LASTÝK ÖMRÜ

Başlatan Yevgeni, Ağustos 17, 2007, 03:57:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Kullanýlan lastiklerin ömrü sürekli kullanýmda ya da sürekli kullanýlmasa da kilometre üzerinden deðil yaþ üzerinden hesaplanýyor daha saðlýklý olarak bildiðim kadarýyla. Yani az km yapmýþ olsa da misal 4 yýllýk bir lastik özelliklerini yitirdiðinden kelli deðiþtirilmesi gerekiyor.

Ýmdi, 3 yýldýr ayný lastiði kullanýyorum (205/75/15 ATR). Ýþ bu lastik 30 bin km yol tepti ama hala gidiyor. Deðiþtirmek elzem midir?

Yevgeni

Aslen diþ derinliðinin hemen hemen ilk günkü gibi olduðunu düþünürsek kullanmaya devam edeceðiz o vakit..

ERCO

abiler bu gun rot balansa goturdum nivamý bi kontrol edelim diye bi gordumki vatandaþýn birie yani arabasýna NÝTROJEN basýyorlar hemen bende dedin benim lastikleri de nitro basdýrem . basdýk ama pek yola cýkamadým bakalým bu hafta sonu ne yapacak yolda farký ne olacak
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

nitro fark ettirdimi erco ?
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

evet gayet iyi oldu nitro suspansiyon artý frende de araba kaymýyor sanki  var degiþiklikler
www.guvenlada.com

efe

Ya bana bu iþ tehlikeli geliyor ama siz daha iyi bilirsiniz.
Nitrojen yanýcý parlayýcý bi  gaz deðilmi yaw?  ???
(yoksa karýþtýrdým mý?)

ERCO

yok degildir her halde lastige basýldýna gore yoksa yanlýþmý yapdýk ucmayalým mantar gibii ;D ;D ;D ;D
www.guvenlada.com

Yevgeni

Doðan Abi lastiklerde nitrojen kullanýyor. Gayet memnun. Bir þikayeti de yok..

ERCO

yok yok memnunum bende bi sorun yok gayet iyi kulanýmý tavsiye ederim
www.guvenlada.com

MCC

bigün siboplarý açýp deneyelim erco yanýyomu diye  :D
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

dogan54

Nitrojen bütün uçaklarýn lastiklerinde kullanýlýyor bilginize.
4x4 baska,
NiVA baska..

ERCO

;D ;D ::) bakýn milet havada uana bile nitro basýyorrrrrrrrr heyyy mileeet ;D >:( :(
www.guvenlada.com

efe

Enteresan...
Hep beraber uçalým o zaman  ;D bende basem biyo..

hunter59

Arkadaþlar iþinize karýþmak gibi olmasýn ama araçlara ntro basýlmasýnýn nedeni lastiðin daha geç ýsýnmasýný saðlamak içindir  ve yazýn süratli arabalarýn lastikleri çok fazla ýsýndýðýndan gümleme riski artar bizim nivalara bastýrmamýzýn hiç bir esprisi yok bence 200 km ve üzeri hýzlarda giden araçlar için iyi bir þey.
Herkese selamlar

dora

Hunter59 a katýlýyorum.
Niva 1041-firefly-Atlantis