SU ILE CALISAN ARAC KONUSU

Başlatan MOUNTAINBIKER, Aralık 28, 2010, 12:48:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MOUNTAINBIKER

BURADA EKLEDIGIM LINKLERDE BU ISI YAPANLAR ILE ILGILI BILGILER MEVCUT.BU DURUMDA BIZIM YAPMAMIZ GEREKEN BU INSANLARA ULASIP GERCEGI YUZ YUZE KONUSARAK BIR ADIM ATMAK.
EGER BENIM KECIYI ELIMDE TUTABILSEYDIM BU YONE DOGRU BIR ADIM ATMAYI CIDDI SEKILDE DUSUNUYORDUM.
ANCAK FRANSADA YAPILAN GELISTIRMLERDE NIVA ICIN OZELBIR MOTORGELISTIRILDIGINIDE SANIRIM HERKES BILIYOR...
OLMAZSA ONA DA DEGINIRIZ.AMA HEPIMIZ BU ARACI SEVIYORUZ VE MEKANIK UZERINDE CANAVAR GIBI GELISTIRMELER YAPMAYI BASARDIK.SIRADA MOTOR KONUSU OLSA IYI OLUR.
ISTE LINKLER...

http://www.haberler.com/iste-suyla-calisan-araba-2250804-haberi/

SIMDI ERZURUMDA YASAYAN DOSTLARIN BU VATANDASLA BIR TEMAS KURMASI MUMKUN DEGILMIDIR?
ote yandan.>>>>>>>>>>>>>>>

http://www.milliyet.com.tr/suyla-calisan-araba/turkiye/sondakika/19.06.2010/1252891/default.htm

cocuklar bir proje gelistirmisler...denemek de fayda var...hem bize hemde onlarin gelecekleri icin...

bunun gibi ornek cook.

Maestro

bir arkadaþým  Nissan sunny marka aracýna bor katkýlý bir yakýt tasarrufu taktýrmýþtý.. çok da memnundu.. bu gün kendisiyle konuþayým.. burada yazarým.. bir fikir sahibi oluruz.. maliyet nedir..tasarruf nedir..  yakýt sistemine takýlan bir aparat.. küçük bir su deposu.. içine bor katkýlý özel sývý konuyor  .. kabaca bildigim bu..  gerekirse takýlan servise gider..resimlerim.. 

MOUNTAINBIKER

su anda aklima degisik bir sey daha geldi.
biliyorum,astari yuzunden cook pahali ama sadece paylasmak istedim.soyleki.

*) 1700 degilde 1600 motor lada icin,motor degisimi yapilacak...
1600 un kac beygir oldugu ve bu beygir gucunun verecegi gucu saglayacak bir elektrikli motor montaji,bu araci dagda kullanmayi saglarmi?

*)  bir hibrid araba motorunu sokerek,niva ya uydurma durumu soz konusumudur.cok extrem ve maliyetli olmasini hesaba katmiyoruz su an...

bu iki konu da bir beyin firtinasi estirebilirmi isden anlayan usta dostlar?

su ile calisma konusunda da hala ciddiyim.inanmazsiniz ama cok ciddi derecede arastiriyorum..

MOUNTAINBIKER

http://www.youtube.com/watch?v=b1MeR4My6XA&feature=related
iste hidrojen le calisan motor..inanmayanlar icin,sadece burada ekipman motor disinda.

iste asil bomba,

http://www.youtube.com/watch?v=l3azTStXHmM&feature=related

arkadaslar 4x4 e monte edilmis ve calisan bir ornek...korkacak bir sey yok.alet bal gibi ise yariyor...

Harun

bence su en az petrol kadar kýt hale gelene yani birileri bu iþten saðlam nemalanmaya baþlayana kadar su ile çalýþan motor göremeyiz ;D

sadece su deðil diðer alternatif yakýtlý motorlar için de öyle kanýmca,yok kullanýlmaya baþlanýrsa iþletme ve bakým maliyetleri çok yüksek olur diye düþünüyorum.(mühendis falan olduðumdan deðil tamamen þahsi fikrim) ;D

hasýlý ucuz yakýtý yar etmezler böyle kolay kolay  ;D

Yevgeni

Zamaný gelende organik yakýta dönüyorum ben.
Alacaðým sürekli 4 çeker bir at, eþek, biþey, kökten çözeceðim olayý arazi için..

