YENÝ NÝVA ALACAKLARA YARDIM

Başlatan ecekanli, Ocak 28, 2010, 12:43:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ecekanli

ARKADAÞLAR NÝVAYA MERAK SARDIM BÝZLER GÝBÝ NÝVADAN ÇOK BÝLGÝSÝ OLMAYANLARA YARDIMCI OLURSANIZ.

HAFTA SONLARI ÝST KULLANACAÐIM ÝZÝNLERDEDE KÖYDE ÖNERÝRMÝSÝNÝZ.ÇOK YAKIT SARFÝYATI VARMI.

KÜÇÜK BEBEÐÝM VAR ÝÇÝNDE ÜÞÜTÜRMÜYÜM KALORÝFERÝ NASILDIR AÝLEMLE KULLANABÝLÝCEÐÝM BÝR ARAÇMIDIR.

Yevgeni

Kaloriferi, kapýlarý açtýðýnýzda bütün sokaðý bile ýsýtýr, yani ýsýnma sorun deðil.
Bebek sadece 2 kapý oluþu yüzünden sorun olabilir, ama bebekli ya da çocukla sorun yaþamayan kullanýcýlar var.
Yakýt sarfiyatý Tofaþ Kartal'ýnki kadar. Tabi üretim yýlý ve yakýt besleme tipine göre deðiþken. Sürekli 4 çeker olduðu için haliyle yakýt sarfiyatý normal 2 çeker bir binek kadar deðil.

Ýstanbul'da kullanacaksanýz, mümkün mertebe hidrolik ya da soft tabir edilen yumuþak turlu direksiyon kutusu olaný tavsiye ederim. Her iki cinsi de Ýstanbul içinde kullandým, sýkýntý çekmedim.

Niva pek spesifik, nevi þahsýna münhasýr bir araç. O yüzden ortalama bir kullanýcý zorlanabilir. Tavsiyem bir tane kullanýn, akabinde Niva isteyip istemediðinize karar verin. Ýstanbul içindeyseniz bu sorun olmaz, kullanýcýlarýn çoðu bu konuda size yardým ederler. Hatta konumunuza göre bir Lada servisinin elindekilerden birini kullanmanýz da olasý (size en yakýn tanýdýk bir servisi tavsiye edebiliriz).

Yine de sorayým, neden Niva istiyorsunuz?

ecekanli

Merhaba sorularýma cevap verdiðiniz için çok teþekkürler neden niva,ben otokoçta çalýþýyorum binek araçlardan iyi anlarým ama jeep tarzýna gelince çok yabancýyým birtane niva geldi çok beðendim maddi gücümde nivaya yetiyor ,köye sýk gidiyorum manyaslýyým kar kýþ demem diye düþündüm.açýk söyleyeyim 7000 param var hangi modellere bakayým.birtane 97 model ýsuzu motorlu 1.7 niva buldum boya ve kaportada deðiþen yokmuþ 6000 anlaþacaðýz ne düþünüyorsunuz sizin bilgileriniz bana çok yardýmcý olacak þimdiden teþekkürler

Yevgeni

Isuzu diesel.

Serviste belki sýkýntý olur, malum yetkili servislerin dizel birikimi var mý yok mu bilmek gerekli. Isuzu makineyi düzgün akuple edebilmiþler mi bilmek lazým.

Daha sonrasý için sýkýntý olmamasý anlamýnda bütçeniz dahilinde bulabildiðiniz en yüksek modeli ama orijinal motorlu olaný almaya gayret edin derim. Üzerinde oynanan araçlar hep soru iþaretidir. 7000 lira ile de 95-96 ve sonrasý bulabilirsiniz. Hatta 97 ve sonrasý tek nokta enjektörlü de mümkün ama 96 sonuna kadar olan (95-96) karbüratörlü 1700cc hem basit motor mekaniði, hem de performans anlamýnda ziyadesiyle uygundur derim..