ÖN DÝFF. DESTEK APARATI

Başlatan hakanbusa, Nisan 29, 2010, 08:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenancaglayan26

Resimleri bida inceledim kendi sordugum sorunun cevabýný kendim buldum galiba ön dif aparatýndan dolayý muhafazayla oynadýnýz heralde
... YOL OLSADA OLUR OLMASADA ...

Liberator42

Bundan nasýl edinebilriz arkadaþlar ?Maliyet nedir ve nasýl monte edeceðiz??

cenker

dursun usta hakanbusanýn yurtdýsýndan getirtigini kopyalamýstý bildigim kadarý ile dursun usta ile temas kurunuz  ;)
divers do it deeper

Liberator42

Dursun usta'ya nasýl ulaþabileceðim??

Tolga

Tolga

Liberator42

Teþekkür ederim.Bu arada 3. resimde krank kasnaðýna ikinci bir kayýþ baðlý.Araç klimalý mý acaba??

karakeçi67

ön diff. saplamasý kopunca bugün aþaðýdaki resimlerde olduðu gibi geçici bir uygulama yaptýk
bu fotolarý ben görsem birþey anlamam ama tecrübeli arkadaþlar ve ustalarýmýz anlayacaklardýr
baðladýðýmýz demirin alttaki ucunu þu anda diff. yanýda bulunan vidalardan sadece birine baðladýk
üst tarafta motora baðlandý. bu aparatý geliþtirerek alt tarafý tabla þeklinde zannedersem diff. in yantarafýnda 3 veya 4
vida var onlara komple baðlasak diyorum nasýl olur buradaki ustam saðlam olacaðýný ve baþka bir soruna sebebiyet vermeyeceðini söylüyor ne dersiniz. (anlata bildiysem tabii)

Murat 1972
kara keci 1991

mehmet22

murat abi gecmiþ olsun .. benimd baþýma gelmiþti 3  hafta önce ..saplamalar dif. tarafýndanmý kopmuþþ ??  kac kulak kopuk??  aleminyum baðlantý kulaklarýmý ??
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

karakeçi67

saðol mehmet, diff,den taraf aleminyum olan bir tanesi ön taraftaki saplama (aracýn önüne doðru olan)
Murat 1972
kara keci 1991

mehmet22

burasýmý abi ??  benim bu saplama kulaðý kopmuþtu??

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

nivaoffroad

ön dif destek aparatýnýnda pek bir iþe yaramadýðýný sanki baþka topicte okumuþtum bu konuyla ilgili bilgisi olan var mý? nivatr içinde pek kullanan yok galiba

reis28

Alıntı yapılan: nivaoffroad -  Nisan 30, 2012, 08:29:33
ön dif destek aparatýnýnda pek bir iþe yaramadýðýný sanki baþka topicte okumuþtum bu konuyla ilgili bilgisi olan var mý? nivatr içinde pek kullanan yok galiba

Ön difi motordan ayýran aparatý yurt dýþýndan getirttik ve burda aynýsýný kopyalayarak araclara monte ettik aparatýn yapmasý gereken görevi yaptý halata kullanan arkadaþlar var aparatýn iyi yönleri yanýnda bazý sýkýntýlarý meydana getirdi mesela akas arýza yaptýgýnda tüm sistemi dagýtmak gerekiyor aparatýn orjýnal halinde exsterm þartlarda aks saplamalarýný gevþetme durumu ortaya cýktý onuda hallettik aparatý zayýf noltalarýný güclendirerek tabiki buda bizi kesmedi bu seferde arka difi keserek öne yerleþtirdik difi aleminyum gövdesinin esneme durumunu ortadan kaldýrdýk bu sürec böylece devam etti sonuc olarak yapýlmýycak iþ yok lakin standart kullanýmda bu iþlemlerin yapýlmasý ne kadar gerekli durumu ortaya cýkýyor misal döküm kovan iþlemi yaklaþýk olarak 1500TL ye mal olu yor dif ayýrma aparatý nerdeyse 400TL niva ön difi kýrýlsa bile komplesi 450 TL cývarý  bu iþlemlerin yapýlmasý aracýn kullaným amcýyla göreceli
DURSUN USTA 05364629668

cenker

Alıntı yapılan: nivaoffroad -  Nisan 30, 2012, 08:29:33

ayýrma aparatý, autovaz fabrika tarafýndan tasarlanýmýþ orjinal bir üründür, dizel niva ve chevrolet nivanýnda orjinal parçasýdýr.
turkiyede bulmak zor oldugundan, yükseltme iþleminide abartýp aks açýlarýný düzelmek adýna diff aþaðýya almak gerektiginde aparatta çok tadilat getirdinden pek tercih edilmedi,
1-2 kiþinin teknikten uzak yorumlarý ile iþe yaramaz denmeyecek kadar akýllýca tasarlanmýþ diff ayýrýcý bir brakettir kendileri  ;)
divers do it deeper

reis28

Yakýnda yapacagým ilk gelen modele göre daha kullanýþlý ve saglam olacak  bu yönde cok talep var
DURSUN USTA 05364629668

karakeçi67

idareten taktýðýmýz yukarda resmi olan (aparat diyemeyeceðim) parça 9 ay  idare etti ve dün artýk ben oynamýyorum dedi.
ben iyi tarafýndan bakarak , önümüz kar kýþ ben seni böyle fazla taþýyamam diye uyardýðýný düþünüyorum benim keçinin
bende bundan 9 ay önce kopmuþ olan diff in saplamasýný artýk kaynattýrayým dedim ve dün tüm günü sanayide geçirdik.
Ýnþallah saðlam olmuþtur tez zamanda kopmaz.

Murat 1972
kara keci 1991