda olan orjinal ufak aynalarýnda derinlik mevcut araç sollamalar ve bakýþ açýsý mükemmel.Aracýn 1.000 km de zaten bakýmý var aksi bir durum olmadýðý sürece bu kilometreye kadar aracý kullanýp bakým zamanýnda eksikleri giderilir.

Aynalar gerçekten çok kötü...
Ben de SIV 87 de senin kullandýðýn küçük aynalardan düþünüyorum Kaner ilk etapta,o da ufak gelirse kamyonet aynasý alýr takarým ;D

Jant kapaklarýný çýkarma niyetindeyim zaten tabii ben aksiyona geçene kadar kendileri dökülmezse ;D

Onun dýþýnda fýrsat bulunca (1.000 km bakýmýný beklemeden) bi gösterecem keçiyi servise,karþýya geçtiðimde denk getirirsem sendeyim Kaner, böyle fikir verip çekilmene izin vermem ;D

Bigalý Mustafa

Aracýnýz hayýrlý olsun.Ýyi günlerde sorunsuzca kullanýn inþallah :)
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

Harun

Bizim tazeye de tayfanýn damgasýný vurduk,Nivatr aracý haline getirdik etiketleyip...

taiga

Güle güle kullan hocam...

emre_ozk

Abi Hayýrlý olsun darýsý baþýmýza
Ben nivayý 2. el aldým alalý 1 yýldan fazla oldu sýfýr almadýðýma çok piþmaným.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Harun

saolun arkadaþlar iyi dilerklerinize çok teþekkür ederim.

inþallah daha iyileri sizlere nasip olur.

yavaþ yavaþ alýþýyoruz biz de keçiye...

selamlar & saygýlar

ecirman

Güle güle gezin,gezelim... ;) ;D
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Harun

Yan aynalardaki sýkýntýyý gidermek için dün Sefaköy Güven Oto'ya Mümin beye gittim.Saðolsun çok yardýmcý oldu hem de tanýþmýþtýk olduk.

Klasik niva küçük yan aynalardan aldým.

Bugün sabahtan monte ettim,eskilere göre daha iyi bir görüþ açýsýna sahip olduklarý kesin,eðer geniþlikleri sýkýntý yaratmaz ise bunlarý kullanacaðým,yoksa 3.bir delik açýlmasýný elzem kýlan daha geniþ aynalardan alýp takacaðým.

BAHADIR

Hayýrlý olsun. Ben Güven Otodan 3. delik açýlmasýný gerektiren aynalardan aldým ve çok memnunum, görüþ açýsý çok iyi.

Harun

Alıntı yapılan: mubagu -  Haziran 06, 2010, 10:55:23
Hayýrlý olsun. Ben Güven Otodan 3. delik açýlmasýný gerektiren aynalardan aldým ve çok memnunum, görüþ açýsý çok iyi.

saðolun...
ben de bu yeni taktýklarým yeterli olmazsa onlardan alacaðým mecburen.

HYDR93

Araciniz cok guzel hayirli olsun! Benim anlamadigim ön sinyaller neden yeni model degil . Kendinizmi degisdirdiniz eski modele ???
Azerbaycandan selamlar!

Harun

Alıntı yapılan: HYDR93 -  Haziran 07, 2010, 11:21:38
Araciniz cok guzel hayirli olsun! Benim anlamadigim ön sinyaller neden yeni model degil . Kendinizmi degisdirdiniz eski modele ???

Saðolun iyi dilekleriniz için.
aracýn orjinali bu þekilde idi,yani eski tip sinyalli.
yan aynalar da farklý geldi...sanýrým 2011 ler de bu yenilikleri görebileceðiz.

gerçi benim eski tip daha hoþuma gidiyor o da ayrý ;D

HYDR93

Bizde(Azerbaycanda) 2009 sonlarinda gelen nivalarda da yeni sinyal ve aynalar var.  ! Dogrusunu söylemek gerekirse ne aynalari ne de sinyalleri iyi yeni nivanin .! Eski tip daha sempatik gösteriyor! ;)
Azerbaycandan selamlar!

kaneruslu

Aynalarýn contalarýnýn altýna mum sprey sýkýp öyle vidala harun abi , ileriye dönük paslanmayý önlemiþ olursun.

Harun

Kaner,pazar sabah yaðmur yaðarken taktým apar topar,ekstra bir þey uygulamadým yani...
mum sprey nerde bulunur,bir de araca benim uygulayabilceðim baþka yeri var mý bu spreyin?