MOUNTAINBIKER

;D ;D ;D ;D
DOGRU DERSIN HOCAM ESKIDEN HERKESIN ALTINDA BIR DORT CEKER VARMIS.VERGISIDE YOK,YAKIT DERDIDE.MUAYNESINI ELDEN AYAKDAN DISDEN YAPARSIN,ONUNE YEMINI SUYUNU KOYDUNMU...ARADA BI METAN GAZI CIKARSA DA O SAYILMAZ ZATEN...EGZOS MUAYNESINDEN DE GECER :D :D :D :D :D
BU ARADA SURIYE SINIRINA YAKIN YASAYAN VATANDASIN ISI IS.HAFTA SONU ATLA LADA YA GEC SURIYEYE DOK ICINDE KI KURTLARI,DAG DAS DERE DEPE...GEL.,,YAKIT DERDIN ZAYIF..

SAKA BIR YANA BU ISIN NIR BASKA YOLUDA OLABILIR DIYE KAFAMA TAKILDI.
SU MESHUR NITRO TUPLERINI HEPIMIZ YAKINEN BILIYORUZ,EH O ZAMAN BU MERET NITROYLA CALISIYORSA ,NEDEN HIDROJEN TUPUYLE DE CALISMASIN?
NITOR SISTEMI YERINE HIDRO SISTEMI MONTAJI YAPILARAK,MOTOR ICERISINDE ZENGIN KARISIM OLUSTURARAK YAKITTAN DA TASARRUF ETME IMKANI NEDEN OLMASIN?
ZATEN ISIN ASLI HIDROJEN ISIN DOGASINI BOZAN ( SU ) ISIMININ GECMESI.SUYUN YERINE H2 O DESEN DAHA KIMYASAL OLUR,KIMSE DE DALGA GECMEZ.BU DOAGADAN YOLA CIKARAK ARADAKI TEK BASINA DURAN OKSIJENI ARADAN CIKARTTIKMI? HIDROJEN KARDESLER ISI GORENLER...BIR ELIN NESI VAR HIIIC, AMA IKI ELIN SESI COOK O IKI EL DE HIDROJEN///

ckirez

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-y ... rectSearch
Bu balon olabilirmi.bu konuyla bilgisi olan varmý..

vosdost

sudan hýdrojen eldedýp arac calýstýrma olayýný yýllar once býr belgeselde ýzlemýstým. Bu elektrolýz olayýndaký en buyuk sýkýntý aracýn tuketýmý kadar hýdrojen elde etmek ýcýn cok buyuk yer kaplayan býr sýsteme ýhtýyac olmasýydý.Ogrencýlerý taktýr etmek lazým. Zoru basarmýslar. Fakat bulunaný tekrar bulmak yerýne yený býr sey bulmak daha ýyý olmaz mý? Gercý býzde yený býrsey bulsak býle, buldugumuzu hayata uygulamamýza ýzýn verýlmez ký. Yýllar once ucak fabrýkamýz varken, kendý aracýmýzý uretmeye calýsýrken sýmdý budayý, mýsýrý, etý býle dýsardan alýyoruz. Uzucuuu yakýnda sutude dýsardan alýrsak sasýrmýyalým :(
Italyanlarýn býr baska calýsmasýda: Aracýn atesleme yapmasýndan hemen sonra yanma odasýna 1 damla su vermektý. Bu býr damla su yanma odasýnýn sýcaklýgýyla pýstondaký basýncý yuksek mýktarda artýtýyordu. Bu sýstemý uygulamak cok zor degýl. Sorunlarý su buharýnýn sýlýndýr kapagýna, sýlýndýre, pýstona,segmana zata vermesý ve aracta kopmpresor kacagý varsa yag ýnmesýydý. Bu sorunlarý cozebýldýler mý býlmýyorum. Cozseler býle serý uretýme gecmelerýný petrolden para kazanan buyukler engellýyecektýr.