kalburator kapýþ devresi ..

Başlatan avci_kerem, Aralık 21, 2009, 07:08:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avci_kerem

aracta ani gaza basýþlarda bi takýlma oluyor .. 1 sn kadar .. sonra devir yükseliyor tabi hýzlýca ..
kalburatörü yeni yaptýrdým .. ateþlemede yeni .. kapýþ devresi diyolar .. aranýzda bilen varya yardýmcý olabilir mi ??
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

ERCO

aracýnýz 96 model yada 95 þ mi bu modellerse karburatorlerinde jikle dieframý var ondan hava alýyordur ve o yuzden boyle zýplamalar ve oksurmeler yapabilir
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

avci_kerem

jikle diyaframýný da yenisiyle deðiþtirdik .. diðer diyaframlarý ve memeleride .. galiba iyi bir ayar gerekli ..

avci_kerem

ayarda yaptýrdým kalburatore .. araç yine gaza  yüklenirken 1 kereye mahsus takýlýyor .ve hep ayný yerde kesiliyor .. .. ikinci meme devreye girerken takýlýyor galiba ..çünkü tahmini pedalýn ortalarýna geliyor kesiklik bölgesi .(2500d/d) gibi. ama arabanýn çekiþi falan süper .. herþey yenilendi ama bu iþi çözemedim .. yardým bekliyorum ... yüksek hýzda hissedilmiyor gazý çekip vermekle .. ama 1 viteste . hele gaza biraz ani yüklendiðimde sert bi takýlma yapiyor .sonrada ani bi hýzlanma . biyeri kýrmaktan korkuyorum ..

ERCO

gaz mekanizmasýný yaný gaz pedalýný yada onun baglý oldu yerleri bir kontrol et ordanda olmasa karburatorta 4 köþe diefram var onu üzerinden basan ayagý var o ayak zamanla aþýnmýþ olabýlýr kanal yapmýþdýr oda yapar bu hareketi
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

avci_kerem

pedaldan kalburatore kadar hiç bi sorun yok .. diyaframa da bakcam bugun ..